Miles and More: Jak w najtańszy sposób uzyskał brakujące mile?

Cześć, brakuje mi 3700 mil do osiągnięcia statusu frequent traveller. Z tego co wyczytałem mile statusowe można uzyskać tylko podróżując. Szukam najtańszego i jednodniowego lotu aby dostać brakujące mile. Niestety naliczanie mil w dużej mierze zależy od rodzaju rezerwacji, której nigdzie nie widzę podczas próby kupna biletu. Może ktoś z Was mi pomóc doradzić lot abym w najtańszy sposób uzyskał brakujące mile? Pozdrawiam
22/10/2019 10:05  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_90cf8 2019-10-28 17:32   
gość_90cf8 - Profil gość_90cf8
Latając po Europie odległość nie ma znaczenia przy milach statutowych. Odległość jest przeliczana na mile przy lotach międzykontynentalnych. Obecnie najkorzystniej jest wybrać się z Polski do Wilna lub gdzieś na Ukrainę. Lotem w klasie premium lub LH. Będę Was informował na bieżąco.
Pytanie do znawców. Wychodzi na to, że taniej wychodzi kupić bilet w dwie strony na raz ale nie w ten sam dzień. Jak to wygląda z Waszego doświadczenia?
cronwood 2019-10-25 12:40   
cronwood - Profil cronwood
WAW-EVN LOTem w biznesie (F) to na listopadowe daty 4154 mil M&M: expens rzędu 2700 PLN plus jakiś hotel na miejscu - ale jesienny Erewań w bonusie.

Ewentualnie kopsnij się do Tel Avivu - ale TAPem, przez Lizbonę, w Economy (L) - to 3998 mil za 1246 złotych (trzeba doliczyć hotel na powrocie w LIS bo prawie 23 godzinna przesiadka - ale można sobie zwiedzić miasto jak kto nie zna). Wada - airbusy TAPu są bardzo gęsto skonfigurowane, więc jeśli jesteś w jakikolwiek sposób duży...

gość_b119a 2019-10-24 21:15   
gość_b119a - Profil gość_b119a
gość_98cc8: kiepska podpowiedz. Te 509 mil to miłe premiowe, one statusu nie podniosą.
gość_5e3b2 2019-10-24 21:14   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
Ceny biletów w internecie i przez telefon bardzo często się różnią i nie ma w tym nic dziwnego. Wiele linii stosuje politykę sprzedawania biletów taniej w bezpośrednich kanałach sprzedaży.
Klasy rezerwacyjne będą się zmieniać w miarę dostępności miejsc w danej klasie. Przy czym liczą się nie kupione bilety, a rezerwacje. Kupując bilet w internecie płacisz od razu, ale kupując go u agenta (ale nie internetowego tylko tradycyjnego) rezerwacje maja różne terminy wykupu. Jeśli rezerwujący nie wykupi biletu w terminie, to cały czas blokuje miejsce i znika ono z puli dostępnych w danej klasie. Jeśli pomimo upływu terminu wykupu, bilet nie zostanie wykupiony, to wtedy dopiero takie miejsce wraca do systemu, w swojej pierwotnej klasie rezerwacyjnej.
gość_d9be0 2019-10-24 20:28   
gość_d9be0 - Profil gość_d9be0
Ogólnie okazuje się to bardzo ciekawe:) znalazłem opisy klas podróży na stronie LOT i LH ale one codziennie się zmieniają. Co ciekawe dzwoniąc na infolinię podadzą Tobie inne ceny niż na stronie. Np miałem na zobacz link WRO LWÓW za 1800 PLN w odpowiedniej klasie. Pan przez telefon zaproponował mi lot za 17tys:) Kiedy powiedziałem mu że mam ten sam lot przed sobą na stronie LH to odpowiedział że system mi odrzuci rezerwację.
gość_98cc8 2019-10-24 10:28   
gość_98cc8 - Profil gość_98cc8
zobacz link
adam7691 2019-10-24 00:36   
adam7691 - Profil adam7691
znacznie łatwiej uzyskać status za 30 lotów, to może być LOT
gość_f0c61 2019-10-23 23:43   
gość_f0c61 - Profil gość_f0c61
Uzyskanie 3700mil po ostatnich zmianach przez M&M nie bedzie latwe...

Bilet w klasie business tutaj moze troche poprawic ale to tez zalezy od tego ile sie za taki bilet zaplaci i w jakiej klasie podrozy zostanie wystawiony etc...

Najlepiej zadzwonic do M&M i zapytac o ilsoc mil ktore mozna ewentualnie otrzymac w zaleznosci od klasy wystawienia biletu oraz zaplaconej sumy - niemniej jednak nie bedzie to tanie...
gość_31a2d 2019-10-23 13:42   
gość_31a2d - Profil gość_31a2d
Podczas rezerwacji online sprawdz informacje klasy rezerwacyjnej w szczegole biletu. Bedzie to w okolicy warunkow zmiany rezerwacji i odwolywania.
Masz tam warunki taryfy ORAZ tzw booking class.

Polecam blogi ludzi ktorzy robia to zeby zdobyc status. Wystarczy wygooglowac 'airmile runs' i dodaj M&M (LOT, LH...) lub Avios (BA, IB...). Najczesciej znajdziesz zestawienia lotow (najczesciej bardzo krotkich lotow poza europe - np Telaviv, Egipt, Marakesz lub business w Europie (droga klasa rezerwacyjna (baza taryfy) ale niski popyt danego dnia w C obniza cene). Bedziesz miec podane rozne wskazniki, najlepszy dla ciebie: liczba mil w przeliczeniu na jednostke waluty.

Jesli chodzi Ci o dostep do Lounge itp, zamiast wydawac pieniadze na loty i zanieczyszczac srodowisko, proponowalbym Priority pass - nieoganiczony dostep a i saloników jest znacznie wiecej (w przeciwienstwie do ok 300 salonikow Star aliance masz dostep do ponad 1400... - i ciagle ich przybywa). Np. na Stansted, Luton, Gatwick North, Southampton, Schonefeld, i wielu innych (typowo tanich) lotniskach nie ma star alliance business lounge ale mozna uzywac tych z Priority pass.

Trzeba zaznaczyc ze nie sa tak 'luksusowe' jak the Star Alliance. Ale jest ich wiecej i nie musisz leciec lotem linii star alliance zeby do nich wejsc. Dodatkowo FT nie daje dostepu do najlepszych poczekalni...

Mozesz tez otworzyc konto w Citibanku gold (wejscia do poczekalni na Chopinie i inne benefity) lub zaaplikowac o Mastercard world. Obie maja swoja cene jesli nie masz wolnej gotowki do zainwestowania, ale opcje sa.

Powodzenia
gość_5e3b2 2019-10-22 20:08   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
wojtek81: pytanie w jakiej linii chcesz kupić bilet, bo zasady naliczania mil są różne. Podobnie jest z pokazywaniem klasy rezerwacyjnej. Jeśli bilet ma być w Locie to nie trzeba nigdzie dzwonić, wystarczy podczas wybierania lotu najechać myszą na cenę i wtedy pokaże się dymek, w którym jest tez info o tym, w której klasie rezerwacyjnej będzie bilet.
Jeśli chcesz podnieść klasę rezerwacyjna, to zablokuj kilka miejsc przechodząc proces zakupu do etapu płatności. System na tym etapie już blokuje tymczasowo miejsca i zdejmuje je z puli tańszej klasy rezerwacyjnej. Jeśli w ciągu ok. 2 godzin od tego momentu kupisz bilet, to będziesz mógł dostać wyższa klasę rezerwacyjna, pomimo ze te zablokowane wcześniej miejsca wrócą do puli tańszych biletów gdy czas na dokonanie płatności minie.
gość_90cf8 2019-10-22 19:20   
gość_90cf8 - Profil gość_90cf8
Mimo wszytko chciałbym zrozumieć jak to działa i czy przy zakupie biletu mam wpływ na rodzaj klasy rezerwacji:)
gość_9d9ff 2019-10-22 19:08   
gość_9d9ff - Profil gość_9d9ff
Zgadza się, podczas rezerwacji telefonicznej możesz zapytać o klasę. Jesli szukasz wyszukiwarki to polecam Matrix Airfare Search - tam są wyświetlane klasy. pozdrawiam
jsg 2019-10-22 14:52   
jsg - Profil jsg
Po prostu zarezerwuj bilet telefonicznie i zapytaj sie o klasę rezerwacyjną.
wojtek81 2019-10-22 12:48   
wojtek81 - Profil wojtek81
Dziękuję za linki ale nie o to mi chodzi.
Liczba punktów statusowych zależy od klasy rezerwacji.
Przykładowo jeśli kupię bilet w klasie business ale w klasie rezerwacji „P” to dostanę 750 mil a w niższej klasie Economy w klasa rezerwacji “B, M, Y” 1250 mil. Czyli może się zdarzyć, że wydając więcej na klasę business dostanę mniej mil niż w klasie Economy. Mało tego za Economy Class w klasie rezerwacji “B, M, Y” dostanę 1250 mil a w „K, L, T” tylko 125 czyli 10 razy mniej. Jak przed zakupem biletu sprawić lub sprawdzić żeby mieć klasa rezerwacji “B, M, Y” a nie „K, L, T”.

Business Class / klasa rezerwacji “P” / mile statusowe 750
Economy Class / klasa rezerwacji “B, M, Y” / mile statusowe 1250”
Economy Class / klasa rezerwacji „K, L, T” / mile statusowe 125

pablakiss 2019-10-22 11:09   
pablakiss - Profil pablakiss
Tu masz jeszcze kalkulator zobacz link
pablakiss 2019-10-22 10:38   
pablakiss - Profil pablakiss
Tu masz wszystko zobacz link
wojtek81 2019-10-22 10:29   
wojtek81 - Profil wojtek81
19 lotów lub 3649 mil statusowych.
jsg 2019-10-22 10:25   
jsg - Profil jsg
A ile brakuje ci lotów do osiądnięcia FT, bo osiągnięcie FT można uzyskać przez zgromadzenie odpowiedniej ilości mil lub odbyciu odpowiedniej ilości lotów.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy