Air France do Nicei, Marsylii, Barcelony

Hello, planuję wybrać się w pierwszej połowie lipca do Nicei, Marsylii lub Barcelony z przelotem przez CDG ( 14 lipca, bo są super ognie sztuczne wieczorem pod Wieżą Eiffla ). Chciałem zauważyć, iż na stronie Air France cena biletu do Nicei i Barcelony jest w miarę podobna ( ok.1050 zł, wg mnie bardzo dużo ), a do Marsylii ( ok.1400 zł - jeszcze lepiej ). Doradźcie mi czy warto poczekać na jakąś promocję w czerwcu, czy już teraz wykupić bilet. Aha i darujcie sobie głupie komentarze bardzo proszę.......
28/05/2008 18:06  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
cezary 2008-05-28 21:57   
cezary - Profil cezary
Stenus: wpisałem pełną rundkę Szczecin-Grecja-Szczecin. Ale nie wiem czy to ma sens bo kogo to obchodzi ? Ale skoro tak naciskaliście to nawet wpisałem mój powrót LOTem nr 3939 7-go czerwca ze spotkania forumowiczów . Ale MAM RADOŚĆ że z nowego terminala 2 a nie z tego przepaskudnego domestic !!!

Natomiast chyba najzabawniejszy lot poza Aeroflot Lwów-Symferopol, gdzie kury Azerowi z worka uciekły i latały po pokładzie samolotu..

miałem Interflug (to były linie NRDowskie czy niemieckie DDR całkiem nowoczesnym Airbusem przez Dubai do Bangkoku. Szkoda że nie mam boardingów. Wtedy (rok 1989 my już mogliśmy latać a zwykli Niemcy z NRD nie.
Poza partyjnymi, dyplomatami i ze służb specjalnych Stasi.) W Ogromnym komfortowym samolocie było nas ze 25 Polaków i tylko kilku NDR-dowców. NRDowskie stewardesy nie były uprzejme.
Wręcz okazywały nam nienawiść.
Chyba zazdrościły że Polacy już mogą sobie lecieć w świat a ich obywatele nie. Lot linii INTERFLUG odbywał sie z lotniska Schonefeld bo to było wtedy jedyne lotnisko socjalistycznej części Berlina. Ech wspominki....
hamburg 2008-05-28 21:25   
hamburg - Profil hamburg
Cezary: Jak masz przesiadke to wpisujesz lot TXL-FRA i FRA-Meksyk odzielnie.
cezary 2008-05-28 21:23   
cezary - Profil cezary
stenus: o tym Berlin Tegel - Meksyk , a ostateczna destynacja to była Kostaryka i San Jose to opowiem na spotkaniu. Przynajmniej bedzie o czym pogadać.
Przy wpisywaniu lotów jest taki feler ze nie można wybrać miejsca przesiadki a w tym LH locie oczywiście była we Frankfurcie. Były niezłe jaja z tym lotem.
Oryginalnie miałem lecieć przez Maiami (USA) ale poleciałem przez Meksyk gdzie spedziłem kilka godzin nieomal jak więzięń z oficerem z ostrą bronią czekając na przesiadkę do San Jose Costa Rica. Zrobiłem sobie jaja i z osobistym meksykańskim strażnikiem z nabitym karabinem ciągałem go po sklepach wolnocłowych i kafejkach w strefie tranzytowej.
Reszte opowiem na spotkaniu bo było przezabawnie.
tomekk 2008-05-28 21:21   
tomekk - Profil tomekk
Tak, do Marsylii tylko z Gare de Lyon. Z CDG najlepiej RERem i później metrem. Niestety obawiam się, że pula tanich biletów TGV do Marsylii na lipiec jest już dawno wykupiona. /OT plan: Szampan kupiony? :P/
hamburg 2008-05-28 21:20   
hamburg - Profil hamburg
stenus: No co? Moze cezary juz cos wie do nowego planowego polaczenie LO SZZ-LHR :-))))))
humbak 2008-05-28 21:18   
humbak - Profil humbak
cezary: "2009-01-25 LOT Polish Airlines:
Londyn Heathrow - Szczecin
2009-01-24 LOT Polish Airlines:
Szczecin - Londyn Heathrow"??????????????
hamburg 2008-05-28 21:15   
hamburg - Profil hamburg
cezary: Przeciesz pokazanie swoich lotow nie jest nudne...nawet ciekawe jest zobaczyc gdzie kto lecial/ lub bedzie lecial....a jak sie np. gdzies leci i zobaczy sie w lotach u innego forumowicza ze ktos tam juz kiedys byl...to mozna tej osoby spytac o jakies rady itp. :-)
humbak 2008-05-28 21:14   
humbak - Profil humbak
Cezarku: Bardzo prosimy o WSZYSTKIE Twoje rejsy w calym Twoim zyciu, a nie tylko ostatnia Grecje. :o) I zeby byly poszczegolne pojedyncze rejsy, a nie slynna juz "Lufthansa: Berlin Tegel - Meksyk". :o)
cezary 2008-05-28 21:09   
cezary - Profil cezary
adams: trasa była piekna ale myslałem że podawanie całej trasy jest nudne. Ale jeśli naciskacie i Wam (Tobie i Stenusowi na pełnej liscie podrózy tak zależy to proszę bardzo.) Zamieszczę wszystkie loty. Począwszy i skończywszy w Szczecinie. Nadmienię tylko że z wyspy Rodos na Symi popłynąłem wodolotem a z Symi na Nissiros (czynny wulkan zwiedzałem) stereńką łajbą ale było fajnie. Styl wczesnych lat 60-tych na stateczku. Z Nissiros Blue Star (odradzam zdecydowanie bo to niedobra a najdroższa linia promowa w Grecji) wróciłem do Aten.
humbak 2008-05-28 21:06   
humbak - Profil humbak
tomekk: Zdaje mi sie, ze z Marsylii to tylko na Gare de Lyon, ale pewny nie jestem...
humbak 2008-05-28 21:05   
humbak - Profil humbak
/tomekk: Zechciej tylko wiedziec, ze stanowisz calkiem wazny punkt tego planu./
szot 2008-05-28 21:00   
szot - Profil szot
/tomekk: jest szlifowany, będzie podany na kilka dni przed :P/
tomekk 2008-05-28 20:56   
tomekk - Profil tomekk
Z TGV do Marsylii to jest bardzo dobry pomysł również z tego względu, że kupując bilet na stronie SNCF można dostać bardzo dobrą cenę. Ja np. jechałem TGV Paryż - Avignon za 44 euro tam i z powrotem. Poza tym CDG ma też dworzec TGV więc przesiadka nie powinna być problematyczna (nie jestem jednak pewien, czy są bezpośrednio pociągi do Marsylii akurat z CDG). OT: co ze spotkaniem forumowiczów? Jakiś plan już przyszykowany? :)
adams 2008-05-28 20:56   
adams - Profil adams
no własnie cezary ty równiez uzupełnij swoje loty. Przeciez w kwietniu miałes taka ładną trase po Grecji :)
cezary 2008-05-28 20:54   
cezary - Profil cezary
aaaa... o voucherach nie zauważyłem. Tak swoją drogą szuknie tanich możliwości lotu w lipcu i sierpniu w dodatku z galopujacą cena ropy to jest troszke naiwne.
humbak 2008-05-28 20:54   
humbak - Profil humbak
hamburg: wiperek sie zdecydowac nie moze, gdyz moze wykorzysta bony do Lizbony, a do Prowansji moze poleci inaczej i taniej. :o)
humbak 2008-05-28 20:53   
humbak - Profil humbak
cezary: Prosba o uzupelnienie rejsow tyczy sie takze Ciebie. :o)
hamburg 2008-05-28 20:47   
hamburg - Profil hamburg
cezary: Ale wiperek chce wykozystac vouchery AF...wiec LOT calkiem odbada....ale pomysl TGV jest dobry....lec do CDG...a pozniej TGV do Marsylli.
cezary 2008-05-28 20:46   
cezary - Profil cezary
wiperek a może zrób odwrotnie i poleć LOTem do Nicei a potem TGV do Paryża ? Akurat niedawno nabyłem chyba niedrogo (668 zł) bilet LOTu do Nicei ale na wrzesień a z Nicei korsykańską linią CCM na lotnisko Bastia na Korsyce.
hamburg 2008-05-28 20:44   
hamburg - Profil hamburg
wiperek A czy czasami FR nie bedzie latal z BVA do Marysili? Np. mozesz sobie poleciec AF do CDG...a pozniej do Marysiylii z BVA (warunek ze juz FR bedzie latal w lipcu)/ stenus: Czy mam odpowiedziec na pytanie? :-)))) Lecialem w tym roku 44 razy....a do konca sierpnia mam dalsze 53 loty :-))))) A ty stenus? :-)))
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy