Piorun uderzył w samolot Wizz w Gdańsku

Dzisiaj rano samolot Wizz lecący z Gdańska do Stavanger w Norwegii zaraz po starcie został uderzony w skrzydło przez piorun. Samolot miał wystartować o 6.55 ale start opóźnił się o godzinę. Pilot zaraz po zdarzeniu zdecydował o powrocie na lotnisko na którym wylądował ok. 9. W/g władz lotniska nie było to lądowanie awaryjne.
03/01/2019 15:49  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
kemot97 2019-01-04 14:14   
kemot97 - Profil kemot97
3 stycznia w srode lecialem z GDN do FRA po poludniu - przez caly ranek samoloty dolatywaly z opoznieniem (podchodzenie do ladowania po 2-3 razy) lub w koncu byly przekierowane do BYD lub WAW. Tlumy na lotnisku. W porze przylotu mojego samolotu z FRA pogoda sie uspokoila na chwile i szczesliwie wyladowal plus kilka innych zaraz za nim. Na moje szczescie udalo nam sie tez wystartowac jedynie z 50 min opoznieniem. Ale fakt nie zazdroszcze tym ktorzy mieli loty poopozniane po 5-6 godzin (glownie Skandynawia bo tam tez ostro wialo) oraz tym ktorzy mieli ladowac bo stres chyba jest sie widzi ze samoloti juz przyziemia po czym dodaje mocy i odlatuje i tak kilka razy z rzedu.
gość_251b0 2019-01-03 22:14   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
@gość_16fea Tak, dokładnie. Widziałem na flightradar24 m. in. jak popołudniowy KLM lądował w Poznaniu po czym doleciał potem do Gdańska mocno opóźniony.
gość_16fea 2019-01-03 16:22   
gość_16fea - Profil gość_16fea
Wczoraj też były kłopoty w Gdańsku. Z powodu silnego wiatru 8 samolotów nie wylądowało i taka sama liczba nie wystartowała.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy