×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Budimex wraca na Okęcie


yrzucony z budowy na stołecznym lotnisku wykonawca wraca na Terminal 2. Konsorcjum Ferrovial - Budimex do 4 lutego przeprowadzi audyt, złoży nową ofertę na dokończenie prac i wystawi kolejny rachunek - podała "Gazeta Prawna". Jak dowiedziała się "Gazeta Prawna" PPL, firma zarządzająca portem lotniczym Okęcie zawarła dziś rano porozumienie z wyrzuconym z budowy nowego terminalu konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela. Wykonawca wraca na budowę. - Zostało podpisane porozumienie na mocy którego konsorcjum wykona audyt prac zrealizowanych i wymagających dokończenia na Terminalu 2. Ma też określić czy jest w stanie dokończyć inwestycje przed 28 marca, czyli przed terminem wprowadzenia na polskich lotniskach zasad strefy Schengen. Mają czas do 4 lutego - powiedział informator "Gazety Prawnej". Żródło: onet.pl

25/01/2008 14:37,  
<>

gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

  
maxx: Jakby Czarowniczka istniala tylko dla FRancy, to bysmy mieli juz caly whlarz lotow FRancy do kazdej jej bazy, a warunki bylyby super na Etiudzie. :o) Jestem za takim rozwiazaniem, aby z Etiudy korzystala tylko FRanca.
26/01/2008 01:46  

  
No bo deal był taki: skoro i tak trzeba oddać, to na cholerę oddawać teraz, a na Schengen robić przeróbki. Lepiej od razu poczekać i oddać gotowca... nie?
Bardziej martwi mnie kwestia Etiudy - to coś nie powinno w ogóle istnieć, chyba że tylko dla FR.
26/01/2008 00:52  

  
roberto: Moze masz racje, ale to co mowisz pewnie bylo wiadome nie od teraz, wiec po co w ogole bylo ich wyrzucac? Jedyne wyjasnienie jakie w takim razie znajduje to takie, ze zrobiono to pod publiczke, zeby bylo ze cos niby robia. Sprywatyzowac PPL jak najszybciej i unikniemy w przyszlosci takiego balaganu
25/01/2008 15:42  

  
Ludzie, to jedyny sposób by terminal był gotowy w tym roku !!!
1. Budimex ma prawa do projektu - w ten sposob nie trzeba ich kupowac
2. Budimex ma swoje za uszami, ale też jest ofiarą - w ten sposób dajać mu zarobić pewnie unika się długoletniej walki w sądach.
3. Budimex zna tą budową i ma tam swoje zaplecze, nikt nie zrobi tego taniej.
4. Unika się długiej procedury przetargowej - powrót wykonawcy jest prawnie łatwniejszy
5. Piecze się kilka pieczeni na jednym ogniu i wszyscy są zadowoleni - czy mozliwe jest prostesze rozwiązanie ?
Należy się cieszyć, że nie wygrała urażona duma kilku urzędników. Takie rozwiązanie jest praktykowane na świecie i było do przewidzenia.
25/01/2008 15:34  

  
albo inne firmy zaproponowały wyzsze stawki a Budimex o wiele nizszą...
25/01/2008 15:28  

  
spider_85: Pewnie...tam chodzi o jakies umowy o ktorej normaly czlowiek nie wie....:-(
25/01/2008 15:19  

  
Ja tez zupelnie tego nie kapuje :/ Jak juz wracaja to po co bylo ich wyrzucac, tylko starata czasu, ach te PPL...
25/01/2008 15:05  

  
no to napewno WAWa nie zdazy do 28.03....po co WAWa bierze ich spowrotem??? Nie rozumiem tego.
25/01/2008 14:52  

  
yrzucony z budowy na stołecznym lotnisku wykonawca wraca na Terminal 2. Konsorcjum Ferrovial - Budimex do 4 lutego przeprowadzi audyt, złoży nową ofertę na dokończenie prac i wystawi kolejny rachunek - podała "Gazeta Prawna".

Jak dowiedziała się "Gazeta Prawna" PPL, firma zarządzająca portem lotniczym Okęcie zawarła dziś rano porozumienie z wyrzuconym z budowy nowego terminalu konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela. Wykonawca wraca na budowę.

- Zostało podpisane porozumienie na mocy którego konsorcjum wykona audyt prac zrealizowanych i wymagających dokończenia na Terminalu 2. Ma też określić czy jest w stanie dokończyć inwestycje przed 28 marca, czyli przed terminem wprowadzenia na polskich lotniskach zasad strefy Schengen. Mają czas do 4 lutego - powiedział informator "Gazety Prawnej".
Żródło: onet.pl
25/01/2008 14:38  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie