Odwołany lot

Mam pytanie. Sytuacja wygląda następująco, odwołany został mój dzisiejszy lot liniami Ryanair do Polski, bilety są wyprzedane na najbliższe 4 dni. Lecieć miałem na 3 dni. stąd moje pytania. 1)Czy w takim wypadku należy mi się zwrot kosztów za oba loty czy tylko za ten odwołany??? 2) w przypadku przebookowania czy mogę przebookować oba loty np na następny tydzień?? 3) wątpie w jakiekolwiek odszkodowanie , gdyż powodem było zamknięcie lotniska z powodu pożaru autobusu przed lotniskiem. Czy mam rację?? 4) ile mam czasu na ewentualne przebookowanie bądź ewentualne zgłoszenie się po zwrot kosztów?/ Dzięki za odpowiedz
31/03/2018 00:16  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
OEPolisaPlus 2018-08-13 22:16   
OEPolisaPlus - Profil OEPolisaPlus
Dzień dobry, w przypadku opóźnionych, odwołanych lub przepełnionych lotów może być Pani uprawniona do odszkodowania. Rekompensata może wynieść od 250 do 600 euro w zależności od zdarzenia. Zachęcam do skorzystania z szybkiej i bezpłatnej ekspertyzy przeprowadznej przez naszych ekspertów, chętnie pomożemy odzyskać należne pieniądze. Jako jedyni w branży odszkodowań lotniczych oferujemy wybór – dwie drogi do odszkodowania, czyli obsługę prawną lub błyskawiczną rekompensatę.

Po więcej informacji zachecam do kontaktu z infolinią pod numerem 781 000 781 lub porozmawiania z naszym konsultantem na stronie polisaplus.pl
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Z poważaniem,
Online Ekspert Polisa Plus
gość_b4a21 2018-07-31 09:34   
gość_b4a21 - Profil gość_b4a21
Nie ma się co poddawać, trzeba walczyć o swoje, jak jest opóźnienie większe niż 3 godziny to odszkodowanie się należy, ja nie chcialam tego załatwiać sama i zleciłam to givt.com i udało się uzyskać kasę, zawsze to jakaś rekompensata za nerwy i siedzenie pół dnia na lotnisku
banan86 2018-04-03 02:14   
banan86 - Profil banan86
1) To zależy czy były na tej samej rezerwacji.

2) Przeważnie tak, z tym, że nie jestem pewny czy Ryan zgodzi się pokryć koszt hotelu i wyżywienia za tak długi czas. No chyba że śpisz u znajomych/rodziny

3) Jeśli powodem była okoliczność niezależna od linii lotniczej to niestety na odszkodowanie nie ma szans. Siła wyższa :)

4) Chyba około dwóch lat, ale nie czekałbym zbyt długo bo i po co? :D
pablakiss 2018-04-01 08:07   
pablakiss - Profil pablakiss
Masz rację.. chodzilo mi o Jemen :)
gość_730ec 2018-03-31 23:28   
gość_730ec - Profil gość_730ec
do moich przedmówców: jesli nie macie kompletnie nic mądrego do powiedzenia, to lepiej nie piszcie wcale.
gość_7fbbd 2018-03-31 22:02   
gość_7fbbd - Profil gość_7fbbd
Na przyszłość lataj wizzairem ;-)
gość_c4b98 2018-03-31 20:42   
gość_c4b98 - Profil gość_c4b98
Ostatnio kobiety w Arabii uzyskały pozwolenie jeżdżenia samochodem, wiec nie wiem czy ich sytuacja nie jest juz znacząco lepsza niż pasażerów FR...
pablakiss 2018-03-31 20:32   
pablakiss - Profil pablakiss
Niestety dla Ciebie ,to Ryanair. Masz takie same prawa co kobieta w Arabi Saudyjskiej. Czyli mozesz sę pogadać...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy