×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Lion (LYS)


 5.6

/10

Saint Exupery Airport
Lotnisko znajduje się 24 km na wschód od centrum miasta. Port Lotniczy składa się z dwóch terminali, między którymi kursuje bezpłatny autobus.

  • Okazje z Polski na lotnisko Lion (LYS)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Lion


Jak dojechać na lotnisko Lion?


Samochodem:
Do lotniska prowadzi autostrada A432, która łączy się z autostradami A42 i A43, a także A6 i A7 co umożliwia wiele opcji podróży. Na lotnisku znajdują się parkingi krórtkoterminowe z bezpośrednim wejściem do terminali lub długoterminowe z bezpłatnym autobusem dowożącym do terminali. Wypożyczalnie samochodów: Avis, Budget, Europcar, Hertz, National i Sixt. Biura wszystkich wypożyczalni znajdują się na parkingu P1 na 1 poziomie.

Kolej/Metro:
Na lotnisku znajduje się dworzec kolejowy TGV ( szybka kolej ), z którego odjeżdżają pociągi do wielu francuskich miejscowości, m.in; do Paryża, Marsylii i Montpellier.

Autobusem:
Pomiędzy lotniskiem a miastem kursuje autobus SATOBUS.

Taxi:
Postoje taksówek znajdują się przy obu terminalach. Koszt dojazdu do centrum to około 40 EUR.

Wypożycz auto na lotnisku LionJan Kowalski
Jan Kowalski
Zalety: brak
Wady: Mimo,że byłem na tym lotniku na międzylądowaniu to mam o nich same wady.Kontrolerzy nie chcieli dać nam zgody na start (a tak dokładniej to obsługiwali innych i nie chcieli na odsunąć schodów) i lot został opóźniony o 2 godziny i zamiast o 20 dotarłem do domu o północy.
1

/10

04/07/2013 13:32,  
paulina z.
paulina z.
Zalety: miła obsługa naziemna,szybka odprawa, ze wzgledu na wielkosc ciezko sie zgubic.
Wady: lotnisko malutkie, wyglada jak maly baraczek.Opoznienie ponad 2 godzinne (niekoniecznie z winy lotniska), ale juz ewidentna wina bylo to, ze byl wielki balagan i co innego sie wyswietlalo na gateach a gdzie indziej trzeba bylo isc. Ogolnie male zamieszanie i gdyby tylko lotnisko bylo wieksze, moznaby przez to nie wyleciec. Niech nikt sie nie nastawia na zakupy. Jeden sklep bezclowy z reszta bardzo maly, kosmetyki bardzo ograniczona ilosc oraz wybor firm ( brak np. estee lauder), brak wogole papierosow.
5

/10

08/08/2012 01:25,  
Zalety: nowoczesne, dobrze oznakowane
Wady: mały duty free
8

/10

11/12/2011 20:13,  
Zalety: Lotnisko dość wygodne, sprawne procesy odprawy i kontroli. Lotnisko dobrze skomunikowane z miastem i regionem. PS Może w końcu redakcja zmieni nazwę na Lyon z Lion? (skąd wziął się ten Lion? jak już to Liyon w dawnym języku regionalnym)
Wady: Przestarzałe rozwiązania architektoniczne, ograniczony zasięg sklepów po odprawie i kontroli bezpieczeństwa (ściśle określone i zamknięte strefy odlotu).
6

/10

20/02/2010 15:36,  
Zalety: Dobra lokalizacja, przestrzen
Wady: Kiepska lokalizacja wypozyczalni samochodów
8

/10

18/02/2010 20:36,  

Powiązane wiadomości
Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie