×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Paryż Orly (ORY)


 4.8

/10

Orly Arpt
Lotnisko Paris Orly znajduje się w południowej części miasta około 15 km od centrum Paryża. Port lotniczy posiada 2 terminale: południowy - Orly Sud oraz zachodni - Orly Ouest. Jest to jedno z dwóch głównych lotnisk Paryża, drugie co do wielkości po Paris Charles de Gaulle.

  • Okazje z Polski na lotnisko Paryż Orly (ORY)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Paryż Orly


Jak dojechać na lotnisko Paryż Orly?


Samochodem:
Dojazd do lotniska samochodem autostradą A106.

Kolej/Metro:
Do lotniska Paris Orly można dojechać specjalną kolejką Orlyval. Kolejka kursuje ze stacji RER Antony (RER to szybka kolej podmiejska). Podróż ze stacji RER Antony do terminalu Orly Sud trwa 8 minut. Pociąg kursuje co 4-7 minut. Na stację Antony z centrum Paryża można dojechać pociągiem RER linia B. Czas podróży z centrum do lotnisko to około 45 minut. Koszt przejazdu kolejką ze stacji Antony to aktualnie 7,20 EUR, zaś z centrum Paryża - 9,10 EUR. Aktualne ceny biletów i rozkład jazdy kolejki, także w języku angielskim, można znaleźć na stronie www.ratp.fr

Autobusem:
Do lotniska Paryż Orly można dojechać specjalnym autobusem Orlybus. Autobus odjeżdża z przystanku Denfert Rochereau. Do Denfert Rochereau z centrum Paryża można dojechać metrem (linia 4 i 6) lub pociągiem RER linia B (RER to szybka kolej podmiejska). Podróż z Denefert Rochereau do terminalu Orly Sud zajmuje około 30 minut, autobus kursuje co 15-20 minut. Na trasie z Denefert Rochereau do lotniska autobus zatrzymuje się na kilku przystankach. Koszt przejazdu autobusem, niezależnie od tego na którym przystanku się wsiada to 9 EUR. W nocy kursują specjalne autobusy N31 z Gare de Lyon (dworzec Lyon) oraz N120 z lotniska Paris Charles de Gaulle. Aktualne ceny biletów i rozkład jazdy autobusów, także w języku angielskim, można znaleźć na stronie www.ratp.fr

Taxi:
Dojazd na lotnisko taksówką z centrum Paryża kosztuje 25-30 EUR i zajmuje około 20 minut.

Wypożycz auto na lotnisku Paryż OrlyPołączenia z tego lotniskaZalety: Terminal Ouest dobrze oznakowany, szybka kontrola bezpieczeństwa.
Wady: Mało miejsc siedzących i mały wybór sklepów.
6

/10

28/10/2015 15:05,  
Zalety: Dobrze skomunikowane z centrum Paryża (b.dobra częstotliwość orlyval i RER B.
Wady: Bałagan organizacyjny na wszystkich poziomach, kiepskie oznakowania, , chaos przy odprawie,biletowo-bagażowej, niemiły personel celny
4

/10

01/05/2011 21:33,  
Tomek Grodecki
Tomek Grodecki
Zalety: Z racji tego, że głównym lotniskiem w Paryży jest Roissy Orly jest mało zatloczone. Wystrój z lat 70-tych co dla mnie jest zaletą. Dobrze skomunikowane z centrum.
Wady: Niemiła obsluga
4

/10

21/12/2010 21:53,  
Zalety: Lotnisko dobrze skomunikowane. Terminale przestrzenne i czyste.
Wady: Drogi dojazd (z ORYVAL wlacznie), oznakowanie w terminalach chaotyczne, w gate'ach krajowych poza prasa darmowa nie ma nic, nie liczyc na zakup napojow badz przekasek wewnatrz.
5

/10

04/09/2010 15:43,  
Zalety: Dogodny dojazd
Wady: Kiepskie oznakowanie w terminalu
5

/10

18/02/2010 21:06,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie