Lotnisko Lubeka Hamburg (LBC)

Lotnisko  Lotnisko Lubeka Hamburg (LBC)

Międzynarodowe lotnisko położone w północnej części Niemiec, 7 km na południe od centrum Lubeki i 60 km na północ od Hamburga. Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji podróżnych są: restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomat. Istnieje możliwość skorzystania z internetu i poczekalni dla pasażerów (Airport Lounge) za opłatą 13 euro.

Zarezerwuj hotel w Lubeka Hamburg (LBC)

Zarezerwuj hotel w mieście Lubeka Hamburg (LBC)

Jak dojechać na lotnisko Lubeka Hamburg (LBC)

Samochodem:
Dzięki dobremu połączeniu za pomocą sieci autostrad w północnej części Niemiec, dojazd do lotniska nie powinien stanowić większego problemu. Wystarczy uważnie śledzić znaki na kluczowych autostradach A1 i A20, a następnie wybrać zjazd na Lubeck-Sued (Lubeka - Południe) i podążać za drogowskazami z informacjami o lotnisku. Przybywszy z centrum Lubeki, należy jechać drogą B207, jednocześnie mając na uwadze drogowskazy prowadzące na lotnisko. Czas podróży z Lubeki to około 10-20 minut.

Kolej/Metro:
W odległości 300m od terminalu znajduje się stacja Lübeck Flughafen. Pociągi kursują do głównego dworca kolejowego w Lubece, gdzie można sie przesiąść na pociąg do Hamburga. Czas przejazdu to około 9 minut, bilet w jedną stronę kosztuje 2,4 euro.

Autobusem:
Z centrum miasta można dostać się na lotnisko linią autobusową nr 6. Czas przejazdu to około 25 minut, natomiast koszt podróży to 2,5 euro. Przystanek autobusowy linii nr 6 przy lotnisku znajduje się przy Blankenseer Strasse, 50 metrów od terminalu. Z/do Hamburga kursuje bus - zsynchronizowany z rejsami Ryanair oraz Wizz Air. Podróż trwa ok. godziny. Bilet w jedną stronę kosztuje ok. 10 EUR.

Taxi:
Czas podróży pomiędzy lotniskiem a centrum Lubeki to ok. 20 minut.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Lubeka Hamburg

Zarezerwuj auto w Lubeka Hamburg (LBC)

Opinie o lotnisku Lubeka Hamburg

keczemot 22/01/2012 10:55   
4 Zalety: tanie połączenie do "Hamburga" !

Wady: ogólne wrażenie i .... !
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy