×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia lotnicza Small Planet Airlines (TE)


 5.8

/10

Small Planet AirlinesSmall Planet Airlines jest czarterową linią lotniczą działającą obecnie na czterech rynkach: polskim, litewskim, brytyjskim oraz francuskim. Linia dzieli się na dwie osobne spółki lotnicze działające na podstawie dwóch niezależnych koncesji operatora lotniczego tzw. AOC (Air Operator’s Certificate) w Polsce z siedzibą i główną bazą w Warszawie oraz na Litwie z siedzibą i główną bazą w Wilnie. Dodatkowe bazy operacyjne znajdują się w Katowicach, Paryżu, Lyonie, Londynie (LGW) i Manchesterze. W roku bieżącym przewoźnik planuje, że liczba przewiezionych pasażerów przekroczy 1 mln i będzie o 43 proc. wyższa niż w roku 2012.

W trakcie ostatniego sezonu letniego 2013 flota przewoźnika składała się z 8 samolotów: sześciu Airbusów A320 oraz dwóch Boeingów B737-300. Na następny sezon letni planowane jest powiększenie floty o kolejne trzy Airbusy A320, przy jednoczesnym zdaniu do leasingodawcy jednego Boeinga 737. Przewoźnik planuje także posiadanie dodatkowego, rezerwowego Airbusa A320, który będzie doskonałym zapieczeniem przed nieprzewidzianymi sytuacjami dotyczącymi nieregularności i opóźnień.

Zarezerwuj hotel


Wypożycz auto


Opinie o linii Small Planet Airlines

Zalety: Podróż przebiegła bardzo dobrze. Samolot wystartowal punktualnie. Stewardessy bardzo miłe, uśmiechnięte, bardzo szczegółowo wyjaśnialy co, jak, z czym. Siedzenia bardzo wygodne. Z bagażem też nie było żadnych problemów. To byl moj pierwszy lot samolotem a bylam bardzo odprezona, zero stresu. Ogólnie nie mam zastrzeżeń. :)
Wady: Brak
10

/10

13/09/2018 14:17,  
Zalety: Miałem przyjemność lecieć tymi liniami z Katowic do Dalaman i z Dalaman do Katowic moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne . Wszystko punktualnie co do minuty . Samolot czysty . Obsługa bardzo ale to BARDZO MIŁA . Start lot i jak też lądowanie na 6 a nawet na 6 z plusem. Super linie Lotnicze Small Planet !!!Samoloty nowe czyste !!!
Wady: Brak !!!
10

/10

26/08/2018 17:05,  
Zalety: Brak
Wady: Firma wykazuje się skrajną niekompetencją, 17 sierpnia o 16.50 miałam z nimi lecieć na Zakynthos. Już jak zaczęła się odprawa lot był opóźniony o 40 minut. O 16.20 miał się zacząć boarding, w ostatniej chwili - o 16.50 - został zmieniony gate. Pakowanie ludzi do busików poszło sprawnie, ale na płycie nie zostaliśmy wypuszczeni do samolotu. Przez ponad godzinę staliśmy w busach (nie pozwolono nam z nich wyjść) w 30-stopniowym upale obok samolotu, który miał uruchomione siliniki... W końcu pilot ogłosił, że jest jakaś usterka i zawieziono nas z powrotem na terminal. Nie zapewniono choćby wody, a było wiele rodzin z małymi dziećmi. Przedstawiciel Small Planet nie pojawił się. Obsługa lotniska przed godziną 20.00 poinformowała nas, że lot się tego dnia nie odbędzie. Na bagaże czekaliśmy blisko 2 godziny. Zapewniony został nocleg w hotelu. Jest 19 sieprnia, lot wciąż się nie odbył, jest codziennie przekładany na kolejne terminy. Obecnie ma się odbyć 20 sierpnia o 4 rano, niemal 60h po planowanym czasie. Przez tyle czasu nie podstawiono zastępczego samolotu, urlop zmarnowany.
1

/10

19/08/2018 18:06,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie