Z Katowic do Lyonu...

Od kilku lat dręczy mnie pytanie w sprawie połączeń pomiędzy Polską i zachodnio-południową Francją... W Lyonie i okolicach mieszka spora grupa Polaków i zauroczonych południową Polską Francuzów. Spora grupa Polaków odwiedza też stolicę Rodanu i przyjeżdża do niedaleko położonych Alp. Czy jest jakaś szansa, że bądźkolwiek jaka linia połączy te dwa zakątki??? Jeszcze w minionym rozkładzie lotów można było dolecieć Polskimi Liniami LOT bezpośrednio z Lyonu do Warszawy a Centralwings z Grenoble. Dziś warto może spróbować "Latać z/do Katowic"?!
09/04/2008 22:20  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-04-09 23:33   
hamburg - Profil hamburg
botros: no to hop do samolotu i do Londynku :-)))) To jest moje ulubione miasto :-) tylko niestety strasznie drogo....
hamburg 2008-04-09 23:31   
hamburg - Profil hamburg
tomekk: Berlin????? Aby z punktu A do B dotzec tzeba sie 1000 razy przesiadac. :-))))))
miras 2008-04-09 23:31   
miras - Profil miras
Tomekk: pierwsze miejsce Paryż, drugie miejsce Kraków :) BTW kiedyś jechałem tramwajem z Basztowej do WKU w Bronowicach 40 minut :)))
botros 2008-04-09 23:28   
botros - Profil botros
miras: Paryżowi jeszcze trochę do Lyonu brakuje, ale to może dlatego, że Lyon jest mniejszy... :) A co do London, to wiesz hamburg, nigdy tam nie byłem...
tomekk 2008-04-09 23:27   
tomekk - Profil tomekk
Paryż jak dla mnie jest najlepszy jeżeli chodzi o komunikacje publiczną. Drugie miejsce Berlin, trzecie Londyn.
botros 2008-04-09 23:25   
botros - Profil botros
hamburg: Lyon-Holandia... kawałek drogi, prawda. Ale z St Exupery są tanie loty do Amsterdamu. Może stąd znajdzie się coś na KTW albo KRK? Dotychczas latałem via FRA...
miras 2008-04-09 23:25   
miras - Profil miras
Hamburg: a mi się wydaje, że najlepszą komunikację ma Paryż :)
hamburg 2008-04-09 23:23   
hamburg - Profil hamburg
botros: najlepsza komunikacje miejska to dla mnie ma Londyn :-)
hamburg 2008-04-09 23:20   
hamburg - Profil hamburg
miras: Lyon-Holandia? No to juz jest kawalek drogi :-))))
miras 2008-04-09 23:19   
miras - Profil miras
Nie byłem w Lyonie, ale skoro tomekk twierdzi ze jest nudno, to pewnie jest nudno. :) Za to weselej jest w pobliskej Holandii np.: Amsterdamie czy Maastricht :))
botros 2008-04-09 23:18   
botros - Profil botros
tomekk: to prawda, że kiedy poruszasz się po Lyonie samochodem to możesz dostać białej gorączki - zwłaszcza w godzinach szczytu. Ale w żadnym mieście Francji (a może nawet i Europy, bo tej pory nigdzie takowego nie spotkałem) nie znjadziesz tak dobrej siatki komunikacji miejskiej (metro, trolejbusy, tramwaje,autobusy i "funiculaires") ze specjalnymi dla niej pasażami... A bilet dzienny kosztuje tylko 4E20
tomekk 2008-04-09 23:11   
tomekk - Profil tomekk
botros: poruszanie po Lyonie to stanie w wiecznych korkach i błądzenie po jednokierunkowych mostach i uliczkach. Nie przekonałeś mnie :P Lotnisko Saint Exupery jest OK, stosunkowo blisko też jest do Avignonu i w Alpy (choć z Grenoble bliżej) - to sa zalety, które widzę.
botros 2008-04-09 23:07   
botros - Profil botros
chłopy... Lyon trzeba poznać!!! I zechcieć trochę się poruszać (charakter miasta!!!), a co do rozrywki - cała ich tu masa - i nie trzeba specjalnie wiedzieć gdzie uderzyć!!! I informuję, że Lyon jest poważnym kandydatem na stolicę Kultury Europy w 2013 roku. Może do tego czasu Polska ruszy z planem "Francja"?
tomekk 2008-04-09 22:58   
tomekk - Profil tomekk
miras: raczej chodziło o charakter miasta. Porównując Lyon z Tuluzą wybieram zdecydowanie La Ville Rose :)
botros 2008-04-09 22:55   
botros - Profil botros
No to byłoby świetnie! A Kraków zawsze bliżej Wisły niż Warszawa :)
miras 2008-04-09 22:53   
miras - Profil miras
tomekk: nie dziwię się. Francuzi nie są tak rozrywkowi jak inne nacje ;)) :o)
tomekk 2008-04-09 22:50   
tomekk - Profil tomekk
Jak dla mnie to Lyon jest nudny jak flaki z olejem :P Swego czasu bywałem tam 2-3 razy w roku i jakoś nie tęsknie.
miras 2008-04-09 22:47   
miras - Profil miras
botros: może kiedyś się doczekamy tanich lotów do LYON np by EZY z KRK :)) ewentualnie z KTW.
botros 2008-04-09 22:40   
botros - Profil botros
... oczywiście Lyon to wschodnio-południowa część Francji...
botros 2008-04-09 22:33   
botros - Profil botros
Od kilku lat dręczy mnie pytanie w sprawie połączeń pomiędzy Polską i zachodnio-południową Francją... W Lyonie i okolicach mieszka spora grupa Polaków i zauroczonych południową Polską Francuzów. Spora grupa Polaków odwiedza też stolicę Rodanu i przyjeżdża do niedaleko położonych Alp. Czy jest jakaś szansa, że bądźkolwiek jaka linia połączy te dwa zakątki??? Jeszcze w minionym rozkładzie lotów można było dolecieć Polskimi Liniami LOT bezpośrednio z Lyonu do Warszawy a Centralwings z Grenoble. Dziś warto może spróbować "Latać z/do Katowic"?!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy