Qatar zwiększa udziały w IAG

Wykorzystując spadki cen akcji koncerny IAG po wynikach referendum w sprawie Brexitu, linie Qatar zwiększyły swoje udziały z koncernie IAG z 15,7 do 20% W ramach swojej globalnej ekspansji przewoźnik z Kataru przymierza się do kupna co najmniej 10% udziałów w Latam Airlines Group SA oraz 49% udziałów w drugiej pod względem wielkości linii lotniczej Włoch, Meridiana Fly SpA.
02/08/2016 06:36  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
kitsune 2016-08-02 09:55   
kitsune - Profil kitsune
lysypiotr76 -Prezes Al Baker stwierdził, że przy tak niskiej wycenie akcji, zwiększenie udziałów to opłacalna inwestycja. Oczywiście 20% to nie jest pakiet kontrolny, ale udział dający spory wpływ na podejmowanie decyzji oraz ustalanie strategii. Oczywiście daje też dobry udział w ewentualnych zyskach.
lysypiotr76 2016-08-02 07:25   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
kitsune - Katarczycy wiedzą w co inwestować. IAG to z wielkiej europejskiej trójki (AF-KLM,LH) jedyna grupa która ma dobre wyniki. Myślałem i wszystko na to wskazywało że kupią Finnair . Nawet w Finlandii chciano zmienić prawo by można by było kupić ich linię. W ostatnim czasie jednak pozmieniano plany i już nie jest ten zakup taki pewien.Katarczycy kupiliby pewnie wiecej ale przepisy nie pozwalają. Nie do końca rozumiem sens kupowania bez jakiegoś planu. No chyba ze mają nadmiar gotówki. Bo i tak będą mniejszym udziałowcem więc do powiedzenia nie będą mieli za dużo.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama