Zamieszanie z bagażami na lotniskach w UK

Decyzja brytyjskiego ministerstwa transportu ws. złagodzenie restrykcji, dotyczących podręcznego bagażu pasażerów samolotów, wywołała zamieszanie na lotniskach. Część linii lotniczych, a także zarząd niektórych lotnisk utrzymały bowiem w mocy przepis z sierpnia 2006 r., zezwalający podróżnym na wnoszenie na pokłady tylko jednej sztuki bagażu podręcznego o określonych rozmiarach. Resort transportu zezwolił na wnoszenie dwóch sztuk bagażu - jednakże pod warunkiem, że w danym porcie lotniczym istnieje nowoczesny system kontroli, a także zgodzi się na to przewoźnik. W praktyce w poniedziałek nowe, liberalniejsze przepisy obowiązywały na 22 brytyjskich lotniskach, w tym na podlondyńskim Heathrow, w Edynburgu oraz w Manchesterze. Na 40 innych lotniskach - jak podstołeczny Gatwick - nadal utrzymano limit jednej sztuki bagażu podręcznego. Z kolei rzecznik tanich linii lotniczych Easyjet zapowiedział, iż na pokładach swych samolotów - bez względu na to, z jakiego lotniska będą startować - utrzyma obowiązujące dotychczas restrykcje. Zarząd lotnisk brytyjskich BAA - pod którego kontrolą znajduje się siedem największych portów lotniczych Wielkiej Brytanii - w poniedziałek rano zaprzeczał informacjom na temat chaosu w portach lotniczych i doradził pasażerom, by przede wszystkim zasięgali informacji w biurach swych linii lotniczych. Doskonała wiadomość to przede wszystkim to, że pasażerowie mogą mieć wybór - podkreślił jeden z dyrektorów BAA Tom Kelly, zapowiadając, że na Gatwick można będzie oczekiwać zniesienia ograniczeń bagażu podręcznego w końcu marca br. - po uruchomieniu specjalnych "ścieżek systemów bezpieczeństwa"
07/01/2008 17:32  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2008-01-07 17:33   
aynis - Profil aynis
Decyzja brytyjskiego ministerstwa transportu ws. złagodzenie restrykcji, dotyczących podręcznego bagażu pasażerów samolotów, wywołała zamieszanie na lotniskach.


Część linii lotniczych, a także zarząd niektórych lotnisk utrzymały bowiem w mocy przepis z sierpnia 2006 r., zezwalający podróżnym na wnoszenie na pokłady tylko jednej sztuki bagażu podręcznego o określonych rozmiarach.

Resort transportu zezwolił na wnoszenie dwóch sztuk bagażu - jednakże pod warunkiem, że w danym porcie lotniczym istnieje nowoczesny system kontroli, a także zgodzi się na to przewoźnik.

W praktyce w poniedziałek nowe, liberalniejsze przepisy obowiązywały na 22 brytyjskich lotniskach, w tym na podlondyńskim Heathrow, w Edynburgu oraz w Manchesterze. Na 40 innych lotniskach - jak podstołeczny Gatwick - nadal utrzymano limit jednej sztuki bagażu podręcznego.

Z kolei rzecznik tanich linii lotniczych Easyjet zapowiedział, iż na pokładach swych samolotów - bez względu na to, z jakiego lotniska będą startować - utrzyma obowiązujące dotychczas restrykcje.

Zarząd lotnisk brytyjskich BAA - pod którego kontrolą znajduje się siedem największych portów lotniczych Wielkiej Brytanii - w poniedziałek rano zaprzeczał informacjom na temat chaosu w portach lotniczych i doradził pasażerom, by przede wszystkim zasięgali informacji w biurach swych linii lotniczych.

Doskonała wiadomość to przede wszystkim to, że pasażerowie mogą mieć wybór - podkreślił jeden z dyrektorów BAA Tom Kelly, zapowiadając, że na Gatwick można będzie oczekiwać zniesienia ograniczeń bagażu podręcznego w końcu marca br. - po uruchomieniu specjalnych "ścieżek systemów bezpieczeństwa"
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama