Polskie Linie Lotnicze LOT

Przez ostatni miesiąc miałam niebywałą "przyjemność" z kontaktu z pracownikami LOT. Lot, który planowaliśmy z mężem został odwołany. Jedyne co nam zaproponowali z radościom to oddanie pieniędzy, które kilka miesięcy temu za ten lot zapłaciliśmy (obecnie ceny są 3 razy droższe). Linia oferuje w swojej sprzedaży przelot z przesiadką na tej samej trasie. Niestety nie udało nam się dogadać, żeby przepisać nas na ten lot. Firma zasłaniała się wewnętrznym regulaminem. Nikt nie chciał nam podać jaki to punkt regulaminu i jak on w pełni brzmi. Obecnie ceny lotów na planowany przez nasz termin są oczywiście znacznie droższe. Odradzam wszystkim latanie tymi liniami. LOT to jedna z gorszych linii lotniczy. Lepszą politykę ma Wizz Air
22/10/2019 14:32  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
Luftwaffe 2020-04-02 22:34   
Luftwaffe - Profil Luftwaffe
Ja mialem mieć jutro lot z alikante ale stało się tak że od trzech dni jestem na kwarantannie w Walencji miałem kontakt z zakażoną osobą i nie moge wychodzić przez dwa tygodnie z domu. 3 dni temu napisałem im jaka jest sytuacja przez mesengera na ich stronie na FB bo nie było sposobu żeby sie można było dodzwonić. Oczywiście bez odpowiedzi Dziś udało mi sie dodzwonić i konsultant powiedział że mi nic nie przysługuje żaden zwrot zmiana czy voucher. Anulowałem więc rezerwacje by ktoś jescze mogł polecieć zamiast mnie a wiem że od 4 dni maja komplet na ten rejs. Więc sprzedałi drugi raz bilet (sprawdzone).. Złożyłem reklamacje i odowiedź negatywną dostałem UWAGA w ciagu 57 minut. Taka jest ich polityka i uczciwość.NIE POLECAM tego tworu z kartonu.
gość_4056b 2019-10-25 14:34   
gość_4056b - Profil gość_4056b
gość_5e3b2 jedyny komentujący ze znajomością tematu.
gość_f0c61 2019-10-23 23:36   
gość_f0c61 - Profil gość_f0c61
Prosze zlozyc skarge do ULC gdyz przwoznik - LOT powinien zaproponowac przelot w innym dla Panstwa dogodnym terminie lub wyslac innymi liniami gdyz jest to ich obowiazek a za odwolany przlot jescze wyplacic stosowne odszkodowanie - prosze sie nie poddawac!!!
gość_5e3b2 2019-10-23 18:59   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
Lot niczego nie ma gdzieś. Natomiast wielu wydaje się, ze te obowiązki linii nie maja granic. A taka granica są dwa tygodnie przed wylotem. Jeśli samolot zostanie odwołany na ponad 14 dni wcześniej to jedyne do czego linia jest zobowiązana to zwrot kosztów biletu w 100%, nic więcej. I nie słyszałem jak dotąd, aby którakolwiek linie poza taka wielkoduszność wykraczała. Nie raz, nie dwa miałem wątpliwa przyjemność mieć zamiar lecieć odwołanym rejsem. To nigdy nie jest przyjemne, ale nigdy nikt nie robi problemów z przebukowaniem na inna linie, o ile połączenia są dostępne. Nie ma tez problemu z hotelami i późniejszym odszkodowaniem.
gość_1d25a 2019-10-23 18:40   
gość_1d25a - Profil gość_1d25a
Jeżeli odwołali lot na 14 dni wcześniej, to nic nie zrobisz. Owszem, mogą przepisać ale to tylko i wyłącznie ich dobra wola.
haile_cracovia 2019-10-23 18:25   
haile_cracovia - Profil haile_cracovia
Pisz do ULC.
gość_6e5ab 2019-10-23 18:18   
gość_6e5ab - Profil gość_6e5ab
Przeloty sa regulowane prawami w/g Konwencji warszawskiej.
gość_698fc 2019-10-23 16:05   
gość_698fc - Profil gość_698fc
Z tego co mi wiadomo, to są określone prawa pasażerów. Przewoźnik ma obowiązek zapewnić przelot alternatywny, który dociera do celu podróży, więc np. z przesiadką, czy na pokładzie innej linii lotniczej. Problem w tym, że LOT ma to gdzieś i trzeba się o te prawa mocno wykłócać, czy też straszyć prawnikami lub skargą do ULC. Trzeba poszukać w internecie te przepisy aby się na nie powołać, to ponoć zmienia reakcję przewoźników.
pablakiss 2019-10-23 12:29   
pablakiss - Profil pablakiss
Ciesz się ze zyjesz. Oni normalnie zjadaja człowieki, nic po Was nie zostaje.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy