Ryanair: 4 trasy mniej z Polski?

Tanie linie lotnicze Ryanair najprawdopodobniej zlikwidują w sezonie letnim 2009 cztery trasy z Polski. Po jednym połączeniu mają stracić Gdańsk i Łódź oraz dwa Szczecin - dowiedział się portal Latajznami.pl. Na razie przedstawiciel przewoźnika mówi, że firma monitoruje sytuację na rynku lotniczym. W sezonie letnim nie znalazły się w sprzedażdy trasy z Gdańska do Bristolu, z Łodzi do Liverpoolu oraz ze Szczecina do Birmingham i ze Szczecina do Bristolu. Bilety lotnicze na te połączenia można kupować do 28 marca 2009 roku. Jak powiedział portalowi Latajznami.pl rzecznik prasowy Ryanair, Daniel de Carvalho rejsy te rzeczywiście nie znalazły się w sprzedaży w sezonie letnim 2009. - Obecnie rosnąca sieć Ryanair 800+ jest cały czas monitorowana w celu zapewnienia europejskich najniższych opłat lotniskowych oraz utrzymania braku opłat paliwowych - powiedział w rozmowie z Latajznami.pl, Daniel de Carvalho. Rzecznik dodał, że nie bez znaczenia jest również obecna sytuacja gospodarcza i kryzys finansowy na światowych rynkach. Niewykluczone, że połączenia pojawią się jednak w sprzedaży. Pozostałe trasy tanich linii lotniczych Ryanair na sezon letni 2009 są już w sprzedaży. źródło: latajznami.pl
27/12/2008 14:53  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2008-12-27 19:13   
aynis - Profil aynis
cezary: nudy na forum?
cezary 2008-12-27 19:11   
cezary - Profil cezary
marian: kupiłem jedną zdrapke przy ostatnim locie. Ale nudy...
marian 2008-12-27 18:19   
marian - Profil marian
cezary: musisz przy nastepnym locie FR kupić kilka zdrapek i moze zmienia zdanie ;) a ja czekam sobie w FRA na moja lufe do DUB. ech szkoda, kazdego połączenia szkoda bo zamiast dodawać to likwidują.
gufi_gda 2008-12-27 18:14   
gufi_gda - Profil gufi_gda
cezary: Ja też sprawdziłem BRS i rzeczywiście nie ma. Ale pamiętam że jak otwierali ostatnio nowe kierunki z GDN też dodali je późno do systemu rezerwacyjnego. Np. LPL - nawet na forum była informacja że zanim otworzyli to już zlikwidowali.
cezary 2008-12-27 18:07   
cezary - Profil cezary
gufi: sprawdziłem i faktycznie system rezerwacyjny FR w rozkładzie letnim nie daje ani Bristolu ani Birmingham. Jest Stansted. Widocznie za mało zdrapek ludzie kupowali hi hi :)
merlin31 2008-12-27 18:01   
merlin31 - Profil merlin31
chociaz wydaje sie ze szczyt rozwoju LCC maja juz za soba
gufi_gda 2008-12-27 17:58   
gufi_gda - Profil gufi_gda
cezary: Zobaczymy, może nie będzie tak źle.
cezary 2008-12-27 17:56   
cezary - Profil cezary
Mi najbardziej byłoby szkoda dopiero co otwartego połaczenia do Birmingham. Fajne lotnisko i stamtąd mam blisko do wszystkich dla mnie ważnych miejsc w UK. Ale może to tylko 'strachy na lachy' ?
gufi_gda 2008-12-27 17:47   
gufi_gda - Profil gufi_gda
No ciekawe czy zlikwidują połączenie do BRS. W listopadzie obłożenie prawie 75%. Całkiem dobre...
cezary 2008-12-27 17:43   
cezary - Profil cezary
4tech: e tam zaraz bardzo zły. Już mi zaczyna być wszystko jedno.
cezary 2008-12-27 17:36   
cezary - Profil cezary
Szczecin ma stracić 2 połączenia ? Dziwne. Ile razy leciałem FR mieli całkiem spore obłożenie. No to zanim zlikwidują zdąże jeszcze polcieć do Birmingham i do OPO przez STN na zlot.
4tech 2008-12-27 16:45   
4tech - Profil 4tech
czeko:obawiam sie ze nadchodzący rok mocno zweryfikuje siatkę połączeń do/z PL i to nie tylko na trasach z/do UK i IRL ale wogóle i chyba nie tylko FR ale również pozostali przewoźnicy LCC...
czeko 2008-12-27 16:16   
czeko - Profil czeko
W6 dodalby: ale za to latamy z gdanska do doncaster i poznania do luton... :)
4tech 2008-12-27 15:59   
4tech - Profil 4tech
Jeżeli to prawda to świadczy to sie nie nalatali zbyt długo:-)) no i cezary będzie bardzo zły...
spider_85 2008-12-27 14:53   
spider_85 - Profil spider_85
Tanie linie lotnicze Ryanair najprawdopodobniej zlikwidują w sezonie letnim 2009 cztery trasy z Polski. Po jednym połączeniu mają stracić Gdańsk i Łódź oraz dwa Szczecin - dowiedział się portal Latajznami.pl. Na razie przedstawiciel przewoźnika mówi, że firma monitoruje sytuację na rynku lotniczym.
W sezonie letnim nie znalazły się w sprzedażdy trasy z Gdańska do Bristolu, z Łodzi do Liverpoolu oraz ze Szczecina do Birmingham i ze Szczecina do Bristolu. Bilety lotnicze na te połączenia można kupować do 28 marca 2009 roku. Jak powiedział portalowi Latajznami.pl rzecznik prasowy Ryanair, Daniel de Carvalho rejsy te rzeczywiście nie znalazły się w sprzedaży w sezonie letnim 2009.

- Obecnie rosnąca sieć Ryanair 800+ jest cały czas monitorowana w celu zapewnienia europejskich najniższych opłat lotniskowych oraz utrzymania braku opłat paliwowych - powiedział w rozmowie z Latajznami.pl, Daniel de Carvalho.

Rzecznik dodał, że nie bez znaczenia jest również obecna sytuacja gospodarcza i kryzys finansowy na światowych rynkach. Niewykluczone, że połączenia pojawią się jednak w sprzedaży.

Pozostałe trasy tanich linii lotniczych Ryanair na sezon letni 2009 są już w sprzedaży.
źródło: latajznami.pl
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy