Drożej za karte

Rezerwujac bilet na stronie Ryanair zaplacimy wiecej za karte. Otoz oplata za karte wzrasta z 4€/3,20GBP do 5€/4 GBP za lot i pasazera. Taka sama oplate zaplacimy za karty debetowe. Przez krotki czas FR nie bedzie pobieral oplaty za VISA Electron. [Zrodlo: strona Ryanair]
04/07/2008 23:05  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mrader 2008-07-13 00:46   
mrader - Profil mrader
ot:stronka Ryanair-jeszcze jakiś czas temu można było wyszukiwać loty tygodniami,teraz nie mogę tego znaleźć...?:(
luckyluke 2008-07-06 11:51   
luckyluke - Profil luckyluke
* Komentarz moderatora: Link
tomekk 2008-07-05 23:24   
tomekk - Profil tomekk
Myślę, że wprowadzając taki zapis w regulaminie (brak opłaty za VE jako limitowana promocja) tak naprawdę delikatnie sondują rynek. Czyli taki "protest" jak nasz może ich od tego powstrzymać ;))) To oczywiście tylko spekulacje. Zobaczymy jak będzie. Oby więcej takich klientów jak mój kolega z pracy, który ostatnio kupował bilet do Londynu z tygodniowym wyprzedzeniem. Zabulił jak za zboże, do tego jeszcze opłata za kartę i bagaż. Niemal siłą powtrzymywałem go, że nie płacił za ubezpiecznie i priorytet :)))) Bo myślał, że to potrzebne hehe.
hamburg 2008-07-05 23:18   
hamburg - Profil hamburg
A co stoi na przeszkodzie ze wprowadza oplate za VE? Wprowadza i tyle. A jak nie, to nie zmienia faktu ze FR juz drugi raz w tym roku podwysza oplate za karte.
tomekk 2008-07-05 23:13   
tomekk - Profil tomekk
Dzięki hamburg. ale mimo wszystko nie uważam, żeby była to zapowiedź wprowadzenia opłat za VE. Mam nadzieję.
hamburg 2008-07-05 23:12   
hamburg - Profil hamburg
tomekk: podalem ci linka na priv. FR oczywiscie to tak robi to w tajemnicy......i czemu by mial robic nibi wielkie fanfary ze juz drugi raz w tym rok podwysza oplate za karte? Mysle ze nastepna podwyszka za bagaz tez tak w tajemnicy zrobia....bo teraz nie automatycznie Priorytetu przy online-check-in....wiec nie beda mieli sie czym pochwalic.
tomekk 2008-07-05 23:07   
tomekk - Profil tomekk
Skąd w ogóle ta informacja? Nie jest to tak, że ktoś coś źle przeczytał/zrozumiał i powstała plotka? Nie mogę znaleźć żadnej zapowiedzi na stronie Ryana o takich planach w przyszłości.
adams 2008-07-05 22:50   
adams - Profil adams
albo symbolicznie 2€/1,5 GBP a potem juz cena bedzie wzrastac...;/
hamburg 2008-07-05 22:38   
hamburg - Profil hamburg
mleko: Niestety nie....ale pisze ze karty debetowe kosztuja teraz 5€/ 4 GBP (za lot i pasazera) a jak sie nie myle to VE tez jest karta debetowa (niech ktos cos powie jak mowie zle)....wiec pewnie bedzie 5€/4 GBP za lot i pasazera......
mleko 2008-07-05 16:52   
mleko - Profil mleko
a podali jakie duze te oplaty za VE maja byc?
gral 2008-07-05 12:31   
gral - Profil gral
billy: ale opłaty za zakup Electronem już zostały zapowiedziane. Więc jest to "atak wyprzedzający", forma protestu :)
billy 2008-07-05 12:20   
billy - Profil billy
Prawdopodobnie zostanę uznany za marudzącego zgreda ale muszę przyznać, że akcje typu "wykupię 100 biletów po 1 cencie" delikatnie mówiąc zniesmaczają mnie. Jedynym skutkiem takich wątpliwych zabaw będzie wprowadzenie opłat za zakup Electronem lub ustawienie minimalnej ceny biletu na np. 10 euro. I tłumaczenie, że "się da" a linia nie zabezpieczyła się przed tym zupełnie mnie nie przekonuje. Wazy z cukierkami w aptece też nikt nie pilnuje a jednak wsypywanie sobie całości do reklamówki zamiast poczęstowania się jednym nie mieści się w moim kanonie dopuszczalnych zachowań. Skorzystałeś sam z promocji i kupiłeś kumplom, czy też zorganizowałeś wycieczkę klasową po 1 cencie - OK. Kupiłeś sobie drugi na zapas, bo nie wiesz czy dasz radę wrócić w lipcu czy w sierpniu - niech będzie. Ale masowe wykupowanie biletów "ot tak sobie" co najmniej zniesmacza mnie, coby powstrzymać się od innych określeń. I mniej mi tu chodzi o stratę linii lotniczych - ich sprawa zabezpieczyć się (choć zapewne zabezpieczą się w sposób uderzający po kieszeni wszystkich amatorów taniego latania). Bardziej chodzi mi o niestosowność takiego zachowania. Ot choćby uniemożliwienie komuś innemu skomponowania "kółka po europie" czy ściągnięcia do siebie dawno nie widzianej rodziny. Kojarzy mi się to jedynie z "chapaniem" kilogramami prospektów na targach. I nie ważne, że opisują one kombajny górnicze: leżą?, nie pilnują? - brać wszystkie !
gral 2008-07-05 01:25   
gral - Profil gral
tomekk: jakie metro, tu do niedawna furmanki jeździły ;)
gral 2008-07-05 01:22   
gral - Profil gral
no licząc te niewykorzystane bilety za 0,01 to może i parę miliardów :)
marqoos_pl 2008-07-05 00:56   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ryanair przewiezie kilkaset milionów pasażerów zanim Dublin się metra dorobi, hehe.
hamburg 2008-07-05 00:51   
hamburg - Profil hamburg
MOL tak nibi oszczedza i kaze wszystkim innym oszczedzac....a na konferecje prasowa w DE swoim prywatnym samolotem przylecial :-)
hamburg 2008-07-05 00:49   
hamburg - Profil hamburg
mikerus: Nie kiedy moga podmienic.....ale jak juz raz zmienili to znaczy ze maja miej chetnych na ten lot i nie liczyl bym juz na A300.....ale zawsze moze sie to zdazyc :-) Ja ci trzymam kciuki :-)
tomekk 2008-07-05 00:47   
tomekk - Profil tomekk
gral: MOL ma samochód zarejestrowany jako taxi, więc może w tym przypadku reprezentuje lobby taryfiarzy, którym ten projekt na pewno odbierze sporo klientów :) A tak serio to też jestem ciekaw o co mu chodziło. Tak w ogóle to DUB chyba nie dorobił się jeszcze metra? Przekonam się o tym we wrześniu.
mikerus 2008-07-05 00:46   
mikerus - Profil mikerus
Ja się przelecę Lufą na trasie TXL-FRA-WRO za nieco ponad 220zł. Oferta bardzo ciekawa, gdyż pociąg bez promocji kosztuje około 160zł:-) Początkowo TXL-FRA miał być nawet operowany grubasem A300, ale teraz wyświetla się już A321:( Nie wiecie, czy można liczyć czasem na podmianę na tej trasie? Hamburgu, tobie pewnie zdarza się latać po DE?;-)
michalb 2008-07-05 00:45   
michalb - Profil michalb
gral boje się ze aż tak bardzo będą chcieć oszczędzić ze mi lot powrotni odwołają a następnego dnia trzeba będzie iść do pracy ;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy