Dziura w kadłubie była przyczyną lądowania

Wielka dziura w kadłubie była przyczyną awaryjnego lądowania. Boeing 747 australijskich linii lotniczych Quantas lądował awaryjnie w Manili, stolicy Filipin. Przyczyną przerwania podróży była wielkich rozmiarów dziura w kadłubie samolotu.Na pokładzie samolotu - lecącego z Londynu przez Honkong do Melbourne - znajdowało się ok. 350 pasażerów. Nikt nie doznał obrażeń, jednak po opuszczeniu pokładu maszyny część osób dostała torsji - poinformowali przedstawiciele lotniska w Manili. Relację z tego, co działo się na pokładzie samolotu, przekazali sami podróżni. Jak mówią, podczas lotu usłyszeli głośny huk. Po prawej stronie maszyny, w pobliżu skrzydła, pojawiła się dziura o średnicy 2,5-3 metrów. Wtedy to Boeing zaczął szybko tracić wysokość. Na pokładzie samolotu wypadły maski tlenowe.Gdy doszło do niebezpiecznego zdarzenia maszyna znajdowała się nad Morzem Południowochińskim. Linie Quantas potwierdziły, że w kadłubie ich samolotu powstała dziura, ale nie ma żadnych informacji na temat przyczyn tego incydentu. Na szczęście żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń.
25/07/2008 11:00  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2008-07-27 11:47   
humbak - Profil humbak
linkinpark: Stwerdessy z natury rzeczy nie maja przypietych pasow podczas pracy przez wieksza czesc rejsu. Wiec rudno, zeby tamta w Aloha miala akurat zapiete.
mrader 2008-07-27 11:38   
mrader - Profil mrader
widać nie było tak tragicznie...pasażerowie w maskach...a stewardesy jeździły sobie z wózkiem i rozwoziły posiłki...heh
jsg 2008-07-26 21:14   
jsg - Profil jsg
Lokalne radio podało, że przyczyną dziury w samolocie było rozhermetyzowanie kabiny spowodowane korozją. Źródło: Radio Kestrel FM
mrader 2008-07-25 17:44   
mrader - Profil mrader
czester:coś jeszcze krzyczeliście...po tej benzynie...?hehe...:D
czester 2008-07-25 17:26   
czester - Profil czester
mrader: chyba nie, bo potem krzyczeliśmy: "benzyna się leje a pilot się śmieje!" :)
mrader 2008-07-25 16:00   
mrader - Profil mrader
cezary:hm...i pilot słyszał...?;))))
marecki 2008-07-25 15:59   
marecki - Profil marecki
podobna sytuacja miała miejsce w przypadku UA811 w 1989 r. jeśli dobrze pamiętam - ale wtedy zginęło kilku pasażerów.
spider_85 2008-07-25 15:54   
spider_85 - Profil spider_85
szot: dokladnie o tym pisze, cala seria byla; ,,katastrofy w przestworzach" na national geographic, bardzo dobrze zrobiony program!
cezary 2008-07-25 15:52   
cezary - Profil cezary
Czy jako dzieciaki też krzyczeliscie do przelatujacych samolotów "panie pilocie dziura w samolocie "? Wiem wiem, mało to śmieszne w takiej sytuacji ale nie mogłem sie powstrzymać od wspomnienia z przedszkolnych lat.....
linkinpark 2008-07-25 15:38   
linkinpark - Profil linkinpark
tylko wtedy wysało stewardese która nie zapioła pasów...reszcie nic się nie stało.
szot 2008-07-25 15:09   
szot - Profil szot
spider_85: był o tym film jeśli myślimy o tym samym
spider_85 2008-07-25 15:02   
spider_85 - Profil spider_85
podobna sytuacja zdazyla sie kiedys w liniach aloha czy jakos tak, z tym ze tam dziura byla wieksza i wyrwalo ja na dachu kabiny pasazerskiej, zginela jedna osoba, ktora wyssalo na zewnatrz. Z tego co wiem przyczyna tej awarii bylo zmeczenie materialu spowodowane chyba jakas wada fabryczna plus tym, ze samolot latal na b krotkich trasach, wiec czesto sie wznosil i opadal(czeste starty i ladowania) co spowodowalo duze obciazenia.
szot 2008-07-25 13:14   
szot - Profil szot
tomekk: masz rację, nawet kiedyś gdzieś był obszerny artykuł na ten temat a jasiu_smietana ze swoją polszczyzną bije wprost wszystkich na głowę :)))
hamburg 2008-07-25 13:12   
hamburg - Profil hamburg
szot: A ta kasia czasami nie pisala kiedys ze czekala 6h w CIA na lot W6? Nie wiedzialem ze W6 ma BC :-))))))))))))))) / Dlatego ja takich komentarzy nie czytam, bo tam sie jacys stewardessy W6 i pracownicy call-center W6 z Londynu wypowiadja np. o bankructwie W6 :-))) (Nie wiedzialem ze firma swoim pracownikom mowi o bakructwie z wielomiesieczny wyprzedzeniem....lub to ze W6 ma call-center w Londynie. Myslalem ze wszystkie rozmowy sa kierowane na Wegry :-)))))))
tomekk 2008-07-25 13:08   
tomekk - Profil tomekk
Tam jest sporo takich oszołomów np. jasiu_smietana albo antek_emigrant. Są teorie, że to pracownicy onetu trollują, żeby podgrzać temperaturę dyskusji ;)
szot 2008-07-25 13:06   
szot - Profil szot
A oto jedno z głupich wpisów na forum Onet.pl: "Nigdy nie latam bylajakimi liniami, bo to linie dla biedoty
Wyłącznia LH, BA, KLM czy Air France i to wyłącznie first lub business class. Trzeba mieć klasę.
~kasia , 25.07.2008 11:50" - skąd się biorą tacy ludzie? gdzie się rodzą? no prowokacja na 102!
szot 2008-07-25 12:47   
szot - Profil szot
gral: ja jak zwykle piszę skrótowo i później wychodzą kwiatki :-) hihi
gral 2008-07-25 12:44   
gral - Profil gral
szot: skoro nie bylo dziury to nie bylo dekompresji, gdzie tu podobienstwo? ja tam sie naogladalem roznych air crash investigations na discovery i pamietam kilka dziur, zwlaszcza taka jedna, ktora wessala pare foteli wraz z pasazerami. a spadochronow nie bylo, co najwyzej kamizelka ratunkowa pod fotelem...
szot 2008-07-25 12:35   
szot - Profil szot
gral: kiedyś podobna zdarzenie miało w EMJ LOTowskim - tylko, że nie było dziury a duże wgłębienie po jakimś dużym ptoku...
gral 2008-07-25 12:33   
gral - Profil gral
z tego co widac na zdjeciach (np. na gazecie) dziura zrobila sie w bagazniku. jakby sie zrobila w kabinie to byloby troszke gorzej
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy