Wizz air - Czy warto dopłacać za miejsca koło siebie?

Kupiłem bilet do Londynu na marzec. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Na razie nie brałem wyboru miejsc, bo przy bilecie za 50 zł wybór miejsca za 30 zł wydaje mi się wygórowany. Pytanie, czy Wizz rozrzuci nas po samolocie jak nie dopłacę? Chyba dzieci osobno nie umieści samych, najwyżej 2*2 z rodzicami (chyba wymóg bezpieczeństwa by zabronił)? Macie doświadczenia? Czy czekać i najwyżej się wymienić z kimś w samolocie?
28/12/2018 12:41  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
teemu 2018-12-29 22:13   
teemu - Profil teemu
wg tego artykułu:

zobacz link

algorytm jest ustawiony tak, że w przypadku, gdy rezerwacja obejmuje osoby nieletnie, to przynajmniej jedna osoba dorosła z automatu dostanie miejsce obok bez płacenia.

@goście: jazda leczyć kompleksy do psychologa. Jak lot jest za 50 zł, to wiadomo, że część osób zdecyduje się polecieć tylko ze względu na cenę i nie będzie chciało dorzucać prawie drugie tyle na opłaty dodatkowe.
gość_5b7cc 2018-12-29 19:47   
gość_5b7cc - Profil gość_5b7cc
Chyba inaczej to pytanie ujmę: czy Wizzair rozrzuci 4 osoby z jednej rezerwacji (bez wybranych przedpłaconych miejsc) po całym samolocie (zważywszy na to, że na tej rezerwacji są dzieci) czy nie?
Linie lotnicze kombinują jak wydoić więcej, a pasażer kombinuje jak zapłacić mniej. Wiosną leciałem do Billund z dziećmi, Ryanair jest tu bardziej "koszerny" - już przy rezerwacji z dziećmi automatycznie dorzuca opłatę za wybór miejsca (wyświetla na stronie +19 zł) i nie ma dyskusji. A w wizz nie wiem, stąd pytam. I jako konsument nie znam swoich praw, nawet przeglądałem warunki przewozu i nic o tym nie znalazłem. Więc szukam pomocy na portalu który chyba nie tylko z nazwy służy pasażerom. Ogólnie taka opłata jestem pewny, że zostanie kiedyś zakazana, tak jak niegdyś sławne pomysły typu bilet za 1 pln, ale do tego opłata lotniskowa, paliwowa, manipulacyjna, podatek itp. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby od razu się wyświetlała cena za osobę 80 zł (z miejscem) zamiast 50 zł ("bez miejsca"). Wtedy bym albo zrezygnował, albo wydobył więcej miedzi. Tak jak w PKP, bilet z miejscem kosztuje wiadomo ile, chcę, kupuję. Wtedy byłoby to dla konsumenta od razu jasne. A dopłata ewentualnie za miejsce faktycznie lepsze (szersze, więcej miejsca na nogi, z serwisem kawowym na porcelanie itp).
gość_20491 2018-12-29 17:06   
gość_20491 - Profil gość_20491
gość_ae0fc: a czy taki weekendowy wypad to jest jakieś prawo konstytucyjne? Kto nie ma miedzi, ten w domu siedzi, proste!
gość_ae0fc 2018-12-29 01:21   
gość_ae0fc - Profil gość_ae0fc
30 zł to bardzo dużo. Bo to nie jest 30 zł tylko 30 zł razy 4 (4 osoby) razy 2 (tam i powrót) i to już jest 240 zł. I zamiast rodzinnego sitibrejku za 400 zł dla rodziny mamy 640 zł.

Ja bym radził skupić się na szukaniu hotelu, bo ostatnio jak byłem to zapłaciłem około 1000 zł za noc za pokój, a to był tani pensjonat prowadzony przez rodzinę. Hotele w Lądku są bardzo drogie, choć w marcu powinno być taniej.
gość_26781 2018-12-28 22:17   
gość_26781 - Profil gość_26781
Ja bym czekał i więcej niż 3 zł nie dał za miejsce. Dzieciak będzie siedział sam, ryczał przez 3 godziny, jest szansa, że po godzinie ktoś się zamieni za miejsce gratis z własnej inicjatywy a na flaszkę zawsze zostanie.
gość_6e6b7 2018-12-28 22:04   
gość_6e6b7 - Profil gość_6e6b7
Wszystko zależy jak na to patrzeć. Majątek to to nie jest, ale jeśli ktoś kupił bilet w dumpingowej cenie nazywanej eufemistycznie promocyjna to może być to nawet 1/3 ceny biletu, a to już relatywnie sporo. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę, ze tyle samo płacimy za bilet do kina, które ponosi koszty naszego wysiadywania się na seansie to jak za sam fakt przydzielenia miejsca w samolocie, w którym teoretycznie za przelot zapłaciliśmy kupując bilet, to wydaje się to być złodziejstwem. Dlatego bardzo rzadko zdarza mi się latać LCC, bo nie mając 20 lat i pełnej swobody dysponowania czasem, za bilet w tradycyjnej linii płace najczęściej tyle samo lub mniej co w LCC, a traktowany jestem w miarę jak człowiek, a nie jak dojne bydło.
gość_e43fe 2018-12-28 21:25   
gość_e43fe - Profil gość_e43fe
30 zł to nie jest kwota wygórowana :-) ludzie opamiętajcie się :-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy