Problem ze zmianą godziny lotu

Cześć, Proszę Was o pomoc, jest to mój pierwszy zakup biletów z przesiadką. Kupiłem dwa miesiące temu bilety Warszawa - Madryt, Madryt - Las Palmas, loty w styczniu. Wszystko ładnie dopasowane. Dzisiaj dostaję SMSa od Ryanair że moje loty zostały zmienione. Na mailu żadnych informacji, więc dzwonię na infolinie firmy przez którą kupowałem loty Ryanaira. Tam konsultant powiedział mi że lot powrotny został przesunięty z Las Palmas do Madrytu z 6:00 na 19:00 i przez to nie zdążę nalot powrotny do domu Madryt - Warszawa który jest o 16:00. Oczywiście mogę przebukować lot, ten który został mi zmieniony, na wcześniejszą godzinę tak abym mógł złapać lot do domu ale będzie mnie to kosztowało aż 500 zł! Czy jest jakaś opcja aby linia lotnicza oddała mi pieniądze za te loty? Albo czy Ryanair może mi za darmo przebukować lot powrotny na wcześniejszy? Niestety nie mogę dodzwonić się do Ryanaira, ponieważ żaden telefon nie działa... Pomocy!
30/08/2019 19:48  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_5e3b2 2019-09-12 23:34   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
Ja bym powiedział więcej, w tzw. cywilizowanych liniach większość dostępnych przelotów trwa dosc długo, zasadniczo tylko Skyteam oferuje w miarę sensowne połączenia, ale takie przeloty maja swoją cenę (no i często dwie przesiadki).
Dobrym rozwiązaniem, które jest obarczone małym ryzykiem drastycznych zmian rozkładu jest skorzystanie z TuiFly z dolotem na któreś z niemieckich lotnisk. Choć tu pewnie tez dla wielu cena może być bariera.
Na tym kierunku, jak na mało którym sprawdza się zasada: ma być szybko i dobrze, nie będzie tanio; ma być dobrze i tanio, nie będzie szybko; ma być tanio i szybko, nie będzie dobrze... ale w sumie trudno się dziwić, Kanary to kierunek gdzie ruch biznesowy jest nieduży i najczęściej dotyczy połączeń z Hiszpanią.
gość_6717b 2019-09-12 22:02   
gość_6717b - Profil gość_6717b
Kiedys na airport w okienku Ryanair załatwiłem bezpłatnie przebookowanie na kolejny dzień, gdy pierwszy lot (też Ryan) opóźnił sie kilka h z powodu mgły. Wiem, że to wyłącznie ich dobra wola, ale zdarza się.
irkolo 2019-09-06 17:03   
irkolo - Profil irkolo
Próbuj przez czat FR zmienić na inną trasę.
gość_526a9 2019-08-31 23:42   
gość_526a9 - Profil gość_526a9
gość_99784: na Kanary nie jest tak prosto kupić bilet w cywilizowanych liniach na jednej rezerwacji z Warszawy (czy w ogóle z Polski). Co oczywiście nie zmienia faktu, ze kupując bilet w cywilizowanych liniach, nawet na rok przed wylotem, szanse na to, ze rozkład zmieni się drastycznie są dużo, dużo mniejsze.
gość_99784 2019-08-31 13:53   
gość_99784 - Profil gość_99784
a nie lepiej kupić bilet w cywilizowanych liniach? osobiści polecam.
adam7691 2019-08-31 08:30   
adam7691 - Profil adam7691
obawiam się, że masz problem, to chyba są dwa odrębne bilety, wówczas linia nie ma obowiązku zapewnić Ci połączenia
gość_a1509 2019-08-31 07:34   
gość_a1509 - Profil gość_a1509
Jeżeli wcześniejszy lot z las Palmas do Madrytu jest obsługiwany również przez Ryanair to powinni Ci go zmienić bez dodatkowych kosztów. Możesz to zrobić na czacie ze strony Ryanair. Jeśli lot jest wykonywany przez inną linię to możesz tylko wnioskować do Ryanair o zwrot kosztów tego lotu. Kasę oddają bez problemu. Link do formularza zwrotu masz dostępny mailu o zmianie godziny lotu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy