FRancowata konferancja

W dniu 24 lipca w warszawskim hotelu Sheraton odbyła się konferencja prasowa tanich linii lotniczych Ryanair. Poprowadził ją wiceprezes linii Michael Cawley, który wezwał polski rząd do interwencji w sprawie podwyżek cen obsługi ruchu lotniczego wprowadzonych przez PAŻP, nałożonych na linie lotnicze operujące w Polsce.W czasie konferencji Michael Cawley przedstawił pokrótce specyfikę działania firmy. Tematem przewodnim było jednak zawieszenie połączeń z Krakowa i Rzeszowa oraz rezygnacja z jedynego połączenia z Warszawy do Dublina. Po przystąpieniu przez PAŻP do organizacji EUROCONTROL oraz wdrożeniu regulacji UE nr 1794/2006, podjęto decyzję o zmianach w systemie opłat obowiązującym w ruchu lotniczym w Polsce. Spowodowało to podwyżki za start i lądowanie na lotniskach. Michael Cawley uważa, że nałożenie dziesięciokrotnej podwyżki przez PAŻP na linie lotnicze (tak jak to miało miejsce na lotnisku w Rzeszowie), w tak trudnym okresie, wpłynie negatywnie na stan polskiej gospodarki. - W czasie, gdy polski rząd stara się zapewnić swojemu krajowi ciągły wzrost gospodarczy, jedna z agend rządowych podejmuje działania stojące w jawnej sprzeczności z taką polityką. Decyzja PAŻP o dziesięciokrotnej podwyżce opłat obsługi ruchu lotniczego na polskich lotniskach, na pewno będzie miała znaczący wpływ na wyhamowanie wzrostu gospodarczego Polski. W tym momencie trudno nawet znaleźć słowa komentarza do kolejnej 40 proc. podwyżki zapowiedzianej na przyszły rok – oznajmił Michael Cawley. - Ryanair wzywa polski rząd, aby wpłynął na zmianę decyzji podjętych przez PAŻP, które ewidentnie mają na celu zastopowanie rozwoju ekonomicznego i powstrzymanie wzrostu ruchu pasażerskiego na polskich lotniskach regionalnych - dodaje. Ryanair, do momentu zmiany decyzji o podwyższeniu opłat, zawiesił także rozmowy z pięcioma polskimi miastami, w których miały powstać bazy firmy. Wzrost kosztów spowodował, że wiele istniejących oraz planowanych połączeń przestało być opłacalnych dla firmy. Ryanair jest największą w Europie tanią linią lotniczą z 28 bazami, obsługującą 730 tras w 26 krajach. Dysponuje flotą 164 boeingów 737-800 oraz planuje w ciągu pięciu lat zakup kolejnych 99 maszyn. Firma zatrudnia obecnie 6000 osób.
24/07/2008 13:44  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marian 2008-07-25 22:27   
marian - Profil marian
linkinpark: widocznie w jakiś sposób sobie zasłużyłes na taki a nie inny kolor... Przestań użalać się nad sobą, chłopaki nie płaczą ;)
admin 2008-07-25 22:18   
admin - Profil admin
Chłopcy skończcie już te temat, robi sie niesmacznie.
mimis 2008-07-25 22:13   
mimis - Profil mimis
linkinpark: a pamiętasz za co dostał maciek? To nie forumowicze przyznają żółty.
linkinpark 2008-07-25 22:07   
linkinpark - Profil linkinpark
no przecież najlepszy przykład to ja...obojętnie co napiszę to są komentarze czy jestem pracownikiem TVN24 ....że kopiuję info(mimo że większość tak też robi).A teraz dostał kolega z poznania....a wcześniej nie jaki maciek_krk
humbak 2008-07-25 22:02   
humbak - Profil humbak
linkinpark: A kto jest "stary", a kto "nowy"? I pokaz te tony zazolconych forumowiczow. Zolty dostaje sie za lamanie regulaminu, a nie za "inne zdanie". Tu co osoba, to "inne zdanie". :o) hihih
linkinpark 2008-07-25 21:58   
linkinpark - Profil linkinpark
zauważyłem że starzy forumowicze są nastawieni anty wobec nowych..wystarczy mieć inne zdanie to się jest żółtym!
mrader 2008-07-25 21:41   
mrader - Profil mrader
gral:,,,a BB to ty chyba wiesz co to jest?
mrader 2008-07-25 21:38   
mrader - Profil mrader
gral:raczej kto,mówimy o osobie...;)
gral 2008-07-25 21:34   
gral - Profil gral
mrader: co to jest BB? poza tym z czym mi się kojarzy po mądrościach MOL-a
tomekk 2008-07-25 21:32   
tomekk - Profil tomekk
Boże, co za bzdury ... :/ Please, zamknijcie ten wątek. Do niczego on nie zmierza poza pyskówkami.
marian 2008-07-25 21:32   
marian - Profil marian
poznaniak: "nie lubie łamania prawa. jestem uczciwym obywatelem i uważam że każde łamanie prawa jest naganne" czyli mamy tu na forum okaz wewnętrznej czystości :) bo skoro jesteś taki uczciwy to nigdy tez nie ściągałeś mp3 z netu, nie jezdziłeś bez biletu i takie tam... Tak czytam i bawią mnie Twoje wypowiedzi.
mrader 2008-07-25 21:24   
mrader - Profil mrader
poznaniak:przykład nie adekwatny...do sytuacji
mrader 2008-07-25 21:21   
mrader - Profil mrader
poznaniak:stworzyłeś firmę Ryanair?
mrader 2008-07-25 21:10   
mrader - Profil mrader
moderator to jawna osoba/y,czy taki BB?
mrader 2008-07-25 21:07   
mrader - Profil mrader
poznaniak:zawsze jakaś to odpowiedź...w sumie czy to taki duży problem dla ciebie...nie wiem ,nie pozwala ci to normalnie funkcjonować,blokuje ci życie czy jak...?;)
admin 2008-07-25 21:04   
admin - Profil admin
ale prosze nie mylic admina czyli mnie z moderatorem forum. tak sie sklada ze ja nie trzymam pieczy nad forum. od tego jest moderator.
linkinpark 2008-07-25 20:59   
linkinpark - Profil linkinpark
admin już totalnie przesadza z tymi kolorkami!
mrader 2008-07-25 20:53   
mrader - Profil mrader
poznaniak:napisz na priv. to może dostaniesz odpowiedź(wyjaśnienie...)bo chyba na tym tobie zależy.A czy odpowiedź uzyskasz publicznie czy na priv to chyba nie jest tak istotne...
aynis 2008-07-25 20:25   
aynis - Profil aynis
Jestem trochę nie w temacie, a żółto się zrobiło: za co linkinpark i teraz poznaniak są żółci?
jsg 2008-07-25 20:22   
jsg - Profil jsg
OOOO zażółciła się strona!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy