(Nie)tanie loty na święta do Polski

linie lotnicze przechodza chyba samych siebie z windowaniem cen za przeloty na swieta do/z Polski..porownujac kilka lotow mozna dostac zawrotu glowy, wliczajac wszystkie oplaty, bagaz,oplata karta wychodzi kosmiczna kwota za JEDNA osobe...i tak porownanie ceny biletow lotniczych we Francy w terminie 23.12.2008-3.01.2009 z lotniska STN... STN-BZG-STN-394GBP,STN-GDN-STN-354GBP,STN-KTW-STN-342GBP,STN-WRO-STN-424GBP...BHX-BZG-BHX-312GBP,BHX-GDN-BHX-334GBP,BHX-RZE-BHX-352GBP...to tylko wybrane kierunki z 2 lotnisk w UK oferowane przez FRance...Ceny w W6:LTN-KTW-LTN-389GBP,LTN-POZ-LTN-298GBP,LPL-KTW-LPL-418GBP...troche taniej wyniesie bilet zakupiony w EZY..LGW-KRK-LGW-330GBP,LTN-KRK-LTN-310GBP...bilety u tradycyjnych przewoznikow czyli LO,BA sa w tej samej cenie badz nawet troche drozsze...LH proponuje loty z przesiadka ceny od 267GBP....sumujac...najtaniej wyjdzie pozostac w domciu..badz wybrac podroz samochodem..dla 4 osobowej rodziny koszt laczny nie przekroczy ok.260-270GBP wliczajac prom do Dunkierki lub Boulogne...oraz paliwo(disel)...
08/09/2008 12:59  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2008-09-11 10:57   
humbak - Profil humbak
cezarku: No wlasnie, to kwestia tego, ze wykupione sa juz tansze taryfy, poza tym nie wziales pod uwage Sunday rule.
cezary 2008-09-10 18:40   
cezary - Profil cezary
Po pierwsze nie krzyczę. Tylko napisałem że to kosmiczna i absurdalna cena. Za tyle można polecieć do USA a nie LHR. Na dodatek to listopad (jeden z najgorszych okresów dla linii lotniczych). A zawyżona cena może wynikać z tego że zamiast czterech w listopadzie będą dwa doloty do WAW i widocznie firmy swoim pracownikom wykupiły co jeszcze mogły. A zwykli niebiznesowi pasażerowie musieliby się stuknąć w głowę żeby lecieć za taką cenę w economy. Szczecin-WAW-LHR LHR-WAW-Szczecin za jedyne 2167,62 zł.
humbak 2008-09-10 11:43   
humbak - Profil humbak
cezary: 1. Nigdy nie mozesz zrozumiecpewnych zasad podstawowych rzadzacych biletami powrotnymi linii sieciowych. Zamiast tego krzyczysz,z e bilet kosztuje ponad 2000 zl. tomekk Ci juz wyjasnil skad taka cena, poza tym widocznie nizsze taryfy zostaly juz wykupione pzrez klientow. 2. To prawda, ze programy lojalnosciowe sie "degraduja" im wiecej maja czlonkow, w pzreciwnym razie kazdy pzrewoznik by zbankrutowal, gdyby wszyscy chcieli zamienic mile na pzreloty. To logiczne. Mozesz zmienic swoj program na inny w ramach Star Alliance i przykladowo zbierac w bmi diamond club, w ktorym dostaniesz wiecej w stosunku do ceny i przelecianego odcinka.
cezary 2008-09-09 23:10   
cezary - Profil cezary
4tech: a ja jestem członkiem programu Miles&More bo tylko LOT lata ze Szczecina jako normalna tradycyjna linia.. Qualiflyer był korzystniejszy. Miles & More kombinuje i ogranicza możliwości zbierania punktów.
4tech 2008-09-09 22:49   
4tech - Profil 4tech
cezary: nie mam i nie zbieram M&Memsow..:-),a swoja droga w kazdej plotce jest czastka prawdy,pozyjom uwidzim jak mawiaja prehistoryczni gorale z Syberi
cezary 2008-09-09 22:24   
cezary - Profil cezary
4tech: a ja słyszałem plotkę że "fly smart" w ramach programu Miles&More mają skasować. Bo zbyt dużo ludzi ma zbyt dużo punktów (mil). Dlatego też większość klas rezerwacyjnych krajowych i europejskich będzie dawało 125 zamiast kiedyś 500 lub 1000 punktów za odcinek lotu.
4tech 2008-09-09 21:05   
4tech - Profil 4tech
wiecie co moi drodzy,jestesmy wszyscy nie konsekwentni w tym o czym piszemy,wszyscy kupujemy bilety za 0.01GBP,1Pln itd i sobie to bardzo na forum chwalimy,gdy jakis przewoznik zamyka trase to wszyscy mowimy ze ten przewoznik jest be,bo przeciez LF byl prawie rowny 100% tylko zaden z nas nie doda ze ponad polowa biletow byla sprzedana w promocji.dzis wszyscy bez wyjatku(ja tez osobiscie) narzekamy na France za ceny na swieta,ale jeszcze wyzsze ceny ma WIZZAIR !moze zaczniemy latac w normalnych cenach to moze wtedy nie beda ciac polaczen? I jeszcze jedno,nie tylko my szukamy promocji,"normalni" pasazerowie tez juz nauczyli sie szukac promocji
4tech 2008-09-09 21:05   
4tech - Profil 4tech
wiecie co moi drodzy,jestesmy wszyscy nie konsekwentni w tym o czym piszemy,wszyscy kupujemy bilety za 0.01GBP,1Pln itd i sobie to bardzo na forum chwalimy,gdy jakis przewoznik zamyka trase to wszyscy mowimy ze ten przewoznik jest be,bo przeciez LF byl prawie rowny 100% tylko zaden z nas nie doda ze ponad polowa biletow byla sprzedana w promocji.dzis wszyscy bez wyjatku(ja tez osobiscie) narzekamy na France za ceny na swieta,ale jeszcze wyzsze ceny ma WIZZAIR !moze zaczniemy latac w normalnych cenach to moze wtedy nie beda ciac polaczen? I jeszcze jedno,nie tylko my szukamy promocji,"normalni" pasazerowie tez juz nauczyli sie szukac promocji
marecki 2008-09-09 19:03   
marecki - Profil marecki
cezary: nie napisałem, że każdy jest debilem kto lata FR, tylko ten kto nim przyleci na święta za 690 euro, a to zasadnicza różnica;)
marqoos_pl 2008-09-09 17:50   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
na swieta bardzo czesto linie tradycyjne sa duzo tansze niz LCC... czasami nawet biznes klasa jest tansza... trzeba tylko sprawdzic kilka cen... Czech Airlines ma bardzo dobre ceny do Polski jeszcze (do WAW), DUB-PRG-WAW ponizej 350 EUR...
cezary 2008-09-09 17:46   
cezary - Profil cezary
tomekk: a FR wylatuje w piatek i wracam w sobote za 300 zł.
883 w LOT to też nie jest tanio. Jeszcze niedawno było 630 zł i była to cena przyzwoita.
gral 2008-09-09 17:36   
gral - Profil gral
stenus: co ty piszesz? Franca to low cost a nie low fare??? przeciez oni glosno protestuja jak ich ktos nazywa low cost. A kazda swoja informacja zaczynaja fraza... Ryanair, Europe’s leading low fares airline...
tomekk 2008-09-09 17:35   
tomekk - Profil tomekk
cezary: nie rozumiem, czym się tak ekscytujesz. Po prostu sunday rule. Powrót w niedzielę (16.11) zmniejsza cenę do 883 PLN.
cezary 2008-09-09 17:28   
cezary - Profil cezary
call center LOT nadal nie działa.
Jak komuś zadziała to spytajcie o cenę lotu Szczecin-Warszawa-LHR w dniu 14-go listopada i powrót 15-go listopada bierzącego roku..
cezary 2008-09-09 16:57   
cezary - Profil cezary
Usiłowałem przed chwilą dodzwonić sie do call center LOTu. Bo cena 2167 zł za lot do Londynu wydawała mi się jakąś koszmarna pomyłką. Niestety po wyborze języka i informacja, czy sprzedaz połączenie się zrywa.

Ciekawe.... Zazwyczaj zanim linia lotnicza bankrutuje (znamy to znamy) najpierw przestaje działać call center.
cezary 2008-09-09 16:43   
cezary - Profil cezary
marecki: to widocznie jestem debilem. Polecę FR chociaż mam obawy. Ale nie miałem wyboru. Na zlot forumowiczów w Bristolu LOTem się nie da. Nie mówiąc o baaaardzo wysokiej cenie SZZ-WAW-LHR i nazad. W listopadzie, czyli w słabym sezonie dla linii lotniczych ceny zazwyczaj spadają. W LOT są niebotyczne i z kosmosu. Najtańszy bilet LOT w klasie ekonomicznej na trasie SZZ-WAW-LHR w dniu 14-11-08 i powrót w dniu następnym LHR-WAW-SZZ kosztuje 2167,62 DWA TYSIĄCE STO SZEŚĆDZIESIĄT SIEDEM ZŁ, z groszami !!!!!!! Czy w LOT oszaleli ?
Linia FR Ryanair polecę bezpośrednio ze Szczecina do Wielkiej Brytanii i nazad za jakieś 300 zł.
mikerus 2008-09-09 16:30   
mikerus - Profil mikerus
emes - nie trafiłeś, żeby tradycyjny był tańszy niż LCC? W okresie świąt to raczej normalka, sprawdź choćby na trasie LON-WAW. Czasem nawet LCY jest tańszy od "wiosek" STN czy LUT. A jeśli ktoś ma za dużo wolnego czasu, to może nawet polecieć KLM dwa razy taniej od LCC;-)
emes 2008-09-09 16:18   
emes - Profil emes
W moim poscie odnioslem sie do tego, ze FR ma dosc tanie loty do wielu europejskich krajow (chodzi mi o loty z DUB) a do Polski sa zawsze drogie. Tymczasem na tamtych destynacjach tez sa bilety po 0.01/1. Czyli wychodzi na to, ze polska emigracja placi za wszystkie promocje, nawet te dla wloskiej czy litewskiej.
yannkes 2008-09-09 16:05   
yannkes - Profil yannkes
nic w przyrodzie nie ginie... pasjonat lata za 1 pln by polski emigrant wrocil na swieta za 300 euro... brutalne ale prowadziwe, cos kosztem czegos...
mrader 2008-09-09 16:03   
mrader - Profil mrader
stenus-ie: dlatego napisałem "..."tak jak widać .subtelna,ale istotna różnica.;o)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy