×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Spanair pozostanie w rękach grupy SAS


linkinpark
linkinpark
To już pewne - Spanair pozostanie w rękach Grupy SAS. Proces sprzedaży tego przewoźnika został wstrzymany. Pierwotnie Spanair miał zostać sprzedany do końca połowy 2008 roku. Jednak ze względu na trudne warunki panujące na hiszpańskim rynku lotniczym, rekordowo wysokie ceny paliwa oraz napięcia w sektorze finansowym Grupa SAS nie osiągnęła warunków, na jakich chciała wycofać się z inwestycji.

02/07/2008 11:54,  
<>

gość_7c84a - Profil
gość_7c84a
  

  
Mysle, ze jest jeszcze jedna kwestia, ze Star Alliance nie chce stracic swietnej pozycji w Hiszpanii, jaka ma poprzez czlonkostwo JK. Gdyby nastapila fuzja z IB, to by JK odszedl ze Stara najprawdopodobniej. Sta pomysl na spzredaz do LH. Ale JK ciazy SASowi, wiec bedzie sie chcial go pozbyc w przyszlosci.
02/07/2008 17:53  

  
Chyba byly rozne wizje mowilo sie o fuzji z IB ale pewnie Sas liczyl na LH tyle ze JK ma nie wiele LH do zaoferowania wg mnie no i troszke paliwozernych MD.. w spadku po Sk a to w tych czasach nie jest chodliwy towar
02/07/2008 16:06  

  
A kto mial kupic Spanair? Bo nie jestem w temacie :-)
02/07/2008 15:32  

linkinpark - Profil
linkinpark
  
To już pewne - Spanair pozostanie w rękach Grupy SAS. Proces sprzedaży tego przewoźnika został wstrzymany.

Pierwotnie Spanair miał zostać sprzedany do końca połowy 2008 roku. Jednak ze względu na trudne warunki panujące na hiszpańskim rynku lotniczym, rekordowo wysokie ceny paliwa oraz napięcia w sektorze finansowym Grupa SAS nie osiągnęła warunków, na jakich chciała wycofać się z inwestycji.
02/07/2008 11:55  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie