×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LHR jako pierwsze lotnisko obsługujące powyżej 80 mln pasażerów rocznie


Lotnisko London Heathrow obsłużyło 80.102.017 pasażerów w 2018 r.

6 dni, 16 godzin temu,  
<>

gość_4632d - Profil
gość_4632d
  

  
lysypiotr76: tak, dokładnie czytałem o Daxing. Wiadomo, że często prognozy są zupełnie inne niż rzeczywistość, choćby na przykładzie ISL, które w tym roku miało niby już od samego początku funkcjonować pełną parą, a IST miał być kompletnie zamknięty. Dlatego myślę, że na Pekin Capital ruch nie spadnie w 2020 aż tak szybko, jak to jest obecnie przewidywane. Ale rzeczywiście na bardzo wysoki ruch na Daxing już w 2020 roku nie ma co liczyć - tak, jak piszesz, trzeba na to poczekać 5 lat, może trochę mniej.

Jeśli jednak PEK zanotuje duży spadek w 2020 r., a ISL duży wzrost i osiągnie ~90 mln pax, ISL może wyjść nawet na 2. pozycję na świecie.
4 dni, 6 godzin temu  

  
Marcin14 - Pekińskie lotnisko będzie otwarte chyba we wrześniu. Ogólnie chiński odpowiednik polskiego ULC , CAAC poinformował że część linii przeniesie się na Daxing, część zostanie a pozostałe będą miały możliwość wyboru lotniska ( nawet mogą korzystać z dwóch naraz). To oznacza podział ruchu i spadki pekińskich lotnisk w obsłudze pasażerów. Przynajmniej na początku. Według CAAC nowe lotnisko obsłuży na początku do 45 mln. pax do 2021 r. a w 2025r będzie to już 72 mln. Natomiast na Capital po otwarciu Daxing ruch spadnie do 82 mln. pax.
5 dni, 3 godziny temu  

  
Przy okazji, w 2020 r. nowe lotnisko w Stambule (ISL) według planów ma przebić wszystkie pozostałe europejskie i zanotować ruch bliski 90 mln pax. Jednak, żeby to osiągnąć, musiałoby zanotować około 15% wzrost przez najbliższe 2 lata (w porównaniu z obecnym IST, skąd przenoszone są wszystkie operacje w tym roku). Myślę, że absolutnie jest to do zrobienia, szczególnie że DXB operuje już na granicy przepustowości i ma planowany remont wraz z częściowym zamknięciem w najbliższym czasie.

W 2020 r. ISL może stać się nawet 3. lub 4. najruchliwszym lotniskiem na świecie, za ATL, nowym lotniskiem Pekin Daxing i/lub starym PEK oraz ewentualnie DXB.
5 dni, 6 godzin temu  

  
Jasne, w tytule zapomniałem dodać europejskie.
5 dni, 8 godzin temu  

  
@Marcin14: Zgoda, ale jako pierwsze w Europie. ATL, PEK i DXB notuja wiekszy ruch.
6 dni, 16 godzin temu  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie