Lotnisko Lion (LYS)

Lotnisko  Lotnisko Lion (LYS) 6.2

Lotnisko znajduje się 24 km na wschód od centrum miasta. Port Lotniczy składa się z dwóch terminali, między którymi kursuje bezpłatny autobus.

Zarezerwuj hotel w Lion (LYS)

Zarezerwuj hotel w mieście Lion (LYS)

Jak dojechać na lotnisko Lion (LYS)

Samochodem:
Do lotniska prowadzi autostrada A432, która łączy się z autostradami A42 i A43, a także A6 i A7 co umożliwia wiele opcji podróży. Na lotnisku znajdują się parkingi krórtkoterminowe z bezpośrednim wejściem do terminali lub długoterminowe z bezpłatnym autobusem dowożącym do terminali. Wypożyczalnie samochodów: Avis, Budget, Europcar, Hertz, National i Sixt. Biura wszystkich wypożyczalni znajdują się na parkingu P1 na 1 poziomie.

Kolej/Metro:
Na lotnisku znajduje się dworzec kolejowy TGV ( szybka kolej ), z którego odjeżdżają pociągi do wielu francuskich miejscowości, m.in; do Paryża, Marsylii i Montpellier.

Autobusem:
Pomiędzy lotniskiem a miastem kursuje autobus SATOBUS.

Taxi:
Postoje taksówek znajdują się przy obu terminalach. Koszt dojazdu do centrum to około 40 EUR.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Lion

Zarezerwuj auto w Lion (LYS)

WROMK 05/05/2019 20:00   
9 Zalety: Nowoczesny i przestronny terminal, miła obsługa na lotnisku, duży wybór sklepów i restauracji w uczciwych cenach.

Wady: Okropny dojazd do miasta drogim tramwajem. Aby się dostać na peron, z którego odjeżdża trzeba przejść przez stację, gdzie nie ma żadnych oznakowań, a obsługa atakuje każdą osobę, która się tam zgubi.
Jan Kowalski 04/07/2013 13:32   
1 Zalety: brak

Wady: Mimo,że byłem na tym lotniku na międzylądowaniu to mam o nich same wady.Kontrolerzy nie chcieli dać nam zgody na start (a tak dokładniej to obsługiwali innych i nie chcieli na odsunąć schodów) i lot został opóźniony o 2 godziny i zamiast o 20 dotarłem do domu o północy.
paulina z. 08/08/2012 01:25   
5 Zalety: miła obsługa naziemna,szybka odprawa, ze wzgledu na wielkosc ciezko sie zgubic.

Wady: lotnisko malutkie, wyglada jak maly baraczek.Opoznienie ponad 2 godzinne (niekoniecznie z winy lotniska), ale juz ewidentna wina bylo to, ze byl wielki balagan i co innego sie wyswietlalo na gateach a gdzie indziej trzeba bylo isc. Ogolnie male zamieszanie i gdyby tylko lotnisko bylo wieksze, moznaby przez to nie wyleciec. Niech nikt sie nie nastawia na zakupy. Jeden sklep bezclowy z reszta bardzo maly, kosmetyki bardzo ograniczona ilosc oraz wybor firm ( brak np. estee lauder), brak wogole papierosow.
divine21 11/12/2011 20:13   
8 Zalety: nowoczesne, dobrze oznakowane

Wady: mały duty free
marecki 20/02/2010 15:36   
6 Zalety: Lotnisko dość wygodne, sprawne procesy odprawy i kontroli. Lotnisko dobrze skomunikowane z miastem i regionem. PS Może w końcu redakcja zmieni nazwę na Lyon z Lion? (skąd wziął się ten Lion? jak już to Liyon w dawnym języku regionalnym)

Wady: Przestarzałe rozwiązania architektoniczne, ograniczony zasięg sklepów po odprawie i kontroli bezpieczeństwa (ściśle określone i zamknięte strefy odlotu).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy