Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.

lub

Odwolany lot - odszkodowanie

gość_f45f7
gość_f45f7
Witam, chcialabym zapytac czy mam szanse dostac odszkodowanie za odwolany lot. Chodzi o lot do Warszawy z Rzeszowa, przewoznik LOT. Lot, ktory mial odbyc sie o 6 rano , zostal odwolany dzien wczesniej, informacje dostalam dzien wczesniej o godzinie 23.15...6 godzin przed odlotem. zaproponowano mi lot zastepczy o godzinie 15 nastepnego dnia, odmowilam gdyz musialam byc w Warszawie rano. Na poczatku powiedziano ze lot zostal odwoloany z przyczyn technicznych, kiedy dzwonilam kilka dni pozniej dostalam informacje ze lot zostal odwolany ze wzgledu na pogode. Czy jest szansa ubiegac sie od odszkodowanie?

26/02/2017 13:40,  
<>

gość_69048 - Profil
gość_69048

gość_64de9 - Profil
gość_64de9

Ja sam zgłaszałem do Lot i bez problemu, ale kolega przez Givt.com i też zadowolony
Zależy jak kto woli, ale uważam, że szybciej odzyska się odszkodowanie za pośrednictwem givt.
3 dni, 22 godziny temu  

Dzień dobry, w przypadku opóźnionych, odwołanych lub przepełnionych lotów może być Pani uprawniona do odszkodowania. Rekompensata może wynieść od 250 do 600 euro w zależności od zdarzenia. Zachęcam do skorzystania z szybkiej i bezpłatnej ekspertyzy przeprowadznej przez naszych ekspertów, chętnie pomożemy odzyskać należne pieniądze. Jako jedyni w branży odszkodowań lotniczych oferujemy wybór – dwie drogi do odszkodowania, czyli obsługę prawną lub błyskawiczną rekompensatę.

Po więcej informacji zachecam do kontaktu z infolinią pod numerem 781 000 781 lub porozmawiania z naszym konsultantem na stronie polisaplus.pl
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Z poważaniem,
Online Ekspert Polisa Plus

31/07/2018 20:21  

gość_9d130 - Profil
gość_9d130

Polecam poczytać sobie bloga jednej z firm: zobacz link
Sporo ciekawych informacji na temat odszkodowań za opóźnione czy odwołane loty itp. Osobiście raz korzystałem nawet z ich usług i bez problemowo uzyskałem odszkodowanie, aczkolwiek tak jak sporo osób już napisało, wszystko zależy od przyczyny opóźnienia, czy odwołania lotu. Pogoda wyklucza całkowicie możliwość ubiegania się o odszkodowanie
16/06/2018 18:00  

gość_bc821 - Profil
gość_bc821

Jeśli rzeczywiście odwołanie było z powodu pogody ( np mgły) to nie należy się żadne odszkodowanie, tylko zwrot ceny biletu, albo przebukowanie na inny termin
28/02/2018 09:29  

gość_754d2 - Profil
gość_754d2

Witam.

Tak Można się ubiegać o 250 EUR.
Droga jest taka:
1) Wezwanie do LOT
2) Jak nie zapłaci, skarga w polskim ULC
3) Z pozytywną decyzją ULC, droga sądowa

zobacz link

Lukasz
21/02/2018 15:12  

Jeżeli lot został odwołany z przyczyn technicznych przysługuje Pani odszkodowanie.
Natomiast gdy przyczyną są warunki pogodowe odszkodowanie nie przysługuje, jednak powinna Pani otrzymać zwrot kosztów biletu.

Pozdrawiamy
FlyRefund.pl
16/02/2018 14:29  

gość_274cc - Profil
gość_274cc

jedrek88: nie masz racji. Niejeden raz uzyskiwałem od Lotu odszkodowanie za odwołany rejs. Faktem jest, że na ogół czas do uzyskania pozytywnej decyzji to minimum miesiąc, a najczęściej dwa, bo tylko raz uznali roszczenie od razu. Natomiast po otrzymaniu decyzji o przyznaiu pieniędzy przelewy przychodziły mi bardzo różnie - od kilku dni do prawie 3 tygodni, ale na pewno nie aż cztery.
02/03/2017 16:44  

gość_ab2e0 to chyba jest pracownikiem takiej kancelarii i kłamie. Nawet jak LOT uzna roszczenie to nigdy nie wypłaca pieniędzy w tydzień. W tydzień to raczej nawet nie odpowie na odwołanie. A wyplata po decyzji trwa ok 4 tygodnie. Jako pracownik takiej kancelarii gość_ab2e0 powinien też napisać jaką kancelarie pobierają prowizje
02/03/2017 16:19  

gość_75871 - Profil
gość_75871

nie trzeba do tego biur prawniczych. wystarczy skarga do ULC.
01/03/2017 23:44  

gość_ab2e0 - Profil
gość_ab2e0

Na 100% dostaniesz odmowę. Mnie napisano że "nie każda reklamacja kończy się po myśli pasażera". Wtedy skorzystałem z biura prawniczego zajmującego się takimi sprawami. W internecie jest ich pełno. Po tygodniu miałem pieniądze.
01/03/2017 14:55  

gość_42354 - Profil
gość_42354

pisz reklamacje powołując się na Rozporządzenie 261/2004
01/03/2017 14:23  

Jeśli anulacja była z przyczyn techniczny to tak, jeśli z pogodowych to nie (siła wyższa).
27/02/2017 12:34  

reklama
reklama

<>

Wylot z:

Przylot do:

• Data wylotu:

• Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu: