×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Problemy na lotnisku. Jak to wygląda?


Witam! Mam pytanie odnośnie przewozu papierosów. Otóż w kwietniu mam wykupiony bilet do Norwegii, i chciałbym kupić wagon papierosów dla brata ( Jestem niepełnoletni, w grudniu 18stka ale spokojnie sprzedadzą ), orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa jeżeli w Norwegii tak po prostu zatrzymali by mnie celni?Z tego co wiem kupno papierosów itp. w Norwegii jest +18 i boje się troche że będe miał jakieś problemy z tego powodu. A chciałbym mu po prostu kupić wagon( Taniej :D ) i go przewieść. Pozdrawiam.

08/03/2018 17:37,  
<>

gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

  
Nieletni nie mogą przewozić papierosów do Norwegii. Kontrole są bardzo szczegółowe i dokładne i możliwość wpadki bardzo wysoka.
14/03/2018 02:50  

gość_9054b - Profil
gość_9054b
  
Towary limitowane/zabronione przy przekraczaniu granicy (zwłaszcza wyroby tytoniowe, alkohol ale również mięso i jego wyroby oraz rośliny/nasiona i inne) są ustalane przez poszczególne kraje. Zazwyczaj można się o tym dowiedzieć ze stron ambasad, konsulatów oraz właściwych ministerstw spraw zagranicznych danego kraju. Ja przed wyjazdem zawsze to sprawdzam. Można tam również znaleźć informacje dotyczące nieletnich. Jeśli nie będzie to nigdzie określone (nie znajdziesz tego) to ja zwyczajnie na Twoim miejscu bym nie ryzykował i nie przewoził tych papierosów. Nie warto mieć problemów za 200 złotych. Życzę przyjemnej podróży i proszę pozdrowić brata :-)
09/03/2018 09:22  

  
Oo właśnie o taki pakiet mi chodziło - 10 paczek po 20 papierosów. Nie orientuje się zbytnio w nazewnictwie takiego czegoś, nie palę. W każdym razie Orientujesz się może jakie mogły by być konsekwencję przewozu papierosów przez nieletniego? Jeżeli oczywiście bym się z nimi jakoś nie dogadał i by mnie zatrzymali. Szukałem dość troche tego na googlach jedyne co wyczytałem to, to że alkohol i wyroby tytoniowe mogą wwieźć tylko osoby pełnoletnie, jednak nigdzie nie pisze jakie są ew. konsekwencje. A nie chciałbym mieć szybkiego powrotu do Polski, bądź też coś gorszego. ( Z tego co się orientuje, w Norwegii strasznie zwracają uwage na dzieci, nieletnich itp. )

Z góry dziękuje za pomoc :)
08/03/2018 21:15  

gość_34a2c - Profil
gość_34a2c
  
Za przewóz całego wagonu to na pewno Cię zatrzymają. Ilość papierosów w całym wagonie znacząco przewyższa normalną konsumpcję dla brata i nikt w to nie uwierzy. Przyjęte zostanie założenie, że to w celu obrotu handlowego. Proponowałbym mniejszą ilość na przykład 1 pakiet (10 paczek po 20 papierosów).
08/03/2018 19:56  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie