Krakowskie lotnisko bramą rozwoju całego regionu.

O tym że KRK ma ogromne znaczenie dla rozwoju Krakowa nie trzeba nikomu przypominać . Lotnisko jest jakby ,, bramą'' wjazdową '' . I to nie tylko dla turystów ale również biznesu. Nie chodzi jednak o SSC/BPO ( 9 miejsce na świecie - http://www.polskibiznes.info/ranking-tholons-2016-polska-w-czolowce-swiatowego-outsourcingu/ ), a tzw. turystykę biznesową. Trzeba przyznać ze fantastycznie miasto i wszystkie instytucje współdziałają by ten segment rynku został , wśród nich lotnisko. Żeby nie być gołosłownym sami przeczytajcie artykuł zobacz link . Szacunek z Warszawy.
09/10/2016 18:59  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lysypiotr76 2016-10-14 07:03   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
gość_287a3 - Zgodzę sie z Tobą. Ale krótkowzroczność lokalnych władz poraża.
gość_287a3 2016-10-13 06:47   
gość_287a3 - Profil gość_287a3
lysypiotr76 - No to wszyscy na tym stracą. Ludzie z południa Polski, Balice, Pyrzowice, Katowice, Kraków i ludzie gdzieś tam w połowie drogi między KRK i KTW z tytułu straconych miejsc pracy które mogłyby powstać a nie powstaną. Zgoda buduje niezgoda rujnuje. Liczą drobne a stracą miliony albo miliardy.
lysypiotr76 2016-10-13 05:48   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
gość_287a3 - No ja na dziś nie liczyłbym że te dwa regiony podejmą współpracę w temacie wspólnego lotniska w przyszłości.
gość_287a3 2016-10-13 02:26   
gość_287a3 - Profil gość_287a3
Jeśli już rozmawiamy o rozwoju Krakowa i Balic to tak jak już lysypiotr76 napisał, KRK jest bramą wjazdową dla Krakowa. Ale dlaczego by nie zrobić z KRK bramy wjazdowej dla całego południa Polski i popatrzeć trochę perspektywiczniej w rozwój całego regionu za 15-20 lat? Wszystko z rozwojem Balic wygląda ładnie i pięknie. Jest tylko jeden problem. Lotnisko się rozwija, przybywa przewoźników, połączeń, pasażerów, itd. itp. Jeśli nawet nowy pas powstanie to ile z niego w ciągu roku można wycisnąć tym bardziej że płyta postojowa jest i będzie bardzo mała? 8-10 mln pasażerów rocznie? A co potem? Koniec rozwoju? A to może być już za 15-20 lat. Miejsca na drugi pas już nie ma a tym bardziej za 20 lat. Nowe lotnisko? Czy nie jest czas aby zacząć myśleć o tym już teraz? Nowe lotniska nie powstają w ciągu 2, 3 czy nawet 5 lat. Niemcy w Berlinie budują już 20 lat i jeszcze nie wiedzą kiedy skończą. Drodzy politycy z Krakowa, Katowic i Warszawy oraz zarządy z Balic i Pyrzowic zamiast walczyć między sobą o wpływy i pozycje proszę siadać do stołu i zaczynać rozmowy na temat nowego lotniska między Krakowem i Katowicami z pożytkiem dla wszystkich ludzi, łącznie z wami bo w końcu pokażecie że nie jesteście tylko od brania pieniędzy. Z góry dziękuję w imieniu wszystkich pasażerów z południa Polski i ewentualnych turystów i biznesów których takie lotnisko zapewne przyciągnęłoby. Tak więc to nie jest tylko dla mieszkańców regionu wygoda ale również poważna inwestycja która może ściągnąć inne inwestycje z całego świata. A chyba na nadmiar pieniędzy nie możemy narzekać tym bardziej że górnictwo na Śląsku się wali. Prawda? A więc do pracy i powodzenia.
lysypiotr76 2016-10-11 06:28   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
gość_16fea - Ja nie widzę tu żadnego problemu. Pisanie pozytywnie o Krakowie nie stanowi dla mnie warszawiaka żadnego problemu.
gość_16fea 2016-10-10 15:53   
gość_16fea - Profil gość_16fea
lysy - Warszawiak piszący dobrze o Krakowie ? Przyznać musisz że to co najmniej dziwna sytuacja he he.
gość_8dacb 2016-10-10 14:16   
gość_8dacb - Profil gość_8dacb
gość_d2626 brak słów :( Jestem z Piekar a ty pewnie z Małopolski która właśnie się naśmiewa z Śląska !!!
gość_d2626 2016-10-10 11:27   
gość_d2626 - Profil gość_d2626
Nie prawda. Katowice i Śląsk są bardziej perspektywiczne i tylko ślepcy tego nie widzą. Robi się wszystko żeby dewaluować Pyrzowice. Turyści biznesowi na Śląsku mogą wiele robić i robią. Mamy np Festiwal Pieśni Maryjnej w Piekarach Śląskich albo Międzynarodowy Festiwal Polki czy Śląskie Gody na który mogliby przylatywać turyści z całego świata. Ale potrzeba dobrej woli.
lysypiotr76 2016-10-10 10:15   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Tym bardziej że w wakacje byłem w Krakowie na niewielkiej konferencji i mogę potwierdzić profesjonalizm przy organizacji imprezy. A bywałem na wielu w Polsce i różnie to wygląda.
usuniety 2016-10-10 10:09   
usuniety - Profil usuniety
Piotrek, jestem pod wrażeniem :)
gość_848a4 2016-10-10 10:04   
gość_848a4 - Profil gość_848a4
kitsune; wystarczy być normalnym człowiekiem trzeźwo patrzącym na życie a nie fanatykiem dla którego poza swoim podwórkiem wszystko jest beee. Dobrze, że mamy w PL miasta, które cieszą się renomą na świecie bo to świadczy o naszym kraju. Ale niektórzy niestety widzą tylko czubek swojego nosa.
lysypiotr76 2016-10-10 10:02   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Tomek niczym. Jestem naprawdę pod wrażeniem tego wszystkiego. W zasadzie wszystko działa jak w ,,szwajcarskim zegarku " .
usuniety 2016-10-10 09:44   
usuniety - Profil usuniety
lysy, lepiej napisz czym podpadłeś Krakowowi, że teraz tak się kajasz i podlizujesz ;)
lysypiotr76 2016-10-10 05:40   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
gość_fdc5c - KRK jest jednak na tyle mocnym lotniskiem że starczy miejsca i klientów zarówno dla tradycyjnych jak i tanich linii.
gość_fdc5c 2016-10-09 20:53   
gość_fdc5c - Profil gość_fdc5c
lysy - Może i ma wpływ na rozwój miasta ale FR które ma coraz większe wpływy na krakowskim lotnisku popsuje siatkę połączeń. Coraz częściej latają na główne lotniska w Europie i tym samym odbierają pasażerów tradycyjnym liniom. Te przenoszą niektóre połączenia do spółek zależnych czytaj tanich linii a same znikną z krakowskiego lotniska. To tylko kwestia czasu. A wtedy dostępność KRK mocno zmaleje dla turystyki biznesowej.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy