Linia lotnicza Small Planet Airlines (TE)

Lotnisko  Linia lotnicza Small Planet Airlines (TE) 5.8 Small Planet Airlines jest czarterową linią lotniczą działającą obecnie na czterech rynkach: polskim, litewskim, brytyjskim oraz francuskim. Linia dzieli się na dwie osobne spółki lotnicze działające na podstawie dwóch niezależnych koncesji operatora lotniczego tzw. AOC (Air Operator’s Certificate) w Polsce z siedzibą i główną bazą w Warszawie oraz na Litwie z siedzibą i główną bazą w Wilnie. Dodatkowe bazy operacyjne znajdują się w Katowicach, Paryżu, Lyonie, Londynie (LGW) i Manchesterze. W roku bieżącym przewoźnik planuje, że liczba przewiezionych pasażerów przekroczy 1 mln i będzie o 43 proc. wyższa niż w roku 2012.

W trakcie ostatniego sezonu letniego 2013 flota przewoźnika składała się z 8 samolotów: sześciu Airbusów A320 oraz dwóch Boeingów B737-300. Na następny sezon letni planowane jest powiększenie floty o kolejne trzy Airbusy A320, przy jednoczesnym zdaniu do leasingodawcy jednego Boeinga 737. Przewoźnik planuje także posiadanie dodatkowego, rezerwowego Airbusa A320, który będzie doskonałym zapieczeniem przed nieprzewidzianymi sytuacjami dotyczącymi nieregularności i opóźnień.


Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Opinie o Small Planet Airlines

siema302 06/04/2020 21:57   
10 Zalety: Samoloty czyste kolorowe, miła obsługa, rozsądne ceny, brak opóźnień. Wsystko super :)

Wady: Brak
1954 18/11/2018 20:50   
1 Zalety: Zostaliśmy dostarczeni na czas we właściwe miejsce

Wady: Złożyłem reklamację na miejsca powrotne w samolocie. Konkretnie mieliśmy dopłaty do miejsc w obie strony ale w drodze powrotnej zostały przydzielone innym klientom. Problemu wielkiego nie było bo w końcu wróciliśmy. Po powrocie zareklamowałem powyższą sytuację i uważałem że to jest oczywiste. Firma lekceważy mnie totalnie, przestali się odzywać. Jeżeli tak są traktowani wszyscy którzy mają jakiś problem z tą firmą to pogratulować . Dziadostwo.
usuniety 13/09/2018 14:17   
10 Zalety: Podróż przebiegła bardzo dobrze. Samolot wystartowal punktualnie. Stewardessy bardzo miłe, uśmiechnięte, bardzo szczegółowo wyjaśnialy co, jak, z czym. Siedzenia bardzo wygodne. Z bagażem też nie było żadnych problemów. To byl moj pierwszy lot samolotem a bylam bardzo odprezona, zero stresu. Ogólnie nie mam zastrzeżeń. :)

Wady: Brak
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy