American Airlines i bankructwo

mam u nich troche mil...czy juz cos z nimi robc czy moge czekac?
02/06/2008 18:15  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
buma4 2008-06-03 16:39   
buma4 - Profil buma4
czytalem w internecie ze aloha i te pozostale ktore wymieniles zbankrutowaly, dlatgo tak napisalem.
Tak czy inaczej wszyscy sie o nie ocieraja. Z Twoich wypowiedzi wynika, ze o mile w aa nie musze sie martwic.
maciek_krk 2008-06-03 15:32   
maciek_krk - Profil maciek_krk
Właśnie co jest z Frontier?
humbak 2008-06-03 12:01   
humbak - Profil humbak
buma4: Jak juz cos sugerujesz, to sprawdz fakty. Aloha nie zbankrutowala, tylko zawiesila swoje operacje pasazerskie, pozostajac przy dzialalnosci cargo. Zbankrutowaly MaxJet i EOS, linie tylko biznesowe, a takze ATA, gdyz dla takich slabych i malych graczy ten okres jest niekorzystny. Frontier "schowal sie" pod Chapter 11.
buma4 2008-06-03 11:54   
buma4 - Profil buma4
np aloha airlines
tomekk 2008-06-03 11:44   
tomekk - Profil tomekk
buma4: o co Tobie chodzi? Ktore 4 linie? Jako przyklad jak sie bankrutuje w USA mozna podac United Airlines, ktory w 2002 dostal zgode sądu na ochronę przed wierzycielami - i jakoś wyszli na prostą. A byli naprawde blisko bankructwa. Teraz raczej można mówić o fali fuzji i przejęć czyli generalnie o konsolidacji rynku. Nie sądzę, żeby AA sobie ot tak zbankrutowały i zostawiły Ciebie z milami do wykorzystania. Poza tym, jak inni piszą - AA jest częścią większego sojuszu lotniczego.
hamburg 2008-06-03 11:43   
hamburg - Profil hamburg
stenus: aha, teraz zrozumialem :-)....no ale jestem pewien ze np. Thai ma tez odzialy w Europie i nie musial bys zdwonic do Thailandii :-))
humbak 2008-06-03 11:41   
humbak - Profil humbak
hamburg: Czytaj ze zrozumieniem! Nie zbieram mil w M&M, a mowie o tym, gdybym zbieral mile w programach innych linii Star Alliance, przykladowo SQ lub TG. M&M to nie jest jedyny program lojalnosciowy na swiecie. hihi Na szczescie. .. Poza tym jesli chcesz bilet bardziej skomplikowany w M&M niz tylko na linie z tego programu, ale obejmujace rejsy innymi liniami Star Alliance, to niestety musisz dzwonic do nich, bo na stronie nie zarezerwujesz takiego biletu.
hamburg 2008-06-03 11:31   
hamburg - Profil hamburg
stenus: A czemu bys musial zwonic do Thai itp?. Jak zbierasz mile w M&M, a pozniej chcesz wymienic mile na premie to wchodzisz na strone M&M..logujesz sie i rezerwujesz lot...(nawet rabat dostajesz jezeli zrobisz to przez internet) :-)
buma4 2008-06-03 11:24   
buma4 - Profil buma4
a czy te inne 4 linie które zbankrutowały nadal operują?
humbak 2008-06-03 11:23   
humbak - Profil humbak
buma4: Ale latanie AA, a zbieranie mil, to dwie rozne rzeczy, gdyz mozesz latac AA za ich wspaniale ceny, a zbierac mile w programie europejskiego partnera oneworld. Jst to wygodniejsze i sparwniejsze jesli chodzi o zamiane mil na bilety-nagrody. Ja sie tez zastanawialem nad zbieraniem mil Star Alliance w Singapore Airlines lub Thai, ale potem ciezko byloby mi je zamienic na przeloty (fortune bym stracil na dzwonienie, aby zarezerwowac bilet). :o)
tomekk 2008-06-03 11:11   
tomekk - Profil tomekk
buma4: od niepewnych losow do bankructwa jeszcze bardzo daleko. Poza tym jak juz to najpierw poprosza o ochrone przed wierzycielami i nadal beda operowac. Sa ciezke czasy dla linii lotniczych ale bez przesady.
buma4 2008-06-03 11:09   
buma4 - Profil buma4
nie wiem czy bliskim ale możliwym...przynajminiej info o niepewnych losach aa pojawiło sie na tej stronie.
tomekk 2008-06-03 11:03   
tomekk - Profil tomekk
A skad w ogole info o bliskim bankructwie AA?
buma4 2008-06-03 10:11   
buma4 - Profil buma4
hamburg: dzięki za info, spróbuje przez stronę oneword... o tym nie wiedziałem.
hamburg 2008-06-02 19:06   
hamburg - Profil hamburg
buma4: Aha, no to sproboj w internecie zarezerowac twoj bilet na stronie AA lub oneworld. A jak nie to poczekaj az bedziesz lecial do USA i tam wybierzes sie na jakis lot krajowy :-)
buma4 2008-06-02 19:02   
buma4 - Profil buma4
poniewaz tak sie dzieje ze za kazdym razem kiedy lece do usa oni maja najlepsza cene...
hamburg 2008-06-02 18:52   
hamburg - Profil hamburg
buma4: Ja nie wiem jak to jest w oneworld....ale nie mozesz sie zalogowac na oneworld i tam sobie wybrac jakis lot za te mile?
Czy jak to jest? A tak wlasciwie to czemu zbierasz mile w AA...a nie np. w jakies linii europejskiej z Oneworld?
buma4 2008-06-02 18:49   
buma4 - Profil buma4
hmburg: w aa powiedzieli ze lot musi byc do usa z usa lub przez usa
hamburg 2008-06-02 18:45   
hamburg - Profil hamburg
buma4: Ja sie nie znam na warukach dotyczonce oneworld....ale czemu tylko z US? Jezeli teraz taki z Londynu bedzie chcial leciec z LHR do ARN.....to bedzie musial najpierw leciec do US aby wykozystac mile.....a nie mozesz zobaczyc jakie sa warunki w internecie...lub rezerwowac taki lot w internecie i zaplacic milami?
buma4 2008-06-02 18:39   
buma4 - Profil buma4
szot:
myslalem ze po przeczytaniu tytulu bedzie jasny kontekst dla mojego pytania. Przyznaje ze to prywata, chcialem z ewentualnej dyskusji uzyskac info na interesujacy mnie temat. No i nie wiem. Watek zalozylwm w kategorii kosz, czyto bledna kategoria?

hamburg: nie pomyslalem o tym bo kiedys chcialem poleciec malevem (jest w oneword) do bkk i powiedzieli mi ze moge ale bilet musi wystawic aa. W aa nie chcieli wystawic biletu z wawy bo powiedzieli ze lot musi byc z Usa
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy