Lot nie chce Petrolotu

PKN Orlen gotowy jest podjąć negocjacje z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT w sprawie odkupienia od nich 49% akcji Petrolotu. Biuro prasowe Polskiego Koncernu Naftowego Orlen poinformowało, że chce nabyć ten pakiet. PKN napisał w komunikacie, że jeśli LOT będzie chciał sprzedać pakiet udziałów w spółce Petrolot to PKN Orlen jest zainteresowany jego nabyciem. Spółka Petrolot zajmuje się dostarczaniem paliwa na lotniskach i część obserwatorów rynku wini ją za wysokie ceny paliw jakie obowiązują w polskich portach lotniczych. Wiceprezes LOT-u Konrad Tyrajski wcześniej informował, że PLL LOT będą pozbywały się pakietów akcji mniejszych spółek, które nie należą do działalności podstawowej. Dla LOTu posiadanie mniejszościowego udziału w spółce i tak zdominowanej przez PKN Orlen, który ma już w Petrolocie 51% udziałów, rozmywa tylko działalność firmy i czyni ją mniej jasną. Źródło : tur-info.pl
15/07/2008 14:33  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
maciek_krk 2008-07-15 15:09   
maciek_krk - Profil maciek_krk
Ja nie mogę się doczekać nowych firm tego typu na naszych lotniskach: BP, Shell,Total czy rodzimy Lotos
linkinpark 2008-07-15 14:34   
linkinpark - Profil linkinpark
PKN Orlen gotowy jest podjąć negocjacje z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT w sprawie odkupienia od nich 49% akcji Petrolotu. Biuro prasowe Polskiego Koncernu Naftowego Orlen poinformowało, że chce nabyć ten pakiet. PKN napisał w komunikacie, że jeśli LOT będzie chciał sprzedać pakiet udziałów w spółce Petrolot to PKN Orlen jest zainteresowany jego nabyciem.
Spółka Petrolot zajmuje się dostarczaniem paliwa na lotniskach i część obserwatorów rynku wini ją za wysokie ceny paliw jakie obowiązują w polskich portach lotniczych.

Wiceprezes LOT-u Konrad Tyrajski wcześniej informował, że PLL LOT będą pozbywały się pakietów akcji mniejszych spółek, które nie należą do działalności podstawowej. Dla LOTu posiadanie mniejszościowego udziału w spółce i tak zdominowanej przez PKN Orlen, który ma już w Petrolocie 51% udziałów, rozmywa tylko działalność firmy i czyni ją mniej jasną.
Źródło : tur-info.pl
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy