LOT a brak samolotów?

Mam pytanie LOT narzeka na brak samolotow a tu czytam ze wpasnie pozbyl sie kolejnego erj-145 i wlasnie przygotowywuja go do lotu do Australii. A gdyby tak przeznaczyc ten samolot do obslugi powiedzmy kilku polaczen z krk. Tak by sie przydalo polaczenie do ZRH (Swiss w Star wiele polaczen do Azji czy USA), CPH (SAS w star Azja i USA), AMS (wiele lotow UA do USA) czy FCO najwieksze lotniskow Rzymie. Szkoda ze zamiast rozwijac polaczenia regionalne lepiej jest oddac samolot i narzekac ze ich nie ma !!!!!
21/05/2008 02:14  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2008-05-22 17:37   
4tech - Profil 4tech
LOT tez latal do Bejrutu via Larnaca...
hamburg 2008-05-22 16:53   
hamburg - Profil hamburg
szot: A po co nam takie ,,,gowno´´ w DE?
gral 2008-05-22 16:47   
gral - Profil gral
aha, LOT latal do Bangkoku, znaczy - za komuny bylo lepiej? please, nie wprowadzajmy watkow politycznych. zostawcie to sobie na czerwcowy zlot :P
jsg 2008-05-22 16:40   
jsg - Profil jsg
cezary: do Kairu to latal takze w 90-tych.
cezary 2008-05-22 16:10   
cezary - Profil cezary
szot: nie wiem czy wspominając o czerwonych masz na myśli dawne czasy kiedy w latach np 70-80tych LOT latał do Bangkoku, Tunisu i chyba nawet Kairu.
szot 2008-05-22 15:48   
szot - Profil szot
hmmm, tak sobie myślę, że może powinien pójść za przykładem NE i się przenieść, np. do dojczlandii...
szot 2008-05-22 15:39   
szot - Profil szot
miras: wiem, wiem, problemem LOTu jest to że operuje w ubogim lub w porywach biednym kraju, położenie Polski też tu jest ważnym czynnikiem, no i działalność czerwonych przez tyle lat...
miras 2008-05-22 15:08   
miras - Profil miras
szot: jeśli zarząd LOTu ma się zastanowić że coś nie gra, porównując CSA-LOT, Polska-Czechy, To co powiesz na coś takiego. Polska 38mln ludzi, Holandia 15mln. LOT 54 samoloty, KLM 176 maszyn i to jakich począwszy od 747 a skończywszy na małych Fokker'ach :))
hamburg 2008-05-22 14:29   
hamburg - Profil hamburg
no i drugim problem jest glowna koncentracja na WAW...powinni stacjonowac samoloty w GDN, KRK, WRO i otwierac nowe trasy i z tym nowe trasy krajowe do tych baz bo po stwozeniu baz nagle loty krajowe pomiedzy portami regionalnymi beda sie oplacac.
szot 2008-05-22 14:27   
szot - Profil szot
problemem LOTu jest na bardzo nadziubdziana flota - rozdrabnia się na dobre - mało samolotów o większej pojemności w porównaniu z CSA
hamburg 2008-05-22 14:24   
hamburg - Profil hamburg
szot: Czy ty powaznie myslisz ze zarzad LOTu sie w ogole o czyms zastanawia? Ja odnosze wrazenie ze w ogole o niczym sie zastanawia....im chyba ta linia lotnicza w ogole jest obojetna.....to ja sie w ogole pytam po co rzad ja trzyma...powinni oddac komus kto sie na lotnictwie zna.....a nie tak....zeby byla w rekach panstwa.
szot 2008-05-22 14:17   
szot - Profil szot
LOT ma ciut więcej maszyn, ale CSA w mniejszym państwie przewozi więcej pasażerów, i to powinno zastanawiać przede wszystkim zarząd LOTu, że coś tu nie gra!
hamburg 2008-05-22 14:16   
hamburg - Profil hamburg
No to nawet niech zrobia we WRO.....i automatycznie mozna zrocic pare lotow krajowych WRO-SZZ, WRO-GDN, WRO-BZG, WRO-RZE aby dowjesc pasazerow do tej bazy.....ale trzeba zrobic ladna siatke we WRO. Tak to wlasnie funkcjonuje z lotami karjowymi aby byly...
ciutat 2008-05-22 14:12   
ciutat - Profil ciutat
no sorry ale to nie ta sama kategoria miast, zgadzam sie ze baza regionalna jest konieczna tylko pytanie gdzie ja bym zrobil we Wroclawiu ...co do Csa mniej oczywiscie ale w oferowanych miejscach maja duzo wiecej bo nie maja wlasnie takich malenstw jak ERJ145
miras 2008-05-22 13:48   
miras - Profil miras
lmajchrowski: jeśli sprawdzałeś, to źle sprawdziłeś :) LOT 54 maszyny, CSA 51. Czyli LOT ma więcej :)
hamburg 2008-05-22 13:42   
hamburg - Profil hamburg
ciutat: Nie obstawia bo LOTu sie oczywiscie nic nie oplaca. miras: Tylko ze LOT powinnien powiekszyc siatke portow regionalnych i np. stwozyc iles baz w kraju....automatycznie pare polaczen krajowych sie otwozylo.
miras 2008-05-22 13:39   
miras - Profil miras
ciutat: Czesi i CSA mają Pragę, a Polska i LOT mają Kraków, Wrocław, Gdańsk i wiele innych miast :)) a zapomniałem o Warszawie...
ciutat 2008-05-22 13:24   
ciutat - Profil ciutat
CSA ma prage to pomaga ale rzeczywiscie troche kreatywnosci by sie LOTowi przydalo jest naprawde kilka ciekawych kierunkow nie obsadzonych przez nikogo z PL
hamburg 2008-05-22 13:17   
hamburg - Profil hamburg
Imajchrowski: Po czesi juz od lat przesiedli sie na samoloty.....tam nie ma takiego myslenia jak w Polsce ,,ahhh to tylko 2000km...pojedziemy samochodem´´....a zwrociles uwage ze CSA ma o duzo ciekawszych kierunkow....nawet w egzotyczne miesca.
lmajchrowski 2008-05-22 13:12   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Lot powinien kupowac nowe lub brac w leasing ale erj nie powinien sie pozbywac tylko przeznaczac je na nowe trasy ktorych jeszcze nie ma sprawdzalem to nawet CSA ma wiecej samolotow od lotu a panstwo o kilka razy mniejsze.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy