×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dobre prognozy dla lotniska w Świdniku


W pierwszym roku istnienia z lotniska w Świdniku odleci 300 tys. pasażerów, a potem nawet 2,5 mln rocznie. Główne kierunki to kraje basenu Morza Śródziemnego oraz te za naszą wschodnią granicą. Przewoźnicy zaś już szykują się do lotów spod Lublina. Taka optymistyczna prognoza wyłania się z danych opracowanych na zlecenie spółki Port Lotniczy Lublin w Świdniku przez brytyjską firmę Airport Strategy and Marketing. Według autorów raportu szybko rozwijający się ruch lotniczy w Polsce daje duże szanse także Świdnikowi. – Przewoźnicy liczą, że lubelskie lotnisko stanie się wrotami na Wschód i popularne będą kierunki takie, jak Ukraina, Białoruś, Litwa – mówił Gordon Brown z ASM podczas wczorajszej prezentacji. Jednak, jak podkreślał, ze Świdnika polecą także czarterowe loty do miejsc wypoczynku, np. nad Morzem Śródziemnym. Lotnisko umożliwi też dalsze podróże dzięki lotniczemu połączeniu z większymi portami – m.in. w Warszawie.Źrodło kurier lubelski

16/04/2008 13:32,  
<>

gość_e4b25 - Profil
gość_e4b25
  

miras - Profil
miras
  
mimis: jak tak jak nie, oczywiście że susły i to jeszcze perełkowane :)
16/04/2008 17:08  

  
proponuje pierwsze placzenie lotnicze...Lublin-WAW-Lublin C0 samolotem..AN2
16/04/2008 17:02  

  
Miras, to były świstaki, nie susły - ale siedzą, bo sreberka były kradzione :D
16/04/2008 14:32  

miras - Profil
miras
  
Na stronach tegoż portu lotniczego w jednym z info jest napisane, że PPL bierze udział w przygotowanich do budowy lotniska. No to za xxx lat może port zacznie działać (wystarczy popatrzeć na budowę T2 w WAW). A co ze susłami???
16/04/2008 13:56  

  
No po prostu żyć nie umierać ;). Grunt to sobie znaleźć odpowiednią firmę audytową ;)
16/04/2008 13:51  

miras - Profil
miras
  
Jeszcze lotnisko nie zaczęło działać i nie wiadomo kiedy to nastąpi ;] Ciekawe jacy to przewoźnicy są gotowi do lotów? Może C0??? :))
16/04/2008 13:41  

  
W pierwszym roku istnienia z lotniska w Świdniku odleci 300 tys. pasażerów, a potem nawet 2,5 mln rocznie. Główne kierunki to kraje basenu Morza Śródziemnego oraz te za naszą wschodnią granicą. Przewoźnicy zaś już szykują się do lotów spod Lublina. Taka optymistyczna prognoza wyłania się z danych opracowanych na zlecenie spółki Port Lotniczy Lublin w Świdniku przez brytyjską firmę Airport Strategy and Marketing.
Według autorów raportu szybko rozwijający się ruch lotniczy w Polsce daje duże szanse także Świdnikowi. – Przewoźnicy liczą, że lubelskie lotnisko stanie się wrotami na Wschód i popularne będą kierunki takie, jak Ukraina, Białoruś, Litwa – mówił Gordon Brown z ASM podczas wczorajszej prezentacji. Jednak, jak podkreślał, ze Świdnika polecą także czarterowe loty do miejsc wypoczynku, np. nad Morzem Śródziemnym. Lotnisko umożliwi też dalsze podróże dzięki lotniczemu połączeniu z większymi portami – m.in. w Warszawie.Źrodło kurier lubelski
16/04/2008 13:36  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie