Koszmar

W środę wieczorem niemal jednocześnie wylądowały na lotnisku cztery duże samoloty. Ponad tysiąc pasażerów jednocześnie odprawiano w środowy wieczór w rzeszowskim porcie lotniczym.- Daliśmy radę - odetchnęli pracownicy lotniska po starcie ostatniego samolotu. - To był koszmar - zgodnie twierdzili zdenerwowani podróżni. Taka sytuacja w Jasionce Głównym sprawcą zamieszania był egipski samolot czarterowy, który przyleciał do Jasionki z pięciogodzinnym opóźnieniem. Spóźniły się też nieco turecki czarterowy airbus i rejsowy samolot z Dublina. Na domiar złego, boeing z Birmingham przyleciał nieco wcześniej. W efekcie wszystkie cztery samoloty niemal jednocześnie znalazły się nad lotniskiem, a chwilę później na płycie postojowej rzeszowskiego portu. Wysiadło z nich ponad pięciuset podróżnych. Tyle samo pasażerów tłoczyło się, czekając na odlot. Tak nie można traktować ludzi! W hali przylotów, a właściwie w prowizorycznym baraku służącym kontroli granicznej i wydawaniu bagażu, panował nieopisany tłok. - Po trzynastu godzinach samolotowej podróży z Egiptu, czekam półtorej godziny na wydanie bagażu - żali się umęczona pani Agnieszka. - Jak można tak traktować pasażerów! - Mówiono nam, że lecimy na międzynarodowe lotnisko - utyskuje starszy pan, który przyleciał z Birmingham. - W takich warunkach nie przyjmuje się pasażerów chyba nigdzie na świecie. No może na dworcu autobusowym w środkowej Afryce. Brak terminalu pasażerskiego Rzeszowskiego "terminal" pasażerski wybudowano 17 lat temu. Projektowano, że będą w nim obsługiwani pasażerowie niespełna 50-osobowych samolotów latających do i z Warszawy. Port nieco rozbudowano przed uruchomieniem międzynarodowych połączeń 189-osobowymi boeingami 737. Z myślą o obsłudze pasażerów transatlantyckiego boeinga 767, dobudowano kontenerowy barak, w którym odprawiani są podróżni przylatujący. - To pozwala na sprawne odprawienie pasażerów jednego samolotu - mówi Władysław Uchman, dyrektor rzeszowskiego lotniska. - Loty planowane są tak, by odprawy poszczególnych rejsów nie zachodziły na siebie. Jeżeli jakiś samolot się spóźni, to następuje spiętrzenie odpraw. Radzimy sobie z tym pod względem technicznym. Nie ma jednak możliwości zapewnienia podróżnym komfortu. Do tego potrzebny jest nowy terminal. Budowa terminalu w Jasionce miała się rozpocząć trzy lata temu. PiS-owski rząd wstrzymał rozwój rzeszowskiego lotniska. Władza Platformy Obywatelskiej nie robi nic, by zmienić tę sytuację. - Myśli pan, że Super Nowości coś zmienią? - pyta retorycznie pan Robert, poirytowany długim czekaniem. - Decyzje w takich sprawach zapadają na najwyższych szczeblach. Taki Lublin ma tam aktywnych przedstawicieli i wkrótce będzie miał lotnisko. A my kogo tam mamy? Te pajace nawet sensownego szumu nie potrafią zrobić, nie mówiąc już o załatwieniu czegokolwiek dla Podkarpacia.
26/07/2008 11:42  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mimis 2008-07-28 14:13   
mimis - Profil mimis
disorder: ale Antki nieraz przebazowywano do Afryki, np. Libii, Egiptu chyba też - jako samoloty rolnicze. Tyle że było to oczywiście z kilkoma międzylądowaniami i trwało z 5 dni ;))
4tech 2008-07-28 14:05   
4tech - Profil 4tech
tej pani chyba chodzilo o to ze 13 godzin od momentu wyjscia z hotelu w Egipcie do czasu "wlozenia" klucza do zamka w drzwiach domowych.....uuuu
disorder 2008-07-28 13:59   
disorder - Profil disorder
Już sobie wyobrażam tych pilotów lecących w rękach przez tyle godzin, w niehermetyzowanej kabinie z mroczkami w oczach. :)))
disorder 2008-07-28 13:57   
disorder - Profil disorder
Biedna pani. Tyle godzin w Antku. :)) Gdzie można kupić taką wycieczkę? Lecę! :)
mimis 2008-07-28 13:52   
mimis - Profil mimis
disorder: an-2 ;))
disorder 2008-07-28 13:48   
disorder - Profil disorder
Mnie zastanawia, jak pani z artykułu mogła lecieć z Egiptu do Rzeszowa przez trzynaście godzin. Jaki samolot lata na tej trasie? Jetstreem?
cezary 2008-07-27 01:01   
cezary - Profil cezary
Chyba na kilka dni zniknę z forum. Kolejne, wielokrotne i codzienne wątki linkinpark to jeden WIELKI KOSZMAR.
Robię sobie wakacje.. pa linkinpark.
cezary 2008-07-27 00:08   
cezary - Profil cezary
linkinpark .. była taka piosenka pewnego zespołu. Cytuję: "pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko". Ale jak zgaduję nie znasz ani zespołu ani piosenki. Wyluzuj trochę człowieku i powstrzymaj w tworzeniu nowych watków Twoją osobistą biegunkę na tym forum !
linkinpark 2008-07-26 19:44   
linkinpark - Profil linkinpark
nie zauważyłem
mimis 2008-07-26 19:40   
mimis - Profil mimis
linkinpark: ale to jest nawet w prasówce na głównej stronie!
linkinpark 2008-07-26 19:25   
linkinpark - Profil linkinpark
marian bez przesady!stenus:inni też kopiują słowo w słowo i problemu nie widzisz
marian 2008-07-26 18:17   
marian - Profil marian
linkinpark: i jak robisz ctr+c ctr+v to tytuł też możesz... Te w twoim wykonaniu są marnej treści. Kolejny raz proszę: opanuj się. Forum to nie śmietnik!!!
humbak 2008-07-26 17:00   
humbak - Profil humbak
linkinpark: Ty sie az prosisz o czerwony kolor. Czy umiesz pzegladac forum, na ktorym wprowadzasz balagan, aby sie nie powtarzac? Poza tym jesli wklejasz z prasy, to moze bys najpirw nauczyl sie o prawach autorskich i cytowaniu?
szot 2008-07-26 16:50   
szot - Profil szot
linkinpark: tak to właśnie jest jak się najpierw nie zrobi przeglądu kilku wątków wstecz a dopiero później "wrzuca" na forum...
jsg 2008-07-26 15:25   
jsg - Profil jsg
"Ale to już było i nie wróci więcej"
mrader 2008-07-26 14:24   
mrader - Profil mrader
piterus:no ale koszmar ma to do siebie,że często powraca...;x
piterius 2008-07-26 13:47   
piterius - Profil piterius
no ale czytaliśmy o tym już wczoraj..........
linkinpark 2008-07-26 11:42   
linkinpark - Profil linkinpark
W środę wieczorem niemal jednocześnie wylądowały na lotnisku cztery duże samoloty. Ponad tysiąc pasażerów jednocześnie odprawiano w środowy wieczór w rzeszowskim porcie lotniczym.- Daliśmy radę - odetchnęli pracownicy lotniska po starcie ostatniego samolotu. - To był koszmar - zgodnie twierdzili zdenerwowani podróżni.
Taka sytuacja w Jasionce
Głównym sprawcą zamieszania był egipski samolot czarterowy, który przyleciał do Jasionki z pięciogodzinnym opóźnieniem. Spóźniły się też nieco turecki czarterowy airbus i rejsowy samolot z Dublina. Na domiar złego, boeing z Birmingham przyleciał nieco wcześniej. W efekcie wszystkie cztery samoloty niemal jednocześnie znalazły się nad lotniskiem, a chwilę później na płycie postojowej rzeszowskiego portu. Wysiadło z nich ponad pięciuset podróżnych. Tyle samo pasażerów tłoczyło się, czekając na odlot.
Tak nie można traktować ludzi!
W hali przylotów, a właściwie w prowizorycznym baraku służącym kontroli granicznej i wydawaniu bagażu, panował nieopisany tłok.
- Po trzynastu godzinach samolotowej podróży z Egiptu, czekam półtorej godziny na wydanie bagażu - żali się umęczona pani Agnieszka. - Jak można tak traktować pasażerów!
- Mówiono nam, że lecimy na międzynarodowe lotnisko - utyskuje starszy pan, który przyleciał z Birmingham. - W takich warunkach nie przyjmuje się pasażerów chyba nigdzie na świecie. No może na dworcu autobusowym w środkowej Afryce.
Brak terminalu pasażerskiego
Rzeszowskiego "terminal" pasażerski wybudowano 17 lat temu. Projektowano, że będą w nim obsługiwani pasażerowie niespełna 50-osobowych samolotów latających do i z Warszawy.
Port nieco rozbudowano przed uruchomieniem międzynarodowych połączeń 189-osobowymi boeingami 737. Z myślą o obsłudze pasażerów transatlantyckiego boeinga 767, dobudowano kontenerowy barak, w którym odprawiani są podróżni przylatujący.
- To pozwala na sprawne odprawienie pasażerów jednego samolotu - mówi Władysław Uchman, dyrektor rzeszowskiego lotniska. - Loty planowane są tak, by odprawy poszczególnych rejsów nie zachodziły na siebie. Jeżeli jakiś samolot się spóźni, to następuje spiętrzenie odpraw. Radzimy sobie z tym pod względem technicznym. Nie ma jednak możliwości zapewnienia podróżnym komfortu. Do tego potrzebny jest nowy terminal.
Budowa terminalu w Jasionce miała się rozpocząć trzy lata temu. PiS-owski rząd wstrzymał rozwój rzeszowskiego lotniska. Władza Platformy Obywatelskiej nie robi nic, by zmienić tę sytuację.
- Myśli pan, że Super Nowości coś zmienią? - pyta retorycznie pan Robert, poirytowany długim czekaniem. - Decyzje w takich sprawach zapadają na najwyższych szczeblach. Taki Lublin ma tam aktywnych przedstawicieli i wkrótce będzie miał lotnisko. A my kogo tam mamy? Te pajace nawet sensownego szumu nie potrafią zrobić, nie mówiąc już o załatwieniu czegokolwiek dla Podkarpacia.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy