Lufthansa Italy

Lufthansa dzisiaj potwierdziła zarejestrowanie nowej spółki, Lufthansa Italy, która będzie miała swój główny hub w Mediolanie MXP. W planach ma być tam zbazowanych 2015 roku 20 samolotów dalekiego i średniego zasięgu. Początkowo będą to tylko trasy europejskie (PAR, BCN, następnie BRU, BUD, BUH, MAD, LIS, LON). Firma jest zarejestrowana we Włoszech. (jak już ktoś coś o tym pisał wcześniej, to przepraszam za powtórzenia, chociaż nie znalazłem nic na forum).
26/11/2008 22:50  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
cezary 2008-11-28 01:44   
cezary - Profil cezary
A ja mam gdzieś patriotyczne sentymenty. Wolę linię sprawną i nowoczesna niż naszą bylejaką ale z pawim piórkiem w ee tym no.. powiedzmy ogonie.
humbak 2008-11-28 01:32   
humbak - Profil humbak
cezariu: Jak mozesz! LOT ma byc LOT. Niechaj bedzie w Grupie LH, ale jako LOT. LH nie zdecyduje sie ani na tworzenie LH POlska, ani na zmiane brandu LOTu, bo wiedza, ze nie palamy do nich miloscia.
cezary 2008-11-28 01:25   
cezary - Profil cezary
Mi się marzy Lufthansa Polish Regional lub np Lufthansa LOT Airline. Zresztą nazwa moze być dowolna. Byleby NIELOT zaczął funkcjonować jak należy.
humbak 2008-11-28 01:15   
humbak - Profil humbak
marecki: Air Dolomiti miały dostać 6 E95, ale zamiast tego Lufthansa Italia dostanie 6 A319 (będą miały regi I-LHKA do F).
marecki 2008-11-27 15:02   
marecki - Profil marecki
czy w związku z tym wchłonięte w tę nową strukturę zostanie też Air Dolomiti? Bo gdzieś ostatnio czytałem, że część nowozamówionych samolotów dla EN ma tez bazować w MXP w ramach "luki" po Alitalii.
ciutat 2008-11-27 11:53   
ciutat - Profil ciutat
Gral rejstruja w italii bo daje ci to pewne uprawnienia ktorych nie mialbys latajac jako zwykla lufa np mozliwosc latania poza Eu ktore reguluja umowy dwostrone wloch z innymi panstwami, szybko zobaczymy moim zdaniem pierwszy intercon by LH italia , Az jest juz w d... mxp juz przegrana a jezeli nie wybiora LH jako partnera to sa w d.. po 2x
gral 2008-11-27 11:42   
gral - Profil gral
ja to się gubię w tych włoskich akcjach :) o co chodzi z tą Lufą? jak rozumiem nie kupiła Alitalii i zakłada swoją własną spółkę? W sumie po co? Nie może tam latać jako niemiecka Lufa? czy może kupiła coś innego?
paolo-79 2008-11-26 22:58   
paolo-79 - Profil paolo-79
juz jest MXP-BCN i MXP MAD, w odpowiedzi na likwidazje polaczen AZ z MXP...
marqoos_pl 2008-11-26 22:56   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
sorki, nazwa to będzie 'Lufthansa Italia'
marqoos_pl 2008-11-26 22:54   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Lufthansa dzisiaj potwierdziła zarejestrowanie nowej spółki, Lufthansa Italy, która będzie miała swój główny hub w Mediolanie MXP. W planach ma być tam zbazowanych 2015 roku 20 samolotów dalekiego i średniego zasięgu. Początkowo będą to tylko trasy europejskie (PAR, BCN, następnie BRU, BUD, BUH, MAD, LIS, LON). Firma jest zarejestrowana we Włoszech. (jak już ktoś coś o tym pisał wcześniej, to przepraszam za powtórzenia, chociaż nie znalazłem nic na forum).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy