Nowa polityka bagazowa w Ryanair

Chcialbym zapytac czy nowa polityka bagazowa Ryanaira dotyczaca pasazerow ktorzy juz wczesniej zarezerwowali lot jest zgodna z prawem? Mam nadzieje ze sa na tym portalu czytelnicy albo sama redakcja posiadajacy wiedze prawna. Nie jestem prawnikiem ale w momencie kupna biletu zostaje zawarta umowa cywilno-prawno o pewnych zasadach. Ja placac za bilet kupilem przelot z bagazem podrecznym za okreslona cene, ktora od razu zaplacilem. Wykonalem swoja czesc umowy. Zgodnie z nowa polityka bagazowa za 10kg bagaz podreczny mam doplacic, choc bylo to wliczone w cenie pierwotnej. Wydaje mi sie ze jest to niedotrzymanie umowy ze strony Ryanara. Jakbym wiedzial ze bede musial doplacic byc moze podjalbym wowczas inna decyzje i kupil bilet gdzie indziej. Teraz owszem moga byc mi zwrocone pieniadze za bilet, ale bilet to nie wszystko. Umowa to umowa. Czy uwazacie ze jest to sprawa ktora powinien zajac sie Urzad ochrony konkurecji i konsumenta, albo urzad lotnictwa cywilnego, tudziez unijne organizacje. Mysle ze problem taki moze dotyczyc kilku milionow pasazerow w calej Europie. Poza tym jest zasada ze prawo nie dziala wstecz.
28/08/2018 12:20  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
kemot97 2018-09-07 16:54   
kemot97 - Profil kemot97
Ryan air zmiekl i oglosil ze ci co zabukowali loty przed wprowadzeniem zmiany a podrozuja po 1 listopada beda mogli wniesc bagaz podreczny na poklad. Laska panska...

zobacz link
dareck 2018-09-07 08:31   
dareck - Profil dareck
Prawo jak zwykle nie nadąża za przebiegłością Ryanair'a...

A co do bagaży, to wczoraj otrzymałem od FR emaila, w którym przyznaje on, że poprzedni email był nieco na wyrost i za podróż powrotną (przypadającą w listopadzie, lot "tam" jeszcze w październiku) jednak nie musimy dopłacać, bo Ryanair w swojej nieskończonej łaskawości będzie traktował naszą rezerację tak, jakbyśmy już wykupili na opcję nadania dużego bagażu podręcznego w check-in, może więc z biegiem czasu rozszerzą prawo łaski również na już wykupione podróże przypadające w całości w listopadzie i później.

Tak swoją drogą - w Misiu był "pieszy pasażer", w Ryanair mamy "nadawany bagaż podręczny" :D
gość_98290 2018-09-02 12:04   
gość_98290 - Profil gość_98290
Mam ten sam problem. Trzeba zgłosić do UoKik. W Hiszpanii już to zrobiono.
gość_296cb 2018-09-02 09:56   
gość_296cb - Profil gość_296cb
Obawiam się, że skończy się w sądzie. Powodzenia!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy