Przesiadka w Salt Lake City w 1 godz.15 min

Witam. Zarezerwowana bilet na trasie warszawa-paryz-salt lake city - palm springs. Na pezsiadke w salt lake city mam tylko 1 godz. 15 minut gdzie trzeba odebrać bagaz I jeszcze rozmowa z urzednikiem nie wspominając już o kolejce). Nie wiedziałam o takich procedurach i dopiero zaczęłam czytać w internecie po fakcie. Po telefonie do air France usłyszałam ze ich nie interesują kolejki i procedury i jak się nie wyrobie to już jest mój problem. To znaczy ze jak nie zdążę nie z mojej winy to zostane pozostawiona sama sobie? Czy istnieje chociaż cień szansy ze zdążę?
28/02/2016 16:43  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
adam7691 2016-02-29 12:07   
adam7691 - Profil adam7691
ja planując przesiadkę zostawiam sobie zawsze limit co najmniej 2,5 godziny (wszystko zależy gdzie przechodzisz kontrolę, ja niestety w SLC nigdy nie przekraczalnym granicy), ale np. ostatnio w Houston ze wszystkim (imgration, kontrola celna, nadanie bagażu, najczęściej jest to tylko wrzucenie do odpowiedniej dziury), nie spiesząc się dałem radę w niecałe 1,5 godziny, zatem nie przerażaj się, nie jest tak źle,
proponuję odprawić się do końca (jeżeli się nie uda w WAW, spróbuj w Paryżu, jeżeli się nie uda, to na amerykańskich lotniskach jest mnóstwo urządzeń, w których samemu można wydrukować kartę pokładową, nie ma potrzeby szukania stanowiska linii, ponadto kartę można wydrukować przy gate), rezerwując miejsce w samolocie wybrać jak najbliżej wyjścia, nie ociągać się na lotnisku, poprosić urzędnika kierującego kolejką o skierowanie do stanowiska szybkiej kontroli (zawsze takie jest, w przypadku następnego lotu, nie powinno być z tym problemu), nie zabierać nic do czego mogli by się przyczepić przy kontroli sanitarnej (żadnych owoców, mięs, kanapek) i .... mieć trochę szczęścia, powinno się udać. Powodzenia.
marcowy 2016-02-29 10:07   
marcowy - Profil marcowy
największym problemem są kolejki do immigration. Mi się zdarzyło parę razy że po wyłuszczeniu problemu osobom organizującym ruch w immgration zostałem przesuniety na początek kolejki. Mniej tylko przy sobie plan podrózy - na pewno go będą chcieli zobaczyć. Bagaż jak już dotrzesz do karuzeli najczęściej już jeżdzi więc odebranie go nie powinno być problemem. Nie wiem jaką linia partnerską dalej podróżujesz ale najczęściej w takich przypadkach można nadać bagaż tranzytowy w specjalnych stanowiskach przygotowanych dla tego rodzaju bagażów. Po odebraniu bagażu wypatruj takiego miejsca, czasami jest on bezpośrednio po wyjściu z hali bagażowej - większośc liniii amerykańskich w swoich hubach ma takie miejsca.
gość_c595e 2016-02-29 09:02   
gość_c595e - Profil gość_c595e
mialem kiedys podobna sytuacje w waszyngtonie, mianowicie w zwiazku z kolejka do immigration, a pozniej z kolejka od kontroli celnej nie zdazylem na kolejny samolot. Nie bylo z tym problemu, poszedlem do United, powiedzialem babeczce, a ona tylko ze no problem i przebukowala mnie na kolejny lot.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy