×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aer Lingus podnosi ceny


Linie lotnicze Aer Lingus idą w ślady Ryanaira i podnoszą opłaty za bagaż - informuje londynek.net. Już od dziś pasażerowie podróżujący Aero Lingusem będą musieli płacić nawet 18 euro za bagaż. Podwyżki zostały ogłoszone tydzień po tym, jak swoje opłaty podniósł Ryanair. Według nowego cennika podróżni rejestrujący bagaż przez internet będą musieli zapłacić 12 euro (wcześniej ta opłata wynosiła 9 euro), natomiast rejestrując bagaż bezpośrednio na lotnisku trzeba będzie zapłacić 18 euro (wcześniej 12). Podobnie jak Ryanair, Aer Lingus twierdzi, że to posunięcie ma zachęcić ludzi do podróżowania tylko z bagażem podręcznym. Jak podaje londynek.net, ostatnie badanie przeprowadzone przez firmę maklerską NCB wykazały, że za sztukę bagażu Ryanair musi zapłacić lotnisku w Dublinie 1.17 euro. Z tego wynika, że na każdej walizce zarabia 13.83 euro. Dyrektor ds. ogólnych w Aer Lingus, Edna Corneille twierdzi, że opłaty za bagaż będą różnić się w zależności od lotniska. Dodaje, że nowe opłaty pozwolą na większy od Ryanaira limit bagażu - do 20 kg.

08/05/2008 10:03,  
<>

gość_45436 - Profil
gość_45436
  

  
Linie lotnicze Aer Lingus idą w ślady Ryanaira i podnoszą opłaty za bagaż - informuje londynek.net.
Już od dziś pasażerowie podróżujący Aero Lingusem będą musieli płacić nawet 18 euro za bagaż. Podwyżki zostały ogłoszone tydzień po tym, jak swoje opłaty podniósł Ryanair.

Według nowego cennika podróżni rejestrujący bagaż przez internet będą musieli zapłacić 12 euro (wcześniej ta opłata wynosiła 9 euro), natomiast rejestrując bagaż bezpośrednio na lotnisku trzeba będzie zapłacić 18 euro (wcześniej 12).

Podobnie jak Ryanair, Aer Lingus twierdzi, że to posunięcie ma zachęcić ludzi do podróżowania tylko z bagażem podręcznym.

Jak podaje londynek.net, ostatnie badanie przeprowadzone przez firmę maklerską NCB wykazały, że za sztukę bagażu Ryanair musi zapłacić lotnisku w Dublinie 1.17 euro. Z tego wynika, że na każdej walizce zarabia 13.83 euro.

Dyrektor ds. ogólnych w Aer Lingus, Edna Corneille twierdzi, że opłaty za bagaż będą różnić się w zależności od lotniska. Dodaje, że nowe opłaty pozwolą na większy od Ryanaira limit bagażu - do 20 kg.
08/05/2008 10:03  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie