Odszkodowanie zwiazane z huraganem Ciara

Odszkodowanie za odwolanie lotu na skutek zlych warunkow atmosferycznych sa rzedkie ale chcialam sie dowiedziec czy wg Was mam szanse na odszkodowanie: Wykupilam lot (bez ubezpieczenia, ale karta kredytowa) LOTem Warszawa-Amsterdam w niedziele i powrot Amsterdam-Warszawa w nastepny piatek. W niedziele z powodu huraganu Ciara i silnych wiatrow wszystkie loty do Amsterdamu byly odwolane. Zaoferowano mi lot nastepnego dnia, przez Prage, bilet przebookowano mi w LOTcie. Nastepnego dnia moj lot do Pragi mial opoznienie i dolecial z 15 minutowym opoznieniem, w wyniku ktorego nie zdazylam na kolejny lot do Amsterdamu. Dobieglam do bramki i pomimo ze samolot nadal stal przy rekawie, nie pozwolono mi przejsc "boarding closed". Na lotnisku w Pradze nie znaleziono dla mnie miejsca w zadnym innym locie do Amsterdamu i odeslano spowrotem do Warszawy lotem dwie godziny pozniej. Czy mam prawo domagac sie odszkodowania albo choc do przebookowania tej podrozy na inne daty? Nie wykorzystam biletu powrotnego bo jestem aktualnie w Warszawie. Wydaje mi sie, ze prawo nie jest po mojej stronie, ale chcialam sie upewnic czy jest cos co moge zrobic. Dziekuje za wszelkie rady i pozdrawiam, N.
11/02/2020 13:36  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
adam7691 2020-02-12 23:48   
adam7691 - Profil adam7691
co to była za linia?
gość_f0906 2020-02-12 21:23   
gość_f0906 - Profil gość_f0906
Wszystko zależy od tego co było powodem tego 15-minutowego opóźnienia. Za to, ze przebukowano Cie na następny dzien z powodu pogody odszkodowanie się nie należy, ale jeśli opóźnienie samolotu do Pragi nie wynikało z przyczyn pogodowych lub nie było wynikiem decyzji kontroli ruchu lotniczego to wtedy odszkodowanie powinno Ci przysługiwać, o ile oczywiście cała podróż była na jednym bilecie. Nie bardzo rozumiem dlaczego z Pragi odesłano Cie do Warszawy zamiast zaproponować inne połączenie, choćby przez Lizbonę, ale nie zmienia to faktu, ze nie wywiązano się z umowy przewozu. O ile odszkodowanie zależy od przyczyny tego 15-minutowego opóźnienia, o tyle zwrot pieniędzy za bilet powinien być bezdyskusyjny. Miałaś bilet do Amsterdamu, nie dowieziono Cie (jeśli wszystko w Pradze odbyło się jak opisałaś) do miejsca przeznaczenia nie z Twojej winy, wiec nie ma podstaw do tego by odmówić zwrotu kosztu biletu, względnie zmiany na inny termin (choć to już raczej do decyzji linii co będzie wolała).
gość_3a2eb 2020-02-12 12:46   
gość_3a2eb - Profil gość_3a2eb
Oczywiście, że za sytuację z Pragi możesz otrzymać odszkodowanie.
gość_f4d4b 2020-02-12 11:25   
gość_f4d4b - Profil gość_f4d4b
nie masz
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy