Miles&More w Wersji PLL LOT

Chciałbym zapytać dlaczego nie możemy uregulować opłaty za podatki lotniskowe przy pomocy zebranych na rachunku na mil? Informacja o tym, iż jest to możliwe pojawia się podczas próby rezerwacji nagrody. Ale w rzeczywistości od pewnego czasu nie jest to możliwe w wypadku polskich uczestników programu. W sekcji często zadawane pytania Miles&More informuje, iż opcja płacenia milami za opłaty lotniskowe możliwa jest w wypadku rejsów Lufthansy oraz niektórych innych linii lotniczych. Nawet jednak wówczas, gdy próbuje zarezerwować rejsy Lufthansy system domaga się opłaty finansowej. Jest to uregulowanie niesprawiedliwe dla polskich uczestników programu. I w dodatku absurdalne. Opłaty lotniskowe są drogie zwłaszcza w wypadku rejsów składanych, do miast z których nie ma z Warszawy bezpośredniego połączenia. Mój ostatni przykład to podróż do Neapolu. Loty tylko Lufthansą, opłaty lotniskowe 1000 złotych, za mneijsze pieniądze można kupić normalny bilet innymi liniami lotniczym (np. Alitalia). Czym wytłumaczyć dyskryminację polskich członków programu? To jest nieuzasadnione i niesprawiedliwe.
26/01/2016 00:13  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_db050 2016-01-31 12:27   
gość_db050 - Profil gość_db050
Już wiele lat temu pisałem, że kolejne zmiany w M&M stawiają ten program jako anty-członkowski. To co pisze jedna z osób, że normalny bilet jest tańszy, od tego kupowanego za mile i opłaty lotniskowe, też pisałem kilkukrotnie. Dodam, że ten tańszy bilet był kupiwany na te same rejsy co za mile. Kiedy pisałem do M&M oczekując wyjaśnienia tych praktyk zbywano mnie milczeniem przez pół roku. Nie pomagały kolejne maile, listy, telefony. Odczułem wówczas "wyjątkowe" traktowanie osób ze statusem Senator w wykonaniu LH. Tylko wtedy na forach uznawano, że mam fanaberie. Posiadałem dwukrotnie status Senatora M&M i z przyjemnością zamieniłem Star Alliance na inne zrzeszenia. Zbieranie mil czasami daje drobne korzyści, ale są one niczym w porównaniu z tymi korzyściami jakie oferowano jeszcze 10 lat temu. Generalnie to bye bye LH i M&M.
Affinitor 2016-01-28 13:08   
Affinitor - Profil Affinitor
Ja po pogorszeniu warunków w Miles and Bonus przelazłem do Miles and Smiles i bardzo sobie chwalę. :)
marcowy 2016-01-28 12:17   
marcowy - Profil marcowy
dlatego ja przerzuciłem się do programu UNITED, co prawda pierwsza próba, ciekawe jak mi zaliczą mile za rejs Lufą :)
gość_5d577 2016-01-27 16:52   
gość_5d577 - Profil gość_5d577
pokrycie opłat za mile zostało wycofane
Affinitor 2016-01-26 19:45   
Affinitor - Profil Affinitor
Postscriptum, Eurowings umożliwia kupno biletów za mile i każe sobie dopłacać znacznie mniejsze kwoty niż Lufa.
Affinitor 2016-01-26 19:43   
Affinitor - Profil Affinitor
Nikt nikogo nie dyskryminuje, wystarczy wykazać więcej dociekliwości. Też w momencie gdy M&M przestało akceptować płatność za podatki milami byłem zaskoczony widząc info, że jest to możliwe. Tyle, że przy tej informacji jest gwiazdka, a widać ją na tyle krótko, że trudno przeczytać o co chodzi jeśli się nie strzeli zrzutu ekranu/fotki. Otóż gwiazdka informuje, że płatność milami za podatki jest możliwa tylko w wybranych krajach. Jak znam życie są kraje, gdzie "vacatio regulaminis" jest dłuższe niż w zdecydowanej większości i w jakichś pojedynczych przypadkach ta możliwość pozostała, ale zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich nie zapłącisz milami za podatki już od kilku miesięcy. Lufthansa jest za to krytykowana, ale jak na razie niczego nie robi i pewnie nie zrobi. Kupowanie biletów za mile pozostaje opłacalne już głównie w klasie biznes oraz w niektórych liniach lotnicznych, w tym gronie znajduje się Lot, który co prawda też podniósł nieco koszty, które klient musi opłacić, ale nadal bilet za mile w Locie jest przyzwoity, a w klasie biznes do Ameryki, czy obecnie do Azji, jest wręcz tani.
Niestety, Miles and More jest coraz gorszym programem dla swoich, z przeproszeniem, członków....
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy