Zakaz lotu do USA. Co z biletem ?

Witam. Kupiłem bilet do USA w maju 2020 r. z rocznym wyprzedzeniem w TAP-ie, wierząc, że pandemia minie. Czy ktoś ma wiedzę, jakie mam szanse na zwrot za bilet lub przełożenie lotu na inny termin, jeśli teraźniejsze restrykcje pozostaną, czyli zakaz lotu do USA z Państw grupy Schengen ?
20/02/2021 20:58  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
Groentje 2021-02-23 11:48   
Groentje - Profil Groentje
lot jako taki nie był odwołany, ale linia zmieniała 3 razy datę lotu. mimo wszystko zadzwoniłem na infolinię dopytać o wyjścia i poinformowano mnie, że mogę wykorzystać te opcje bez względu na to czy lot był zmieniony czy nie. zwrotu biletu można dokonać na infolinii, zaś zwrotu na voucher poprzez stronę internetową
golmar 2021-02-22 19:32   
golmar - Profil golmar
Dzięki za odzew.
Mam jeszcze pytanie, czy Twój lot został odwołany?
Ja mam wykupione 2 loty: z Warszawa - Newark i powrót San Francisco - Warszawa.
Obawiam się, że mogą powiedzieć: przecież my latamy...
Z propozycjami rekompensaty zgłosili się sami, czy musiałeś interweniować?
Jeśli tak to gdzie?
Dzięki.

Groentje 2021-02-22 13:07   
Groentje - Profil Groentje
ja kupowałem 4 bilety w TAPie w maju 2020 r. na trasie Berlin Miami na listopad 2020 r. i bez problemu mogłem wybrać spośród 3 opcji: zwrot biletu i zwrot 100% wartości wpłaconej, zmiana daty lotu na 6 miesięcy w przód na identycznej trasie lub zwrot wartości na voucher z datą ważności użycia 1 roku od daty zwrotu (+10% wartości za wybranie vouchera). przy czym voucher można wykorzystać np. 2 lub 3 razy na różnych trasach.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy