×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Lizbona (LIS)


 5

/10

Lisboa
Lotnisko w Lizbonie położone jest 8km od centrum miasta.

 • Okazje z Polski na lotnisko Lizbona (LIS)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Lizbona


Jak dojechać na lotnisko Lizbona?


Samochodem:
Do lotniska prowadzi rondo 2A. Jadący z północy do lotniska dojadą autostradą A1 Oporto-Lisbon, z Torres Vedras autostradą A8 następnie CRIL (IC-17) do ronda 2A. Podróżujący z Cascais lub Estoril muszą jechać autostradą A5 do CRIL (IC-17) i ronda 2A. Parkingi P1 i P2 przeznaczone są do krótkich postojów.

Autobusem:
Aerobus Carris linia 91 łączy lotnisko z centrum Lisbony. Czas podróży to 20 minut, a bilet kosztuje 3.35€.

Autobusy Carris łączą lotnisko z wieloma punktami miasta, kursują miedzy 8 rano a 8 wieczorem. Cena biletu to ok. 1 euro.

 • linia 5 łączy Estação do Oriente z lotniskiem i Areeiro
 • linia 22 łączy Portela z lotniskiem i Marquês de Pombal
 • linia 44 łączy Moscavide z lotniskiem i dworcem kolejowym Cais do Sodré.
 • linia 45 łączy Prior Velho z lotniskiem i Cais do Sodré
 • linia 83 łączy Portela z lotniskiem i Amoreiras

  Autobusy ScottUrb każdego dnia co godzinę kursują do Estoril i Cascais. Bilet można nabyć u kierowcy, a cena biletu waha się w granicach 9 euro

  Taxi:
  Postoje taksówek umiejscowione są zarówno przy hali przylotów jak i odlotów. Orientacyjny czas przejazdu wynosi 15 minut, a cena 15 euro. Wsiadając do taksówki pilnujcie kierowcy żeby włączył taksometr, bo zdarza im się 'zapomnieć' i później żądają cen z kosmosu.
 • Wypożycz auto na lotnisku Lizbona  Połączenia z tego lotniska  Zalety: Wygodny dojazd metrem. Lotnisko położone blisko miasta, bliżej centrum Lizbony niż można by oczekiwać. I to tyle plusów.
  Wady: Mało komfortowy przejazd autobusem z Terminalu 1 na Terminal 2, z którego leciałem. Autobus był wypełniony pasażerami aż po brzegi. Strefa wolnocłowa w części odlotów, w terminalu T2, przeznaczonym dla tanich linii lotniczych, to zaledwie kilka sklepów i parę punktów gastronomicznych. Totalna porażka. W toaletach śmierdzi. Ponadto, tłok i długi czas oczekiwania na wejście do samolotu.
  3

  /10

  13/07/2017 08:24,  
  Zalety: Dobry dojazd metrem
  Wady: Żle oznaczone. Terminal T2 - brak czytelnej informacji jak dotrzeć do terminalu 2 ze stacji Metra. Między terminalami T1 a T2 tylko można dojechać bezpłatnym autobusem. Zajmuje to kilka minut. Terminal T2- obsługuje tanie linie. Jest tam w godzinach szczytu bardzo tłoczno.
  3

  /10

  04/07/2017 12:18,  
  Zalety: Polozenie Roznorodnosc polaczen, przede wszystkim do bylych portugalskich kolonii Bardzo dobre oznakowanie Swietna infrastruktura Idealne polaczenia komunikacyjne zarowno metrem, autobusami miejskimi i aerobusem
  Wady: Brak
  10

  /10

  13/01/2015 16:54,  
  Zalety: Do zalet można zaliczyć to, że lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta, z terminala wsiada się prosto do metra, które zawiezie nas do centrum.
  Wady: Kiepsko oznaczone, wchodząc do terminala (mając niewiele czasu) czułem się trochę zdezorientowany gdzie iść. Niemiła obsługa zarówno przy nadaniu bagażu (pierwszy raz mi się zdarzyło, że niewielkie przekroczenie wagi bagażu stanowi tak wielki problem - leciałem TAP Portugal, więc nie jest to low-cost) jak i przy kontroli bezpieczeństwa. Ogólne wrażenie bardzo negatywne.
  2

  /10

  07/01/2015 19:52,  
  Ania
  Ania
  Zalety: nie ma
  Wady: jak można wstyd gbury odprawa powollna zero zainteresowania moim zaginionym bagażem
  1

  /10

  23/03/2012 17:36,  

  Wylot z:

  Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

  Pasażerowie:

  Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

  Kraj podróży:

  Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
  Sprawdź wszystkie