×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Miles&More w Wersji PLL LOT


gość_1cf28
gość_1cf28
Chciałbym zapytać dlaczego nie możemy uregulować opłaty za podatki lotniskowe przy pomocy zebranych na rachunku na mil? Informacja o tym, iż jest to możliwe pojawia się podczas próby rezerwacji nagrody. Ale w rzeczywistości od pewnego czasu nie jest to możliwe w wypadku polskich uczestników programu. W sekcji często zadawane pytania Miles&More informuje, iż opcja płacenia milami za opłaty lotniskowe możliwa jest w wypadku rejsów Lufthansy oraz niektórych innych linii lotniczych. Nawet jednak wówczas, gdy próbuje zarezerwować rejsy Lufthansy system domaga się opłaty finansowej. Jest to uregulowanie niesprawiedliwe dla polskich uczestników programu. I w dodatku absurdalne. Opłaty lotniskowe są drogie zwłaszcza w wypadku rejsów składanych, do miast z których nie ma z Warszawy bezpośredniego połączenia. Mój ostatni przykład to podróż do Neapolu. Loty tylko Lufthansą, opłaty lotniskowe 1000 złotych, za mneijsze pieniądze można kupić normalny bilet innymi liniami lotniczym (np. Alitalia). Czym wytłumaczyć dyskryminację polskich członków programu? To jest nieuzasadnione i niesprawiedliwe.

26/01/2016 00:13,  
<>

gość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

gość_db050 - Profil
gość_db050
  
Już wiele lat temu pisałem, że kolejne zmiany w M&M stawiają ten program jako anty-członkowski. To co pisze jedna z osób, że normalny bilet jest tańszy, od tego kupowanego za mile i opłaty lotniskowe, też pisałem kilkukrotnie. Dodam, że ten tańszy bilet był kupiwany na te same rejsy co za mile. Kiedy pisałem do M&M oczekując wyjaśnienia tych praktyk zbywano mnie milczeniem przez pół roku. Nie pomagały kolejne maile, listy, telefony. Odczułem wówczas "wyjątkowe" traktowanie osób ze statusem Senator w wykonaniu LH. Tylko wtedy na forach uznawano, że mam fanaberie. Posiadałem dwukrotnie status Senatora M&M i z przyjemnością zamieniłem Star Alliance na inne zrzeszenia. Zbieranie mil czasami daje drobne korzyści, ale są one niczym w porównaniu z tymi korzyściami jakie oferowano jeszcze 10 lat temu. Generalnie to bye bye LH i M&M.
31/01/2016 12:27  

  
Ja po pogorszeniu warunków w Miles and Bonus przelazłem do Miles and Smiles i bardzo sobie chwalę. :)
28/01/2016 13:08  

  
dlatego ja przerzuciłem się do programu UNITED, co prawda pierwsza próba, ciekawe jak mi zaliczą mile za rejs Lufą :)
28/01/2016 12:17  

gość_5d577 - Profil
gość_5d577
  
pokrycie opłat za mile zostało wycofane
27/01/2016 16:52  

  
Postscriptum, Eurowings umożliwia kupno biletów za mile i każe sobie dopłacać znacznie mniejsze kwoty niż Lufa.
26/01/2016 19:45  

  
Nikt nikogo nie dyskryminuje, wystarczy wykazać więcej dociekliwości. Też w momencie gdy M&M przestało akceptować płatność za podatki milami byłem zaskoczony widząc info, że jest to możliwe. Tyle, że przy tej informacji jest gwiazdka, a widać ją na tyle krótko, że trudno przeczytać o co chodzi jeśli się nie strzeli zrzutu ekranu/fotki. Otóż gwiazdka informuje, że płatność milami za podatki jest możliwa tylko w wybranych krajach. Jak znam życie są kraje, gdzie "vacatio regulaminis" jest dłuższe niż w zdecydowanej większości i w jakichś pojedynczych przypadkach ta możliwość pozostała, ale zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich nie zapłącisz milami za podatki już od kilku miesięcy. Lufthansa jest za to krytykowana, ale jak na razie niczego nie robi i pewnie nie zrobi. Kupowanie biletów za mile pozostaje opłacalne już głównie w klasie biznes oraz w niektórych liniach lotnicznych, w tym gronie znajduje się Lot, który co prawda też podniósł nieco koszty, które klient musi opłacić, ale nadal bilet za mile w Locie jest przyzwoity, a w klasie biznes do Ameryki, czy obecnie do Azji, jest wręcz tani.
Niestety, Miles and More jest coraz gorszym programem dla swoich, z przeproszeniem, członków....
26/01/2016 19:43  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie