×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Larnaka (LCA)


 8.7

/10

Larnaca Intl
Jest to główne lotnisko Cypru, położone w Larnace ok. 7 km od miasta, 40 km z Nikozji i 65 km z Limassol. Na lotnisku znajdują sie bankomaty, wypożyczalnie samochodów i bary szybkiej obsługi. Niestety, brak jest komunikacji publicznej a obsługa jest szalenie daleka od jakiejkolwiek pomocy. Kompetencje pracowników obsługi oraz czystość lotniska pozostawiać mogą - niestety - wiele do życzenia. Aczkolwiek pamiętać należy, że jest to lotnisko przeznaczone głównie do ruchu turystycznego więc wszystko odbywa się tu swoim własnym rytmem i bez pośpiechu, co może drażnić przybyszów z Europy.

  • Okazje z Polski na lotnisko Larnaka (LCA)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Larnaka


Jak dojechać na lotnisko Larnaka?


Samochodem:
Z Larnaki, Limassol oraz stolicy - Nikozji dojazd autostradą. Zazwyczaj dojazd jest dosyć wygodny i szybki, jedynie dojeżdżający z Nikozji muszą na wszelki wypadek uwzględniać dosyć kłopotliwe korki przy wyjeździe ze stolicy.

Autobusem:
Autobusy do Nikozji (0625, 0840, 1040, 1240, 1410 & 1540), Limassol (0740, 0940, 1240 & 1610), Ayia Napy i Protaras (0940 & 1440). Podane godziny tylko od poniedziałku do piątku. W niedzielę komunikacja autobusowa nie działa! Do centrum Larnaki można dojechać autobusem miejskim 19 (jeździ co godzinę do 19.00) lub 22 i 24 - kursy sporadycznie - lepiej od razu przejść do punktu niżej (taxi)!

Taxi:
Dojazd taksówką możliwy - do wyboru jest wiele korporacji taksówkarskich, cena dochodzić może jednak do 70 EUR z Nikozji i Limassol i nieco mniej z Larnaki. Warto skorzystać z taksówek wieloosobowych firmy Travel&Express, wówczas koszt przejazdu wyniesie około 12 EUR (ok. 35 PLN). Taksówki te zabierają do 7 osób i zawożą pod wskazan adres oraz odbierają ze wskazanego miejsca, więc nie trzeba szukać dworca ani postoju. Nr telefonu to 77777474 z każdego punktu Cypru.

Wypożycz auto na lotnisku LarnakaPołączenia z tego lotniskaZalety: Nieograniczony, szybki dostęp do sieci bezprzewodowej oferowany przez Vodafone i MTN bez opłat. Lotnisko utrzymane w w dobrym stanie czystości. Wrażenie dużej przestrzeni sprawia wysoko zamieszczony sufit. Ilość siedzeń przy bramkach zadowalająca.
Wady: Średni transport z miasta
9

/10

10/10/2015 20:47,  
Zalety: Jestem pod dużym pozytywnym wrażeniem z pobytu na tym lotnisku. Bardzo nowoczesny i funkcjonalny port lotniczy - choć niezbyt duży. Wbrew temu co napisał Hermes (opinia dotyczyła chyba starego portu lotniczego) na terminalach jest wręcz sterylnie czysto (bez przerwy widać ekipy utrzymujące porządek). Klimatyzacja działa bez zarzutu. Na gatach (bramkach) dużo wygodnego miejsca w oczekiwaniu na lot. Bardzo szybka i miła odprawa. Służby lotniskowe biegle władają angielskim. Liczne sklepy i bary. Bardzo dobrze rozwiązany transport z lotniska do głównych miast Cypru czyli Nikozji i Limassol (co godzina podstawiany klimatyzowany autokar w cenie 9 E od osoby za przejazd).
Wady: Jedyną wadą było dziwacznie działające free wifi. Mimo działających na lotnisku dwóch darmowych operatorów połaczenie było wielokrotnie zrywane a długimi momentami wręcz go nie było. Z problemem tym spotkałem się zarówno poczas przylotu jak i odlotu - więc to nie był jakiś odosobniony przypadek.
9

/10

28/07/2015 09:09,  
Zalety: Dobrze zorganizowane, niewielkie, nowoczesne lotnisko. Dość dogodne i tanie transfery do centrum Larnaki. Dobra obsługa pasażerów i całkiem interesujące sklepy. Czysto.
Wady: Zasadniczo brak.
9

/10

03/02/2014 22:21,  
Pawel
Pawel
Zalety: Zgadzam sie z przedmowca. W opisie niestety sa bzdury. Lotnisko bardzo czyste dobrze oznakowane. Ludzie z obslugi mili. Jedynie co niektorzy pogranicznicy mieli takie miny jak by sie mieli zaraz zes......ac z nudow. Choc chyba do wybaczenia bo w koncu byl srodek nocy. Ogolnie milo czysto i przyjemnie
Wady: brak
9

/10

02/11/2013 16:56,  
Mex
Mex
Zalety: Ktoś bzudry wypisał w opisie tego lotniska. Port czysty, przyjazna obsługa, czynne praktycznie całą dobę. Dojazd do Nikozji specjalnie dostosowany do lotów LO i LH o 3:45 (tylko w poniedziałki, środy i soboty). Powrót z Nikozji tak samo (koszt 7 EUR w jedną stronę). W nocy również czeka prywatny rasnport do Limassol.
Wady: Poprostu nie ma.
10

/10

14/02/2012 22:14,  

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Larnaka

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie