Biznes Airport

Władze Katowic chcą, aby na Euro 2012 w mieście powstał port lotniczy dla biznesmenów. Pierwszy w Polsce miejski port przede wszystkim dla ruchu biznesowego powstanie na lotnisku tamtejszego aeroklubu. Katowicki port ma obsługiwać niewielkie samoloty i odrzutowce przewożące po kilka lub kilkanaście osób. Z miejskiego portu mają korzystać głównie biznesmeni, przemysłowcy, politycy, gwiazdy muzyki rozrywkowej oraz sportowcy. Rzecznik magistratu Waldemar Bojarun zapowiedział, że miasto przeznaczy na ten cel 10 milionów złotych. Władze Katowic liczą, iż ten port podniesie atrakcyjność biznesową miasta.
21/07/2008 11:44  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ziberro 2008-07-21 14:36   
ziberro - Profil ziberro
Ja tam widzę też dobre strony - jeżeli jakiś obcokrajowiec nie zna geografii Polski, a chce się wybrać np. do KRK, to wie przynajmniej, że z KTW też ma niedaleko i można liczyć na jakiegoś air coacha, który dowiezie go bezpośrednio z Balic.
4tech 2008-07-21 14:36   
4tech - Profil 4tech
stenus: napisalem ze to moja osobista opinia i ze ten "problem" dotyczy wielu lotnisk na swiecie...:-))
marian 2008-07-21 14:36   
marian - Profil marian
4tech: a musi być? Czy to takie ważne? Najważniejsze, że jest i rozwija się bez przeszkód. A czy nazywa sie lotnisko pod dmuchawcem, w kurniku czy w Siewierzu to dla mnie już nie gra roli.
humbak 2008-07-21 14:33   
humbak - Profil humbak
4tech: Mase lotnisk na swicie znajduja sie szalenie daleko od miast i jakos nikt nie robi z tego problemu. Rekordzista jest Frankfurt-Hahn. :o)
4tech 2008-07-21 14:31   
4tech - Profil 4tech
spider_85: tak wg. mnie to jest przegiecie! a co do lotniska w chicago..hmm sa tam dwa lotniska MDW i ORD..i obydwa sa W GRANICACH ADMINISTRACYJNYCH MIASTA!!! a KTW jest w granicach administracyjnych miasta KATOWICE???
marian 2008-07-21 14:29   
marian - Profil marian
4tech: lepszy rydz niz NIC, bo tak można nazwać baze C0 i ile taka istnieje :) ja jakos nie widze problemu, że W6 sie rozwija. Inne linie też lataja. Wiem nie jest ich tyle co w KRK ale są i myślę, że bedzie ich jeszcze więcej. Gral: jak sam stwierdziłeś, to linie a nie lotnisko. Widocznie KTW okazaly sie atrakcyjniejsze i dlatego lataja tam a nie do KRK.
linkinpark 2008-07-21 14:27   
linkinpark - Profil linkinpark
gral KTW nie ma nic wspólnego z podszywaniem się pod KRK,to "tanioszki" na stronach piszą KTW/KRK żeby sprzedać więcej biletów.
gral 2008-07-21 14:24   
gral - Profil gral
niech sobie bedzie Katowice. I masz racje z calodobowa oblsuga - to wielki plus. ale niech sie nie podszywa pod Krakow (co prawda to niektore linie lotnicze, a nie lotnisko samo w sobie)
4tech 2008-07-21 14:24   
4tech - Profil 4tech
marain:pozwolisz ze nie zgodze sie z toba...gdyby zarzad MPL KTW urzywal penej nazwy KTW-Pyrzowice to ja nie widzialbym problemu...podobnie jak lotniska wokol Londynu, lub Szczecin-Goleniow.....a co do KRK to ja raczej jestem spokojny o byt lotniska w KRK, przynajmniej nie jest tak uzazleznione od jednego przewoznika jak KTW....
szot 2008-07-21 14:23   
szot - Profil szot
dokładnie, lotniska powinny być oddalone od miast; połączyć je szybko koleją i po problemie. Mogę się założyć, że jak kiedykolwiek będzie lotnicho w Modlinie, to nie będzie kolejki! - wybudują lotnisko po środku bajorka i niech się pasażerowie martwią jak dotrzeć...
spider_85 2008-07-21 14:20   
spider_85 - Profil spider_85
4tech: co Ty piszesz? dlaczego nazywa MPL Katowice jest przegieciem? 30 km to wedlug Ciebie tak ogromny dystatns?! Moze w takim razie trzeba by sie zastanowic nad sensem nazywania np lotniska Chigago O'hare, w koncu tez jest cale 27 km od centrum. Wg mnie taka odleglosc i usytuowanie jest idealne! Dosc blisko, ale jednoczenie na tyle daleko, ze moga obslugiwac ruch lotniczy cala dobe
marian 2008-07-21 14:18   
marian - Profil marian
To, że lotnisko KTW jest kawałek od miasta to akurat chyba nie problem. Poprawić trzeba tylko komunikacje z nim i luz :) a z drugiej strony widze plusy tego położenia: może się normalnie rozwijać, czego nie można powiedzieć o kurniku,w którym na snuciu planów sie kończy, niestety.
tomekk 2008-07-21 14:18   
tomekk - Profil tomekk
hamburg: ale W6 i 4U takiej nazwy używają :) (Kraków/Katowice albo na odwrót)
4tech 2008-07-21 14:14   
4tech - Profil 4tech
hamburg:wyrazilem soja osobista opinie bo dotyczy rowniez wielu innych lotnisk a KTW podale kjako przyklad....a co do LHR to sie nie zgodze jest blizej miasta od STN,LGW,LTN.....i kilku lotnisk w Polsce...
hamburg 2008-07-21 14:13   
hamburg - Profil hamburg
tomekk: To byl zart z tym Krakow(Katowice) :-)))))
tomekk 2008-07-21 14:12   
tomekk - Profil tomekk
Jeszcze większym przegięciem jest używanie nazwy Kraków (Katowice) dla Pyrzowic. My w Kurniku jakoś nie musimy się dowartościowywać nazwyjąc KRK Katowice (Kraków) :P
hamburg 2008-07-21 14:11   
hamburg - Profil hamburg
4tech: A czemu? Bo nie jest blisko miasta? Inne miasta tez nie maja lotniska w poblizu centrum...np. MUC, PEK, LHR.
4tech 2008-07-21 14:02   
4tech - Profil 4tech
hamburg/szot: osobiscie uwazam ze uzywanie nazwy MPL Katowice dla lotniska w Pyrzowicach jest wg mnie lekkim przegieciem!!!!tylko kto mwtedy gdy lotnisko nazywaloby sie MPL Pyrzowice latal na lotnisko????
hamburg 2008-07-21 13:54   
hamburg - Profil hamburg
szot: A KTW beda Katowice-Int. :-))) czy moze Krakow (Katowice) :-))))))
szot 2008-07-21 13:52   
szot - Profil szot
No to wzorem m.in. London City będziemy być może mieli Katowice City...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy