zwrot za bilety lub zmiana rezerwacji

kontynuacja z tematu [LOT zawiesza trasy na lato. Wymóg Brukseli], myślę, że bardzo istotne zagadnienie, z doświadczenia wiem, że raczej nikt nie czyta regulaminów, ale mam pytanie, czy takie same zasady obowiązują przy korzystaniu z linii pozaeuropejskich? może również inni podzielą się swoimi doświadczeniami, proponuję dyskusję przenieść w inne miejsce... sam byłem w podobnej sytuacji w USA, lot odwołano z powodu awarii, oczywiście zapewniając mi inne połączenie do Europy i hotel w LHR, tyle tylko, że w domu byłem 24 godziny później, z jednej stronie oczywiście zawsze lepiej nie polecieć uszkodzonym samolotem, ale jakieś pieniążki by się przydały… czy mam jakieś szanse (po roku od opisywanej sytuacji) i ewentualnie do kogo napisać pismo ..
06/06/2015 01:27  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_4c862 2015-06-09 02:10   
gość_4c862 - Profil gość_4c862
Tam musiałbyś wytoczyć proces cywilny.
adam7691 2015-06-09 00:23   
adam7691 - Profil adam7691
niestety w moim przypadku był to lot LAS-ORD, zatem chyba nie ma możliwości
gość_4c862 2015-06-08 23:23   
gość_4c862 - Profil gość_4c862
Te vouchery nie musza byc głupie, bo zgodnie z rozporządzeniem ich wartosc jest dwukrotnie wieksza niz wypłata w gotowce, wiec jesli ktoś planuje ponowny lot ta sama linia, to moze na tym lepiej wyjsc. Inna sprawa, ze najcześciej linie w ramach swojej niechęci do płacenia szukają wykrętów uzasadniających brak wypłaty. Standardem jest to, ze na pierwszy monit jest odmowa policzona na zniechęcenie klienta, dopiero drugie lub nawet trzecie pismo przynosi skutek.
haile_cracovia 2015-06-07 09:52   
haile_cracovia - Profil haile_cracovia
Jeżeli przewoźnik jest spoza UE, ale reklamacja dotyczy lotu do/z UE, to tak. Pisze się reklamację do linii z żądaniem odszkodowania. Linie nie lubią płacić i bez powołania się na konkretny numer rozporządzenia - WE 261/2004 - czasem próbują się wykręcić voucherami ;)
Ale jeżeli minął rok, to już po zawodach, jest zdaje się miesiąc na napisanie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy