Bagaż z przesiadka w WAW

Czy ktoś ma doświadczenia z nadawaniem bagażu w Locie (w sensie LOT) w sytuacji gdy lecąc z przesiadka w WAW mam dwa osobne bilety - jeden do WAW i drugi dalej? Chodzi mi o to czy Lot w takiej sytuacji pozwala nadać bagaż do lotniska docelowego pomimo dwóch osobnych rezerwacji, czy odmawiają?
10/08/2016 23:01  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
Affinitor 2016-08-12 09:33   
Affinitor - Profil Affinitor
Dziękuje wszystkim za opinie, udało sie bez problemów. :)
BA850 2016-08-12 00:41   
BA850 - Profil BA850
@Affinitor: no to mnie zasmuciłeś. Ostatnio oneworld obwieścił, że nie będzie odprawiał bagażu na oddzielnych biletach na co niektóre linie stwierdziły, że nadal to będą robić (np. American, Malasian), inne tylko dla swoich lotów (np. BA). Myślałem, że w *A to nadal jest praktykowane bez problemu... szkoda :(
wroord 2016-08-11 21:13   
wroord - Profil wroord
wszystko zalezy od pracownika przy nadaniu bagazu - jedni wiedza jak to zrobic w systemie, drudzy albo nie wiedza albo im sie nie chce. Mi udalo sie polaczyc ORD-ZRH-WAW z LX oraz WAW-WRO z LO przy nadaniu w ORD co uwazam za niezwykle osiagniecie. Pani nie wiedziala ale byla na tyle uprzejma ze spytala sie kolegi i wszystko bylo bez problemu.
Affinitor 2016-08-11 11:03   
Szczegóły sa proste, chodzi o trasę POZ-WAW-BUD. Wylot jest z Poznania o 8:55, a z Warszawy do BUD o 10:50. Jak sie uprzeć to z wywieszonym jęzorem mozna byłoby zdążyć odebrać walizkę w WAW i na ostatni dzwonek nadać ja ponownie, ale jeśli zabraknie 5 minut to może byc tzw. kicha...
Affinitor 2016-08-11 02:18   
BA850: z tym Star Alliance to bym się nie spieszył. Od pewnego czasu coraz więcej się mówi o tym, że linie chcą w ten sposób utrudniać życie tym, którzy by chcieli polecieć taniej. Sam już kilka lat temu napotkałem na taki problem w TAP, które nie chciało odprawić walizki na drugi rejs Lotem. Pani na check-inie bardzo otwarcie powiedziała, że co prawda ona technicznie może to zrobić i chętnie by zrobiła, ale ma zakaz takiego odprawiania bagażu jeśli są dwa osobne bilety (tu chyba bardziej chodziło o to, że inny przewoźnik, choć obaj *A) - wewnętrzna regulacja linii. Linie z różnych sojuszy nie przejdą na bank, to akurat wiem.
gość_4056b 2016-08-11 02:14   
gość_4056b - Profil gość_4056b
DCS na wszystkich lotach LOTu jest już ujednolicony. Wszystko zależy od umiejętności agenta check-inu. Podaj więcej szczegółów
BA850 2016-08-11 02:13   
BA850 - Profil BA850
Jeśli oba bliety są wystawione przez LOT (lub oba odcinki operowane przez LOT) to nie powinno być żadnego problemu. LOT do dowolnej linii Star Alliance też nie powinno być problemu. Inne połączenia (np. LOT do BA) nie przejdą, chyba że na jednym bilecie. Kierunek podróży raczej tu nie powinien mieć żadnego znaczenia - wszystko zależy, kto siedzi na stanowisku check-in - czasem warto się uprzeć, że można i poprosić o managera ;-)
Affinitor 2016-08-11 01:24   
Dzięki za info. Bardziej zależy mi na locie w tamta stronę, wiec brzmi pozytywnie, tym bardziej, ze wylot tez bedzie z Poznania. :) Z powrotem czasu na przesiadkę bedzie tyle, ze w razie czego spokojnie bedzie kiedy odebrać bagaż i nadać go na drugi lot.
jsg 2016-08-10 23:51   
jsg - Profil jsg
Moim rodzicom udało się połączyć nadanie bagażu na trasie: POZ-WAW+WAW-RIX oraz TLL-WAW+WAW-POZ. Ja niestety nie miałem takiego szczęścia na lotach KBP-WAW+WAW-POZ. Być może dlatego, że Ukraina nie jest w UE lub od tego kto siedzi w check-in. Ale warto zapytać.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel