×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sposób na redukcję emisji spalin


W ramach walki z globalnym ociepleniem i oszczędności rekordowo drogiego paliwa, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS redukują prędkość swoich samolotów odrzutowych. Prędkość samolotów SAS została ograniczona z 860 km/h do 780km/h, co wpłynęło na znaczne obniżenie kosztów paliwa o 12 milionów dolarów (wg Reutera) od roku 2006. Przykładowo na połączeniu krajowym między Oslo i Bergen, które oddalone są od siebie o 360 km, lot z mniejszą prędkością trwa tylko 3 minuty dłużej, ale oszczędzanych jest 130kg paliwa. "Po przetestowaniu tego projektu, wprowadziliśmy go do grupy SAS jako codzienny zwyczaj." - powiedział Thomas Midteide, rzecznik SAS Norge. Dodatkowo, w celu zaoszczędzenia na paliwie SAS podstawia swoje samoloty pod bramki, używając tylko jednego silnika. SAS był jedną z pierwszych linii lotniczych, które pozwoliły swoim pasażerom na uiszczenie dobrowolnych opłat za emisję spalin na trasie Oslo - San Francisco, wynoszących dodatkowe 7 euro. Do 2020 roku SAS planuje poprawić wydajność wykorzystania paliwa i ograniczyć emisję spalin o 20% mieszając paliwo lotnicze z odnawialnymi źródłami energii.

27/05/2008 14:13,  
<>

gość_6170b - Profil
gość_6170b
  

disorder - Profil
disorder
  
Gufi_gda: Święta racja :) Powinni zostać odznaczeni. :)
27/05/2008 14:52  

  
A LOT w ramach walki z globalnym ociepleniem i oszczędności paliwa likwiduje połączenia lotnicze. I będzie lepszy od SAS.
27/05/2008 14:26  

  
W ramach walki z globalnym ociepleniem i oszczędności rekordowo drogiego paliwa, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS redukują prędkość swoich samolotów odrzutowych. Prędkość samolotów SAS została ograniczona z 860 km/h do 780km/h, co wpłynęło na znaczne obniżenie kosztów paliwa o 12 milionów dolarów (wg Reutera) od roku 2006.

Przykładowo na połączeniu krajowym między Oslo i Bergen, które oddalone są od siebie o 360 km, lot z mniejszą prędkością trwa tylko 3 minuty dłużej, ale oszczędzanych jest 130kg paliwa.

"Po przetestowaniu tego projektu, wprowadziliśmy go do grupy SAS jako codzienny zwyczaj." - powiedział Thomas Midteide, rzecznik SAS Norge.

Dodatkowo, w celu zaoszczędzenia na paliwie SAS podstawia swoje samoloty pod bramki, używając tylko jednego silnika.

SAS był jedną z pierwszych linii lotniczych, które pozwoliły swoim pasażerom na uiszczenie dobrowolnych opłat za emisję spalin na trasie Oslo - San Francisco, wynoszących dodatkowe 7 euro.

Do 2020 roku SAS planuje poprawić wydajność wykorzystania paliwa i ograniczyć emisję spalin o 20% mieszając paliwo lotnicze z odnawialnymi źródłami energii.
27/05/2008 14:14  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie