Zysk Ryanaira spadł o 85 proc.

Zysk netto Ryanair, tanich irlandzkich linii lotniczych, spadł w II kwartale o 85 proc. W tym roku przewoźnik może stracić 60 mln euro. Źródło: rp.pl
28/07/2008 11:28  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gral 2008-07-28 14:32   
gral - Profil gral
gregory: czasem FRanca wygryza inne linie zeby sie wycofac (Wawa) :)
disorder 2008-07-28 14:04   
disorder - Profil disorder
4tech: Powinno być (przykład z easyJet w GDN, który został wygryziony przez C0). Przepraszam i biję się w pierś. ;-)) Już jak klikałem Dodaj komentarz, to pomyślałem, że to mylące, ale nie chciało mi się zmieniać. Taki skrót myślowy niefortunny. // Gregory: Tak, koszą narodowe linie i małych przewoźników - jak pojawił się Ryanair w PL to przeżyłem sprzeczne odczucia. 1. radość, że będzie można tanio polatać, 2. troska o polskie linie. A teraz okazało się, że tylko raz poleciałem Ryanairem do Dublina, a żaden inny kierunek mnie nie interesuje. Z ich dziwnymi przesiadkami nie chce mi się bawić, mieszkam w WAW, skąd niemal nigdzie nie latają, więc nie żal mi, że się im źle wiedzie.
gregory 2008-07-28 13:59   
gregory - Profil gregory
disorder: jednak prawda jest taka że to FRanca wygryza wszędzie inne linie żeby później dyktować ceny - i póki co na polskim rynku to ta linia wygrywa.
4tech 2008-07-28 13:58   
4tech - Profil 4tech
disoder: nie pisz wiec.."wygrały polskie linie zatrudniające polskich ludzi płacących podatki w Polsce. (easyJet w GDN)..." bo ktos niegramotny na poratalu pomysli ze EZY to Polski flagowy przewoznik LCC
disorder 2008-07-28 13:56   
disorder - Profil disorder
mimis: ;-)) // Gregory: Chodziło o wygryzienie easyJet'a z GDN, który swego czasu zdublował EDI by C0.
gregory 2008-07-28 13:54   
gregory - Profil gregory
disorder: a od kiedy to easyJet jest polską linią i płaci podatki w PL?
mimis 2008-07-28 13:52   
mimis - Profil mimis
Disorder jak zwykle dowcipny ;)). Jeszcze inna rzecz jest taka, że gdy pokończył im się hedging, kupowali ropę na bieżąco, a teraz sami się przyznają że na parę miesięcy kupili za $129/baryłka. A cena sobie spadła (123-124/barrel), i pewnie dalej będzie spadać...
disorder 2008-07-28 13:39   
disorder - Profil disorder
A jeszcze niedawno się wszyscy zachwycali jakie to samoloty Ryanaira latają pełne. Każda linia zapełniłaby samolot, gdyby bilety dawała za darmo i dopłacała wielkie kwoty do opłat lotniskowych i do paliwa za niemal każdego pasażera. Okazało się, że dochodowe trasy nie zarobią na dumping cen na trasach, gdzie trzeba wykończyć lokalnych przewoźników, żeby potem zacząć zarabiać. Na szczęście na rynku polskim wojnę z dumpingiem wygrały polskie linie zatrudniające polskich ludzi płacących podatki w Polsce. (easyJet w GDN)
spider_85 2008-07-28 12:35   
spider_85 - Profil spider_85
uuu, to juz wiemy skad sie tak aktywni w sprawie oplat zrobili(nawet jak na nich) Chyba skoncza sie bilety za 1PLN, dobrze ze zdazylem sie chociaz raz na taka promocje zalapac :D
tomekk 2008-07-28 11:29   
tomekk - Profil tomekk
Zysk netto Ryanair, tanich irlandzkich linii lotniczych, spadł w II kwartale o 85 proc. W tym roku przewoźnik może stracić 60 mln euro. Źródło: rp.pl
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy