Strajk

Francuskie związki zawodowe zrzeszające pracowników lotnisk wezwały do rozpoczęcia akcji protestacyjnej. Strajk pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotów może zakłócić ruch we francuskich portach lotniczych. Protestujący domagają się podwyżek i lepszych warunków pracy. Strajk obejmuje między innymi dwa podparyskie lotniska - port lotniczy imienia Charlesa de Gaulle'a położony na północ od stolicy Francji oraz lotnisko Orly znajdujące się na południe od niej. Na wezwanie związków zawodowych pracy zaprzestali głównie pracownicy zajmujący się kontrolą pasażerów i sprawdzaniem bagażu. Na lotnisku Orly prowadzony jest strajk włoski. Kontrole związane z bezpieczeństwem są wykonywane w sposób wyjątkowo drobiazgowy, co powoduje duże opóźnienia. W porcie lotniczym imienia Charlesa de Gaulle'a mają wystąpić w ciągu całego dnia liczne przerwy w pracy kontrolerów bagażu. Do akcji protestacyjnej wezwało pięć największych związków zawodowych pracowników lotnisk. Strajk potrwa 24-godziny, lecz może zostać przedłużony. Protest może w znacznym stopniu skomplikować wyjazdy Francuzów na wakacje.
04/07/2008 14:02  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
linkinpark 2008-07-04 14:04   
linkinpark - Profil linkinpark
Francuskie związki zawodowe zrzeszające pracowników lotnisk wezwały do rozpoczęcia akcji protestacyjnej. Strajk pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotów może zakłócić ruch we francuskich portach lotniczych.
Protestujący domagają się podwyżek i lepszych warunków pracy. Strajk obejmuje między innymi dwa podparyskie lotniska - port lotniczy imienia Charlesa de Gaulle'a położony na północ od stolicy Francji oraz lotnisko Orly znajdujące się na południe od niej. Na wezwanie związków zawodowych pracy zaprzestali głównie pracownicy zajmujący się kontrolą pasażerów i sprawdzaniem bagażu.
Na lotnisku Orly prowadzony jest strajk włoski. Kontrole związane z bezpieczeństwem są wykonywane w sposób wyjątkowo drobiazgowy, co powoduje duże opóźnienia. W porcie lotniczym imienia Charlesa de Gaulle'a mają wystąpić w ciągu całego dnia liczne przerwy w pracy kontrolerów bagażu.

Do akcji protestacyjnej wezwało pięć największych związków zawodowych pracowników lotnisk. Strajk potrwa 24-godziny, lecz może zostać przedłużony. Protest może w znacznym stopniu skomplikować wyjazdy Francuzów na wakacje.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy