Odszkodowanie za odwołany lot Wrocław Eindhoven

Witam. 19 grudnia o godzinie 15 40 mieliśmy zaplanowany lot z Wrocławia do Eindhoven, nr lotu W61825. Niestety lot został odwołany z przyczyn technicznych, problem z kołem. Gdy zajęliśmy miejsca w samolocie, to było przed 15 40 nic nie wskazywalo na opóźniony czy tam odwołany lot. Następnie obsługa samolotu poinformowała Nas, że pojawiły się problemy. Po dwóch ponad godzinach kolejna informacja o tym, że będziemy jeszcze czekać godzinę na to, aby mechanicy dotarli na lotnisko ( korki we Wrocławiu) Potem wszyscy pasażerowie opuścili samolot i udaliśmy się na terminal, gdzie mieliśmy czekać na informacje. Po 18 widnieje informacja o odwołanym locie. Potem bieg do kasy biletowej i jedyne co udało się załatwić to zmiana lotu na następny dzień, ale nie z Wrocławia a z Warszawy Chopin. Jedna noc we Wrocławiu ( przejazd do hotelu, nocleg w hotelu, kolacja plus transport na dworzec Główny Wrocław, to ponoć na koszt wizz Air) Natomiast do Warszawy musieliśmy dostać się na własny koszt. Lot z Warszawy był na 13 25 w61371. Bilet za pociąg mam. Chciałbym zapytać o odszkodowanie w takiej sytuacji, co Mi się należy a co nie. Pierwszy raz w takiej sytuacji i zastanawiam się czy samemu ubiegać się o pieniądze czy też zlecić to komuś i mieć na uwadze, że będzie prowizja. Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
22/12/2019 11:36  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
adam7691 2019-12-23 00:10   
adam7691 - Profil adam7691
linia ma obowiązek pokryć wszystkie koszty (hotel, kolacja, pociąg) + odszkodowanie za opóźniony lot,
w przypadku odmowy proponuję kontakt z ULC, wówczas szybko miękną
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy