×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Projekty nowego terminala w Chicago


5 finalistow przebudowy i rozbudowy terminala #2 w Chicago. Wsrod firm architektonicznych takie renomowane biura jak chicagowskie Skidmore, Owings & Merrill (Sears/Willis Tower, Trump Tower) Santiago Calatrava (muzeum sztuki w Milwaukee czy liczne budynki w Walencji). Oto projekty: zobacz link

17/01/2019 19:46,  
<>

gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

  
Większość projektów jest piękna. Przebudowa i rozbudowa Terminala 2 na ORD to tak naprawdę kompletne wywrócenie organizacji lotniska do góry nogami, wraz z kończącą się powoli przebudową pasów startowych. Terminal 5 (International) przejmie Sky Team z Deltą i linie niezrzeszone w aliansach, Terminal 3 będzie dla Oneworld, a Terminal 2 wraz z satelitami i Terminalem 1 przemieni się w Global Terminal dla Star Alliance. We wszystkich trzech przypadkach będą możliwe mocno ułatwione międzynarodowe przesiadki. Koszt wszystkiego to minimum 20 mld USD (taki nasz CPK), ale powstanie największy port lotniczy w tamtej części świata (Ameryka Północna) z 8 pasami startowymi (obecnie jest 7) i przepustowością około 130 mln pax rocznie. Jednak ukończone to ma być dopiero za 10 lat, a prace modernizacyjne zaczęły się w 2006 roku od rekonfiguracji i przebudowy pasów startowych. Dalsza rozbudowa będzie wciąż możliwa w dalekiej przyszłości, ale tylko poprzez zbudowanie nowych terminali z dojazdem od zachodniej strony lotniska (obecnie można dojechać tylko od wschodniej strony).
19/01/2019 21:31  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie