×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zamieszanie z bagażami na lotniskach w UK


Decyzja brytyjskiego ministerstwa transportu ws. złagodzenie restrykcji, dotyczących podręcznego bagażu pasażerów samolotów, wywołała zamieszanie na lotniskach. Część linii lotniczych, a także zarząd niektórych lotnisk utrzymały bowiem w mocy przepis z sierpnia 2006 r., zezwalający podróżnym na wnoszenie na pokłady tylko jednej sztuki bagażu podręcznego o określonych rozmiarach. Resort transportu zezwolił na wnoszenie dwóch sztuk bagażu - jednakże pod warunkiem, że w danym porcie lotniczym istnieje nowoczesny system kontroli, a także zgodzi się na to przewoźnik. W praktyce w poniedziałek nowe, liberalniejsze przepisy obowiązywały na 22 brytyjskich lotniskach, w tym na podlondyńskim Heathrow, w Edynburgu oraz w Manchesterze. Na 40 innych lotniskach - jak podstołeczny Gatwick - nadal utrzymano limit jednej sztuki bagażu podręcznego. Z kolei rzecznik tanich linii lotniczych Easyjet zapowiedział, iż na pokładach swych samolotów - bez względu na to, z jakiego lotniska będą startować - utrzyma obowiązujące dotychczas restrykcje. Zarząd lotnisk brytyjskich BAA - pod którego kontrolą znajduje się siedem największych portów lotniczych Wielkiej Brytanii - w poniedziałek rano zaprzeczał informacjom na temat chaosu w portach lotniczych i doradził pasażerom, by przede wszystkim zasięgali informacji w biurach swych linii lotniczych. Doskonała wiadomość to przede wszystkim to, że pasażerowie mogą mieć wybór - podkreślił jeden z dyrektorów BAA Tom Kelly, zapowiadając, że na Gatwick można będzie oczekiwać zniesienia ograniczeń bagażu podręcznego w końcu marca br. - po uruchomieniu specjalnych "ścieżek systemów bezpieczeństwa"

07/01/2008 17:32,  
<>

gość_39736 - Profil
gość_39736
  

  
Decyzja brytyjskiego ministerstwa transportu ws. złagodzenie restrykcji, dotyczących podręcznego bagażu pasażerów samolotów, wywołała zamieszanie na lotniskach.
Część linii lotniczych, a także zarząd niektórych lotnisk utrzymały bowiem w mocy przepis z sierpnia 2006 r., zezwalający podróżnym na wnoszenie na pokłady tylko jednej sztuki bagażu podręcznego o określonych rozmiarach.

Resort transportu zezwolił na wnoszenie dwóch sztuk bagażu - jednakże pod warunkiem, że w danym porcie lotniczym istnieje nowoczesny system kontroli, a także zgodzi się na to przewoźnik.

W praktyce w poniedziałek nowe, liberalniejsze przepisy obowiązywały na 22 brytyjskich lotniskach, w tym na podlondyńskim Heathrow, w Edynburgu oraz w Manchesterze. Na 40 innych lotniskach - jak podstołeczny Gatwick - nadal utrzymano limit jednej sztuki bagażu podręcznego.

Z kolei rzecznik tanich linii lotniczych Easyjet zapowiedział, iż na pokładach swych samolotów - bez względu na to, z jakiego lotniska będą startować - utrzyma obowiązujące dotychczas restrykcje.

Zarząd lotnisk brytyjskich BAA - pod którego kontrolą znajduje się siedem największych portów lotniczych Wielkiej Brytanii - w poniedziałek rano zaprzeczał informacjom na temat chaosu w portach lotniczych i doradził pasażerom, by przede wszystkim zasięgali informacji w biurach swych linii lotniczych.

Doskonała wiadomość to przede wszystkim to, że pasażerowie mogą mieć wybór - podkreślił jeden z dyrektorów BAA Tom Kelly, zapowiadając, że na Gatwick można będzie oczekiwać zniesienia ograniczeń bagażu podręcznego w końcu marca br. - po uruchomieniu specjalnych "ścieżek systemów bezpieczeństwa"
07/01/2008 17:33  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie