×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


sonda: ekonomiczna premium czy one-way biznes?


Wszystko zależy od szczegółów (np. w których liniach lotniczych bo oferta jest różna) ..ale jestem ciekawy opinii. Czy byście wybrali mając do wyboru bilet w tej samej cenie: klasa biznes w jedną stronę i powrót w ekonomicznej, albo klasa ekonomiczna premium w obie strony? ;) na minus klasy ekonomicznej premium może być też fakt, że jest tylko na dłuższych trasach - doloty więc w zwykłej ekonomicznej. z moich obserwacji przy planowaniu nowej podróży (a i wczesniej zauważałem) cenowo takie dwie wersje wychodzą często tak samo. choć są większe wyjątki: LOT do Torono może mieć w wakacje klase biznes tańszą od premium :>

13/08/2015 13:07,  
<>

gość_69048 - Profil
gość_69048
  

  
nie EZN tylko ANZ...
15/08/2015 10:18  

  
aczkolwiek premium eko EZN z Londynu czy Wiednia do Auckland może kosztowac tyle samo, a nawet więcej niż klasa biznes z Warszawy do Aucklad w Finnair (przez Singapur)
15/08/2015 10:18  

  
gość_d9d3d, teoretycznie tak - ale mi oferta ekonomiczna w dobrych liniach też w sumie wystarcza...więc skoro do premium dopłacać tyle co do biznesu w jedną stronę....to nie wiem czy takie premium ma sens.

Dodatkowe elementy:
- premium jest tylko na głównym odcinku, na dolotach (a np. mogą być po 2 w każdym kierunku) jest zwykła ekonomiczna.
- w biznesie jest wejście do saloniku
- na tyle na ile znam klase biznes to miejsca leżące to dla mnie zdecydowana różnica w porównaniu z premium eko gdzie tak czy inaczej jest zwykły fotel, a w zwykłej ekonomicznej też mogę nogi wyciągnąć wykorzystując przestrzeń pod fotelem przede mną a w (dobrych liniach) system rozrywki jest taki sam jak w wyższych klasach tylko mniejsze ekrany.

jedyna klasa ekonomiczna premium o jakiej czytałem( nie leciałem...) i wyglada na to, że ma większy sens to Air New Zealand, ale z kolei u nich lecąc w 2 osoby można się poważnie zastanowić nad zwykłą ekonomiczną ze skycouch - chyba lepsze.

15/08/2015 09:49  

gość_d9d3d - Profil
gość_d9d3d
  
Ja bym wybrał eco premium return. Wynika to z tego, że nie mam wielkich wymagań a oferta eco premium w zupełności mi wystarcza. Osobiście oceniam komfort podróży eco premium jako bardziej zbliżony do business niż do eco.
13/08/2015 21:16  

  
Ja był brał jeden lot w biznesie a drugi w ekonomiku. Przynajmniej w jedną stroną obsługa będzie na znacznie wyższym poziomie. Przy economy plus to tak naprawdę wciąż klasa ekonomiczna tylko tyle, że jest więcej miejsca na nogi a co za tym idzie trochę bardziej komfortowo. Wydaje mi się, że spore znaczenie może mieć też wstęp do saloniku biznesowego, do którego pasażerowie klasy biznes mają wstęp wliczony w cenę a w economy w większości w ogóle nie ma wstępu bądź trzeba dopłacać.
13/08/2015 15:10  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie