×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Anulowanie biletu powrotnego przez przewoźnika (LOT)


Cześć, pewnie ten temat był już poruszany niejednokrotnie, czyli anulowanie biletu powrotnego (przy podróży tam i powrót) przez przewoźnika, w przypadku gdy nie odbyliśmy pierwszego etapu podróży. Ale czy spotkaliście się z przypadkiem anulowania biletu, jako powód podając, że nie skorzystaliście z pierwszej części podróży, gdy w rzeczywistości lecieliście "tam", ale system Was nie zauważył. Właśnie coś takiego mi się przydarzyło.

21/08/2018 10:50,  
<>

gość_32dc7 - Profil
gość_32dc7
  

  
@gość_0d5a3 Twoja odpowiedź niestety nie jest w temacie, ponieważ Ryanair nie stosuje ograniczeń jak tradycyjne linie sieciowe lecz dopuszcza skorzystanie z dowolnego odcinka podróży. Możesz wrócić nawet jeżlei nie skorzystałeś z przelotu "tam".
28/08/2018 16:28  

gość_0d5a3 - Profil
gość_0d5a3
  
Lecialem Ryanairem i nie odbylem pierwszej czesci podrozy - musialem poleciec wczesniej niz planowalem a taniej bylo kupic nowy bilet niz przebukowac pierwotny. Lot powrotny zgodnie z pierwotnym bookowaniem odbyl sie bez zadnych problemow.
28/08/2018 16:10  

  
No właśnie żadnych przygód ze mną w roli głównej nie było. Ze strony przewoźnika oczywiście były - opóźnienie 50 min, zmiana gate, zmiana samolotu z Q400 na E195. A leciałem WAW-GDN i GDN WAW w towarzystwie żony. W jej przypadku wszystko było ok.
21/08/2018 16:45  

  
To dość niecodzienny przypadek, że system Cię nie zauważył. Trochę latam ale takie coś mi się nie przytrafiło. Chyba że miałeś jakieś przygody po drodze...

Mi się zdarzyło że leciałem na trasie GDN-WAW-LHR i z powodu opóźnienia pierwszego odcinka nie zdązyłem na drugi. Przebookowali mi lot na 2gi odcinek WAW-LHR ale z racji tego że już straciłem dalsze połączenie z LHR (w ramch innego biletu), z tego odcinka nie skorzystałem, jednak w transfer desk powiedziałem że z 2go odcinka świadomie rezygnuję ale chcę zachować powrót LHR-WAW-GDN. I się dało, ale pani musiała to chwilę ogarniać w systemie i gdzieś dzwonić po akceptację. Inaczej też bym stracił powrót.
21/08/2018 13:44  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie