Awaryjne lądowanie Centralwings

TVN24, msu /07:47 Kłopoty Boeinga z podwoziem - samolot spróbuje wylądować Na Okęciu będzie lądował awaryjnie Boeing 737. Pilot zgłaszał obsłudze naziemnej kłopoty z podwoziem. Na pokładzie jest 118 pasażerów. Jest to samolot linii Centralwings - informuje Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej na antenie TVN24. Obecnie samolot wykonuje przelot pomiędzy Warszawą i Mińskiem Mazowieckim i awaryjnie zrzuca paliwo.
10/04/2008 08:06  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2008-04-10 23:48   
aynis - Profil aynis
Podobno z powodu dymu na pokładzie zarządzili ewakuację.
ibsen82 2008-04-10 23:42   
ibsen82 - Profil ibsen82
Mnie tylko ciekawi po kiego grzyba ewakuowano ten samolot. Skoro wylądowali normalnie i nic niepokojącego się podobno nie działo...
Skoro ewakuowano samolot nawet przy użyciu okien awaryjnych to mozliwości są trzy: albo spanikowali pasażerowie i sami je otworzyli, albo spanikowała załoga i zarządziła niepotrzebną ewakuację (i uszkodzenia samolotu z całą pewnością, po spacerach iluś ludzi po skrzydle na 100% będą robili dodatkowe checki), albo rzeczywiście było coś nawalone, o czym nikt nie mówi i mogło się stać...
gral 2008-04-10 22:04   
gral - Profil gral
może i makaronizm, ale jaki klasyk (Panie Wołodyjowski, larum grają!)
marian 2008-04-10 20:02   
marian - Profil marian
dobrze - zmieniam na wrzawa :)))
czester 2008-04-10 20:00   
czester - Profil czester
larum - z włoskiego "all'arme" = do broni, więc makaronizm jak się patrzy. Najpiękniej po polsku to było by: "wrzawa" ;)
wojtek 2008-04-10 19:40   
wojtek - Profil wojtek
Za co odszkodowanie? Poza tym większość jednak poleciała dalej. Lot nie został odwołany. No cóż, musieli o czymś dzisiaj mówić, przynajmniej ciekawszy program był.
marian 2008-04-10 19:34   
marian - Profil marian
hmmm drogi gralu :) może to dziwne ale ja ze znajomymi używamy larmo i się rozumiemy... ale czepiaj sie czepiaj. ja też (chwilowo?) ale czasami mam wrażenie, że cofam sie w rowzwoju jeśli chodzi o mój ojczysty język - wstyd się przyznać.
miras 2008-04-10 19:32   
miras - Profil miras
Oglądałem kilka programów inforamcyjnych i tylko TVN tak nakręcał całą sprawę. BTW drugie życie otrzymałem ja i nie miało to nic wspólnego z lataniem ...
gral 2008-04-10 19:28   
gral - Profil gral
larmo drogi marianie? chyba larum. przepraszam za czepialstwo, ale jako (chwilowo?) emigrant muszę ze zdwojoną siłą dbać o nasz piękny język :)
marian 2008-04-10 19:08   
marian - Profil marian
no właśnie, całe to larmo tego jaka to tragedia chyba jest o wiele większe niz w rzeczywistości miało miejsce... pytam właśnie z ciekawości bo ja nie widzę powodów do odszkodowania.
cezary 2008-04-10 19:04   
cezary - Profil cezary
Wg obowiązujacych przepisów pasażerom nie należą się żadne odszkodowania w takiej sytuacji jaka sie dziś zdarzyła pasażerom C0.
aynis 2008-04-10 19:03   
aynis - Profil aynis
Zrobili z tego taką sensację, jakby nie wiadomo co się działo z tym samolotem. Najlepszy jest ten koleś ze swoim drugim życiem... Przecież ta sytuacja podwoziem raczej nie przedstawiała jakiegoś zagrożenia życia.
marian 2008-04-10 18:57   
marian - Profil marian
w prasie jest napisane, że wszyscy będą domagać się odszkodowania. jakoś nie dopatruje sie powodów (i ja bym chyba nie miał powodów do roszczeń o odszkodowanie). wylądowali bezpiecznie, nikomu nic sie nie stało, dostali posilek, następny samolot miał być podstawiony. czy w takiej sytuacji są jakieś podstawy do odszkodowania? ciekawi mnie to, bo ja osobiście bym się o taki nie starał.
hamburg 2008-04-10 18:24   
hamburg - Profil hamburg
mimis: Dzienki....zaraz sobie obejze sobie ten filmik na ,,TyRura´´ :-))))))))
mimis 2008-04-10 18:21   
mimis - Profil mimis
Hamburg: a i owszem. Zresztą na "TyRura" można nawet znaleźć filmiki instruktażowe wydostawania się z samolotów :).
gral 2008-04-10 18:08   
gral - Profil gral
trapów nie ma, zrzutu paliwa nie ma, do bani te 737 :)
hamburg 2008-04-10 17:57   
hamburg - Profil hamburg
mimis: A w A320?
mimis 2008-04-10 17:55   
mimis - Profil mimis
hamburg: w 737 nadmuchiwanych trapów na skrzydłach nie ma. Gral: te klapy nie są pod takim strasznym kątem, poza tym podczas ewakuacji to raczej powinieneś po nich zbiegać niż ostrożnie schodzić ;)). Przypuszczam, że zjechać też się da. Zapytaj kolegi kochanego disordera :), na pewno nieraz ćwiczył ewakuację z 737 classic.
gral 2008-04-10 17:39   
gral - Profil gral
mimisie a te klapki jak sie wysunie maksymalnie to nie jest tak ze one sa pod takim katem ze ciezko po nich zejsc? wydaje mi sie ze mozna co najwyzej zjechac. ale moge sie mylic
hamburg 2008-04-10 17:35   
hamburg - Profil hamburg
miras:??? do mnie pisales? :-) // moge sie mylic ale mi sie wydaje ze po otworzeniu wyscia nad skszydlami automatycznie ze szkszydla tez taka dmuchana slizgawka sie nadmuchuje (moge sie mylic ale chyba juz takie cos na jakims obrazku widzialem....chyba to byl Airbus)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy